Magiczny Kraków NEWSLETTER
428 fb  yt
Nowy ośrodek dla osób ze spektrum autyzmu
Nowy ośrodek dla osób ze spektrum autyzmu

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zakończył przebudowę budynku przy ulicy Modrzewiowej 25 na potrzeby osób ze spektrum autyzmu. W cichym i spokojnym rejonie miasta powstało nowoczesne, a zarazem kameralne miejsce, przeznaczone dla osób najbardziej wymagających opieki.

Kolejny obiekt sportowo-rekreacyjny oddany do użytku
Kolejny obiekt sportowo-rekreacyjny oddany do użytku

We wtorek, 7 czerwca, otwarto zrewitalizowaną strefę sportową przy Zespole Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości. Do dyspozycji uczniów są teraz boiska – do piłki nożnej i wielofunkcyjne, a także wyjątkowa strefę street workout do ćwiczeń kondycyjnych z zakresu crossfit i kalisteniki. W uroczystości wzięła udział zastępca prezydenta Krakowa Anna Korfel-Jasińska.

Państwo Klimatyczni wyedukują krakowian
Państwo Klimatyczni wyedukują krakowian

Prezentujemy pierwszy spot z udziałem państwa Klimatycznych – trzypokoleniowej rodziny, która zwraca uwagę krakowian na zmianę codziennych przyzwyczajeń poprzez pozytywny wpływ na klimat i środowisko. Ten i kolejne spoty zostały przygotowane w ramach miejskiej kampanii „Kraków w dobrym klimacie”.

Porozmawiajmy o Krakowie... Spotkanie w Tyńcu
Porozmawiajmy o Krakowie... Spotkanie w Tyńcu

Mieszkańców dzielnicy VIII Dębniki, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru Tyńca i okolic, zapraszamy do udziału w spotkaniu z cyklu „Porozmawiajmy o Krakowie… w dzielnicach VIII–XIII”. Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 14 czerwca, o godz. 17.00 w Ośrodku Kultury Tyniec przy ul. Dziewiarzy 7.

Bliżej do zakończenia budowy kładki Grzegórzki-Zabłocie
Bliżej do zakończenia budowy kładki Grzegórzki-Zabłocie

Znikają ostatnie przeszkody po stronie Grzegórzek, które blokowały budowę kładki pieszo-rowerowej przez Wisłę. Dzięki współpracy miasta i PKP PLK SA przeprawa połączy Grzegórzki i Zabłocie. Zanim to jednak nastąpi musi zostać usunięta napowietrzna linia wysokiego napięcia pomiędzy ul. Halicką a magistralą kolejową.

50 lat Konwencji Światowego Dziedzictwa UNESCO
50 lat Konwencji Światowego Dziedzictwa UNESCO

W tym roku przypada 50. rocznica uchwalenia przez Zgromadzenie Generalne UNESCO „Konwencji w sprawie ochrony światowego dziedzictwa kulturalnego i naturalnego”. Z tej okazji w dniach 9-10 czerwca w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie odbędzie się konferencja naukowa z udziałem wielu europejskich badaczy.

Przed nami Noc Teatrów 2022!
Przed nami Noc Teatrów 2022!

62 spektakle i przedsięwzięcia teatralne, w tym dziewięć przedstawień plenerowych, zaangażowanie 11 teatrów instytucjonalnych oraz kilkudziesięciu teatrów i grup nieinstytucjonalnych – w nocy z 11 na 12 czerwca cały Kraków stanie się wielką sceną teatralną. A to za sprawą XV edycji Nocy Teatrów. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, ale na większość spektakli obowiązują nieodpłatne wejściówki, które można odbierać w siedzibach poszczególnych teatrów od 8 czerwca.

KONKURS !
Festiwal „Black or White” - wygraj bilety na koncert!

„Black or White” to festiwal, który powstał, by promować wiedzę na temat nowotworów neuroendokrynnych. Wydarzenie pod hasłem „Duety wszech czasów” odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 18.00 w klubie Studio. Wystąpią m.in. Grażyna Łobaszewska, Stanisław Sojka, Andrzej Lampert. Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj książkę wydawnictwa Fabryka Słów!

„Przetaina” Andrzeja Pilipiuka to książka szczególna, ponieważ Pilipiuk, znany przecież autor fantastyki, do tej pory nie napisał ani jednej historii z nurtu… fantasy. Mamy przed sobą pierwszą jego tego typu powieść. I owszem, jest to fantasy specyficzne, ale zdecydowanie bardzo „pilipiukowe”.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Jak wygląda biblioteka w oczach prawdziwego bibliofila? Co się stanie, jeśli sześcioro miłośników książek puści wodze fantazji? „Niewidzialne biblioteki” to ponad sześćdziesiąt niesamowitych opowieści, prowadzących czytelnika przez enigmatyczny świat wyobrażonych książek i miejsc, w których można je znaleźć.

KONKURS !
Wygraj bilety na koncert Smokie!

Legendarny zespół Smokie przyjedzie do Polski na jedyny koncert z okazji 45 lat na scenie. Wydarzenie odbędzie się 17 czerwca w TAURON Arenie Kraków. Supportem będzie zespół Dżem. Weźcie udział w konkursie i wygrajcie bilety!

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Ludowego!

Wysłuchajcie Iliady – homeryckiej pieśni o Ilionie sprzed nieomal trzech tysięcy lat. Pieśni o wojnie, w której ścierają się nie tylko wojownicy, ale też piękno z brzydotą, tragedia ze śmiechem, wartości z doraźnym zyskiem. Weźcie udział w konkursie i wygrajcie bilety na spektakl 10 czerwca!

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Groteska!

Wiecznie aktualna sztuka Moliera to komedia charakterów, intryg i wynikających z nich zabawnych sytuacji. „Skąpiec” w Teatrze Groteska już 12 czerwca, o godz. 19.00.

KONKURS !
Wygraj bilety do Łaźni Nowej!

12 czerwca, o godz. 19.00 Łaźnia Nowa zaprasza na „Tajemniczy Ogród”. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

ZOBACZ TAKŻE:
Duże zainteresowanie miejskim programem in vitro Centrum Wielokulturowe podsumowuje działania dla uchodźców i nadal pomaga
Od końca czerwca tramwaje nie dojadą do ul. Bratysławskiej Rekultywacja Zalewu Nowohuckiego trwa
Od marca do maja obsłużono rekordową liczbę mieszkańców Składy wędlin okiem dietetyka
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL