Magiczny Kraków NEWSLETTER
154 fb  yt
Zmiany w organizacji komunikacji autobusowej - komentarz ZIKiT
Zmiany w organizacji komunikacji autobusowej - komentarz ZIKiT

Już w najbliższą sobotę, 4 marca, zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych w ramach Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Korekty mają usprawnić podróże krakowian do centrum miasta. Zapoznaj się z komentarzem Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu do wprowadzanych zmian.

Od 1 marca więcej stacji i rowerów Wavelo
Od 1 marca więcej stacji i rowerów Wavelo

Na wiosnę przybędzie wypożyczalni miejskich rowerów Wavelo. Dziś uruchomione zostały nowe stacje m.in. na Cichym Kąciku, Podgórzu i w Nowej Hucie – w sumie do dyspozycji krakowian i turystów jest już 30 wypożyczalni i 300 rowerów. Prawdziwy przełom nastąpi jednak 15 kwietnia – liczba wypożyczalni wzrośnie aż pięciokrotnie. Do 15 kwietnia Wavelo rozstawi w mieście aż 150 stacji i 1500 rowerów.

Mniej kierowców narzeka na krakowskie drogi
Mniej kierowców narzeka na krakowskie drogi

Trwają pierwsze pozimowe przeglądy dróg. W lutym inspektorzy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu sprawdzili ile razy interweniowali w jednostce kierowcy, którzy uszkodzili samochód na drogowej dziurze. Według badań, w tym roku, do 28 lutego, dotarło do ZIKiT 49 takich spraw. Dla porównania w 2011 roku, w tym samym okresie, było ich 337.

Szukasz informacji o Budżecie Obywatelskim? Skorzystaj z infolinii
Szukasz informacji o Budżecie Obywatelskim? Skorzystaj z infolinii

Od 1 marca mieszkańcy i mieszkanki Krakowa mogą składać propozycje zadań do IV edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. Aby zapewnić wygodny dostęp do informacji na temat budżetu, Magistrat uruchomił specjalną infolinię.

Dźwigacze Kultury rozdane!  Biznes wspiera kulturę w Krakowie
Dźwigacze Kultury rozdane! Biznes wspiera kulturę w Krakowie

Już po raz piąty Krakowskie Biuro Festiwalowe wyróżniło swoich partnerów i sponsorów, przyznając im Dźwigacze Kultury – symbol tego, jak ważne dla rozwoju kultury jest wsparcie biznesu. KBF od lat inwestuje w rozwój sieci partnerstw pomiędzy przedstawicielami świata biznesu i kultury. Galę w Hotelu Starym uświetnił występ wokalistki OIA wraz zespołem.

 Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]
Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Pierwszy weekend marca obfituje w świetne spektakle teatralne! "Tato" w Bagateli, "Podopieczni" w Teatrze Starym czy "Requiem" w Barakah to tylko niektóre z nich. Poza tym polecamy Wam koncert w Fortach Kleparz i seans "Pokotu" z udziałem reżyser Agnieszki Holland! A poza tym jak zwykle jesteśmy hojni i sypiemy w Waszą stronę garścią wejściówek na weekend, zabierzcie bliskich i bawcie się dobrze!

Teatr Baniek Mydlanych już wkrótce w Nowohuckim Centrum Kultury! [KONKURS]
Teatr Baniek Mydlanych już wkrótce w Nowohuckim Centrum Kultury! [KONKURS]

Teatr Baniek Mydlanych zaprasza na unikalne widowisko dla dzieci i prezentuje nowy spektakl „Tajemnica Bańki Szczęścia”, w którym znów spotkamy się ze znanymi już bohaterami: Bąbelkiem i Mydlaneczką oraz Mistrzem Bulbulasem. Czekają na nas olbrzymie bańki mydlane w nowych kształtach i kolorach! W Krakowie będziemy mogli zobaczyć spektakl 9 marca w Nowohuckim Centrum Kultury.

„Pyza na polskich dróżkach” w Teatrze Ludowym [KONKURS]
„Pyza na polskich dróżkach” w Teatrze Ludowym [KONKURS]

Wędrówki rezolutnej, tryskającej dobrym humorem Pyzy, która uciekła ze stolnicy, żeby wędrować po Polsce, bawiły i uczyły wiele pokoleń Polaków. To dzięki jej fascynującym przygodom i dzisiaj młodzi widzowie mogą podziwiać piękno ojczystego krajobrazu, poznać wybrane regiony Polski, tradycje, zwyczaje, sztukę ludową. Widowisko oparte na poemacie Hanny Januszewskiej i ludowych piosenkach, pochodzących z różnych regionów kraju, jest barwną, roztańczoną i rozśpiewaną lekcją polskiej geografii, historii i przyrody. Spektakl "Pyza na polskich dróżkach" zobaczyć można 2 ,3 i 5 marca w Teatrze Ludowym.

Zapraszamy na literacki „Spacer Aleją Róż” [KONKURS]
Zapraszamy na literacki „Spacer Aleją Róż” [KONKURS]

Nakładem wydawnictwa Replika ukazała się książka Edyty Świętek pt. "Cień burzowych chmur" - pierwszy tom pięcioczęściowej sagi pt. "Spacer Aleją Róż", traktującej o losach rodziny Szymczaków. To epicka opowieść mocno osadzona na płaszczyźnie społeczno-obyczajowej.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Po jesiennej nostalgii i zimowym oczekiwaniu w życiu Karla Ovego Knausgårda rozkwita szczęście. Oto jego czwarte dziecko, córka, z myślą o której stworzył cykl "Cztery pory roku", ma już trzy miesiące. Czterdziestosześcioletni ojciec odczuwa jednak ulotność tych chwil i — by ocalić je od zapomnienia —  wykorzystuje swój talent… Nadchodzi "Wiosna"!

ZOBACZ TAKŻE:
Doceń wielkie serce i zgłoś Filantropa Krakowa! Jak pobiegną uczestnicy 16. PZU Cracovia Maraton
Zacznijmy wiosnę z LiteraTURĄ w Krakowie Kamera termowizyjna zbada straty ciepła w domach
Weekendowe warsztaty z okazji Dnia Kobiet „Lord of The Dance” - wyjątkowe widowisko w TAURON Arenie Kraków
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL