Magiczny Kraków NEWSLETTER
435 fb  yt
Budowa KST do Górki Narodowej: ułożono pierwsze szyny
Budowa KST do Górki Narodowej: ułożono pierwsze szyny

Wzdłuż nowego odcinka ul. Pachońskiego trwają roboty torowe. To miejsce, gdzie wykonawca ułożył pierwsze szyny budowanej linii tramwajowej do Górki Narodowej. Tory ułożone na moście nad Białuchą póki co leżą na podporach i nie są jeszcze zamontowane na stałe. Dalsze prace będą możliwe po przygotowaniu podłoża torowiska na kolejnych odcinkach.

Sprzątanie miasta – gdzie i jak zgłosić uszkodzone drzewo
Sprzątanie miasta – gdzie i jak zgłosić uszkodzone drzewo

Służby miejskie cały czas usuwają skutki nawałnicy, która przeszła w sobotę nad Krakowem. Pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej starają się jak najszybciej usunąć zalegające drzewa i konary blokujące wjazdy na osiedla. Nadal jednak w koronach drzew mogą się znajdować się połamane konary, które w każdej chwili mogą spaść. Apelujemy więc, aby przestrzegać zakazu wstępu i nie przekraczać biało-czerwonych taśm ostrzegawczych.

Prezydent zdecydował – będą konsultacje w sprawie Białych Mórz
Prezydent zdecydował – będą konsultacje w sprawie Białych Mórz

Z inicjatywy prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego odbędą się konsultacje społeczne dotyczące przyszłości Białych Mórz. Rozpoczną się we wrześniu, a zakończą w listopadzie. Blisko 35-hektarowy poprzemysłowy teren będzie – zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców – wielkim miejskim zielonym terenem z elementami parku i infrastruktury sportowo-rekreacyjnej.

Wielkie otwarcie Fortu Borek – filii Centrum Kultury Podgórza
Wielkie otwarcie Fortu Borek – filii Centrum Kultury Podgórza

Nowa filia Centrum Kultury Podgórza zainauguruje swoją działalność już w najbliższą sobotę, 30 lipca. Uroczyste otwarcie odbędzie się o godz. 12.00. Wezmą w nim udział członkowie grupy rekonstrukcyjnej, a w powietrze wzbije się wyjątkowy balon. W niedzielę, 31 lipca, odbędzie się piknik rodzinny.

Ponowna dyskusja dotycząca obszaru „Kombinat”
Ponowna dyskusja dotycząca obszaru „Kombinat”

Od 1 sierpnia projekt planu dla obszaru „Kombinat”  będzie ponownie dostępny dla mieszkańców. Teren znajduje się w dzielnicy XVIII Nowa Huta, zajmuje powierzchnię 911 hektarów i wyznaczają go ulice Ujastek Mogilski, część ulicy Igołomskiej, Wielkich Pieców i Karola Łowińskiego.

Weź udział w konsultacjach w sprawie ul. Buszka
Weź udział w konsultacjach w sprawie ul. Buszka

Do 30 września trwają konsultacje społeczne dotyczące połączenia ul. Przybyszewskiego z ul. Piastowską. Zakładana jest przebudowa ul. Buszka wraz z możliwymi, nowymi rozwiązaniami w tym zakresie oraz koncepcje dotyczące organizacji ruchu.

Co zrobić z kłódkami na kładce o. Bernatka? Przesłano ponad 600 pomysłów
Co zrobić z kłódkami na kładce o. Bernatka? Przesłano ponad 600 pomysłów

Ponad 600 pomysłów na zagospodarowanie kłódek z kładki ojca Bernatka przesłano do Zarządu Dróg Miasta Krakowa. Ostateczna decyzja dotycząca ich dalszego losu ma zostać podjęta we wrześniu.

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Bagatela!

W najbliższy piątek, 29 lipca, o godz. 19.15 Teatr Bagatela zaprasza na „Bagatela śpiewa”. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

„Córka czarownic”, ulubiona książka dzieci i młodzieży doczekała się nowego wydania. Baśń Doroty Terakowskiej aż kipi od magii i przygód, w niczym nie ustępując klasykom gatunku fantasy pióra Ursuli K. Le Guin i J. R. R. Tolkiena.

KONKURS !
Wygraj bilety do Kina Pod Baranami!

W Kinie Pod Baranami trwa 16. odsłona wakacyjnego festiwalu filmowego Letnie Tanie Kinobranie. Impreza potrwa przez dwa wakacyjne miesiące. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na jeden z pokazów!

KONKURS !
Wygraj lot Balonem Widokowym!

Zobacz Kraków z całkiem innej perspektywy! Lot balonem to unikalne i ekscytujące doświadczenie. Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

ZOBACZ TAKŻE:
Od soboty, 30 lipca, zmiany w kursowaniu tramwajów Iga Świątek zebrała 2,5 miliona złotych dla dzieci z Ukrainy
Nawałnica uszkodziła pomniki przyrody Biegaj w Krakowie! W ostatnią sobotę lipca trening wyjazdowy w Puszczy Niepołomickiej
Smoczy piknik w parku Dąbie Rusza wakacyjne kino plenerowe nad Bagrami!
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL