Magiczny Kraków NEWSLETTER
193 fb  yt
Odbierz roślinę i zadbaj o jakość powietrza w swoim otoczeniu
Odbierz roślinę i zadbaj o jakość powietrza w swoim otoczeniu

W ramach kampanii informacyjno-promocyjnej Urzędu Miasta Krakowa na rzecz poprawy jakości powietrza w naszym mieście, powtórnie będą rozdawane ozdobne rośliny doniczkowe: ficus benjamina natasja, skrzydłokwiat, dracena, chamedora wytworna.

Nowy System Informacji Miejskiej
Nowy System Informacji Miejskiej

Ciemnobrązowe napisy na kremowym  tle  – tak wstępnie mają wyglądać tablice Systemu Informacji Miejskiej Krakowa, który został opracowany na przykładzie Rynku Podgórskiego z przyległymi ulicami.

Wszystkie dzielnice zazielenią parki kieszonkowe
Wszystkie dzielnice zazielenią parki kieszonkowe

Już w przyszłym roku w naszym mieście przybędzie aż 18 parków kieszonkowych. Nowe zieleńce, realizowane przez Zarząd Zieleni Miejskiej w ramach projektu „Ogrody krakowian”, pojawią się w każdej dzielnicy naszego miasta. Będą kolorowymi, pachnącymi i ciekawie zaaranżowanymi ogrodami, w których mieszkańcy znajdą przestrzeń do wypoczynku oraz okazję do kontaktu z przyrodą.

Trwa święto III sektora, sprawdź program
Trwa święto III sektora, sprawdź program

Trwa Festiwal Krakowskich Organizacji Pozarządowych – od 25 listopada do 2 grudnia lokalne fundacje i stowarzyszenia zapraszają krakowian do udziału w różnych zajęciach, warsztatach i spotkaniach. Wszystko po to, by mieszkańcy mogli lepiej poznać III sektor, a działacze i aktywiści – potrzeby i oczekiwania mieszkańców.

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]
Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Koncertowo ten weekend będzie mistrzowski! W Krakowie zagrają świetni wykonawcy - od takich legend jak Jethro Tull, przez rockową Luxtorpedę czy Pidżamę Porno, aż po Artura Andrusa czy Magdę Umer w ICE Kraków. Poza tym polecamy Wam nową wystawę w Muzeum Narodowym - „Wyspiański” będzie do obejrzenia przez ponad rok, ale czemu nie zrobić tego już teraz? Pamiętamy też o filmowych i teatralnych propozycjach. Zróbcie sobie dobrą kawę i przeczytajcie weekendowy rozkład jazdy!

Kraków uczci 150. rocznicę urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego
Kraków uczci 150. rocznicę urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego

150 lat temu – 5 grudnia 1867 roku – urodził się Józef Piłsudski. Mimo, że urodził się na Wileńszczyźnie, to jego działalność niepodległościowa ściśle związana jest z Krakowem. Z tej okazji w naszym mieście odbędą się okolicznościowe wydarzenia – 5 grudnia młodzież krakowskich szkół odda hołd Marszałkowi, natomiast 10 grudnia zostanie odprawiona msza święta w Katedrze na Wawelu. 

„Drzewa szumiące nadzieją” - kolejna część nowohuckiej sagi [KONKURS]
„Drzewa szumiące nadzieją” - kolejna część nowohuckiej sagi [KONKURS]

Autorka poczytnych powieści w brawurowy sposób serwuje osadzoną w realiach wczesnego PRL-u historię rodzinną ze zbrodnią i zemstą w tle. „Drzewa szumiące nadzieją” to trzeci już tom nowohuckiej sagi „Spacer Aleją Róż". Mamy dla Was kilka egzemplarzy - spróbujcie swoich sił w konkursie!

Portret Lwowa na nowej wystawie w MCK [KONKURS]
Portret Lwowa na nowej wystawie w MCK [KONKURS]

„Lwów, 24 czerwca 1937. Miasto, architektura, modernizm” - to obszerna prezentacja osiągnięć lwowskich architektów i urbanistów na tle innych dziedzin życia kulturalnego miasta. Wystawa w Międzynarodowym Centrum Kultury jest próbą stworzenia wielowymiarowego portretu modernistycznego Lwowa. Podkreśla jego rolę jako zapomnianego centrum nowoczesności w czasach II Rzeczypospolitej „w pięciominutowym antrakcie przed nieuniknionym”. Wernisaż już 30 listopada o godz. 18:00 w MCK na Rynku Głównym 25.

Galeria Figur Stalowych w Muzeum Inżynierii Miejskiej
Galeria Figur Stalowych w Muzeum Inżynierii Miejskiej

Muzeum Inżynierii Miejskiej zaprasza na nową wystawę czasową, prezentującą kilkadziesiąt recyklingowych rzeźb stalowych, inspirowanych postaciami z bajek, filmów science fiction, świata fantasy, celebrytami, jak również zwierzętami czy modelami luksusowych marek samochodów.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Boże Narodzenie w Alei Minionych Czasów. Tak jednym zdaniem można opisać naszą literacką propozycję na ten tydzień. Na grudniowy czas polecamy Wam książkę pt. „Mademoiselle Oiseau i listy z przeszłości" autorstwa Andrei de la Barre de Nanteuil Lovisa Burfitt. Polecamy!

ZOBACZ TAKŻE:
Nadchodzące wydarzenia w Muzeum PRL-u Poczuj magię świąt na Rynku Podgórskim
Mistrzostwa świata DJ-ów już w grudniu w Krakowie Zespół Kroke wystąpi w Centrum Kultury Żydowskiej
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa otwiera skarbiec! Artystka o wyjątkowym głosie - Emeli Sandé zaśpiewa w Krakowie!
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL