Magiczny Kraków NEWSLETTER
147 fb  yt
Niedziela pod znakiem serca, czyli 25. Finał WOŚP w Krakowie
Niedziela pod znakiem serca, czyli 25. Finał WOŚP w Krakowie

Energetyczne koncerty, propozycje dla spragnionych sportowych wrażeń, kąpiele morsów, udział w kweście znanych i lubianych krakowian: Anny Dymnej, Roberta Makłowicza, Tomasza Schimscheinera i Dariusza Gnatowskiego- to tylko niektóre z atrakcji jubileuszowego, 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie.W tym roku Orkiestra gra dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Wejścia na żywo z Krakowa zrealizuje TVN.

Parki Krakowian w sześciu lokalizacjach miasta
Parki Krakowian w sześciu lokalizacjach miasta

- Nowe parki będą symbolem narodzin najmłodszych krakowian i powstaną w sześciu lokalizacjach - powiedział Prezydent Jacek Majchrowski. Łączna powierzchnia specjalnych parków to ok. 35 ha, a z możliwymi poszerzeniami aż 62 ha. Przy założeniu nasadzeń 100 drzew na hektar daje to ok. 6 200 nowych sadzonek. Regulamin parków oraz wszelkie działania techniczne koordynował będzie Zarząd Zieleni Miejskiej.

Krakowianie chętniej korzystają z darmowej komunikacji w dni smogowe
Krakowianie chętniej korzystają z darmowej komunikacji w dni smogowe

W poniedziałek i wtorek kontrolerzy skontrolowali 1441 autobusów i tramwajów, w których z dowodem rejestracyjnym jechało łącznie 3098 osób.

Kraków dumny ze sportowych sukcesów
Kraków dumny ze sportowych sukcesów

Za nami 82. Gala Mistrzów Sportu. Wyniki plebiscytu „Przeglądu Sportowego” i TVP 1 dostarczyły naszemu miastu wielu powodów do dumy. Za imprezę roku uznano Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2016, podczas których wszystkie najważniejsze wydarzenia odbyły się w Krakowie. Czwarte miejsce w rankingu na najlepszego sportowca Polski zajął wychowanek WLKS Krakus Swoszowice Rafał Majka – brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego.

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]
Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Ten weekend będzie stał pod znakiem finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zarówno na Rynku, jak i w całym Krakowie w niedzielę będzie się działo! Nie zapominajmy jednak, że w krakowskich teatrach czeka nas moc świetnych spektakli! A poza tym znaleźliśmy kilka koncertów i filmowych seansów, które mogą się Wam spodobać. Sprawdźcie nasz weekendowy rozkład jazdy i przy okazji zgarnijcie wejściówki, które dla Was mamy!

Posadź choinkę w poświątecznym lesie
Posadź choinkę w poświątecznym lesie

Święta już za nami, jednak w wielu domach jeszcze przez pewien przypominać o nich będą przystrojone choinki. Wszystkich krakowian zachęcamy do odpowiedniej pielęgnacji żywych drzewek, tak aby zamiast w koszu, wylądowały w choinkowym lesie. W ramach akcji „Choinka 2016/17” mieszkańcy wraz z Zarządem Zieleni Miejskiej będą mogli posadzić swoje choinki w parku w rejonie ul. Padniewskiego i dać im drugie życie.

MPO zbierze bożonarodzeniowe choinki
MPO zbierze bożonarodzeniowe choinki

Już od 16 stycznia w ramach programu odbioru odpadów zielonych w Krakowie odbędzie się zbiórka naturalnych choinek. Udział w programie jest bezpłatny. Akcja potrwa do 10 lutego.

DJ Hardwell zagra w TAURON Arenie Kraków
DJ Hardwell zagra w TAURON Arenie Kraków

Po wielkim sukcesie ubiegłorocznych występów Avicii'ego oraz Martina Garrixa zapowiada się kolejny wspaniały koncert muzyki klubowej i elektronicznej. W Polsce zagra holenderski DJ Hardwell. Wielokrotnie nagradzany twórca, producent, muzyk oraz właściciel wytwórni fonograficznej 6 maja zaprezentuje się w TAURON Arenie Kraków. Koncert bijącego rekordy popularności DJ-a poprzedzi występ Kill the Buzz.

14 koncertów i 16 lokalizacji, czyli festiwal Opera Rara 2017
14 koncertów i 16 lokalizacji, czyli festiwal Opera Rara 2017
KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Trzy lata temu Naomi Jenkins spotkało coś strasznego – tak strasznego, że nie powiedziała o tym nikomu. Taki jest punkt wyjściowy najnowszej powieści Sophie Hannah pt. "Promień rażenia", którą polecamy Wam w tym tygodniu.

ZOBACZ TAKŻE:
Zostań karmnikowym i pomóż ptakom Niedziela z krakowską szopką
Biznes u stóp Wawelu - ICE Kraków ściąga najlepszych Trzy krakowskie technika w rankingu „Perspektyw”
Kolejna pula biletów na EUROVOLLEY POLAND 2017 Słynny kubański trębacz już w lutym zagra w Krakowie!
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL