Magiczny Kraków NEWSLETTER
319 fb  yt
Od 4 maja zmiany zasad bezpieczeństwa
Od 4 maja zmiany zasad bezpieczeństwa

Wkraczamy w drugi etap znoszenia ograniczeń związanych z chorobą COVID-19. Po majówce otwarte zostaną centra handlowe, sklepy budowlane będą czynne w weekendy, a hotele wznowią działalność. Osoby chore powrócą do rehabilitacji, a biblioteki i instytucje kultury będą stopniowo otwierane po konsultacjach z sanepidem. Wprowadzone zostaną także zmiany w funkcjonowaniu przedszkoli i żłobków.

W poniedziałek otwarcie czterech Punktów Sprzedaży Biletów
W poniedziałek otwarcie czterech Punktów Sprzedaży Biletów

Od najbliższego poniedziałku, 4 maja zostaną otwarte cztery Punkty Sprzedaży Biletów MPK SA. Będą to punkty przy ul. Podwale 3/5, obok pętli autobusowej „Dworzec Główny Wschód”, obok pętli autobusowo-tramwajowej „Krowodrza Górka”, a także na os. Centrum D bl. 7.

Prezydent Krakowa apeluje: wywieśmy flagi!
Prezydent Krakowa apeluje: wywieśmy flagi!

W związku ze świętami Pracy, Flagi i Konstytucji 3 Maja prezydent Krakowa Jacek Majchrowski apeluje o udekorowanie domów biało-czerwonymi flagami.

W piątek i sobotę tramwaje nie dojadą do Krowodrzy Górki
W piątek i sobotę tramwaje nie dojadą do Krowodrzy Górki

1 i 2 maja będą prowadzone prace serwisowe przy torowisku na wiadukcie nad torami kolejowymi w rejonie ul. Prądnickiej oraz na ul. Doktora Twardego. W tym czasie wyłączony zostanie ruch tramwajowy na odcinku od pętli „Dworzec Towarowy” do pętli „Krowodrza Górka”.

Kraków nie może udostępniać Poczcie Polskiej danych wrażliwych
Kraków nie może udostępniać Poczcie Polskiej danych wrażliwych

„W związku z anonimami od pracowników Poczty Polskiej o udostępnienie nowego rejestru spisu wyborców informujemy, że art. 99 ustawy z 16 kwietnia nie zawiera dyspozycji do żądania sporządzenia takich dokumentów” – podaje na stronie internetowej Związek Miast Polskich. Taka sytuacja miała miejsce również w Krakowie: o udostępnienie spisu wyborców Poczta Polska poprosiła Urząd Miasta Krakowa w anonimowej korespondencji mailowej w nocy ze środy na czwartek. – Uważam, że jest to bezpodstawne, bo nie ma w tej sprawie żadnej obowiązującej ustawy. Nie możemy przekazywać danych wrażliwych i chronionych spółce prawa handlowego jaką jest Poczta Polska. Opinie prawne są jednoznaczne: nie ma ustawowego umocowania prawnego, dlatego tych danych w obecnej sytuacji nie przekażemy – mówi prezydent Jacek Majchrowski.

Wawel wirtualnie
Wawel wirtualnie

W czasie ogólnopolskiej kwarantanny instytucje kultury przeniosły swoją działalność do sieci. Wobec braku możliwości bezpośrednich kontaktów z publicznością to atrakcyjna i obecnie niemal powszechna forma informowania o swojej działalności i podtrzymywania kontaktów z odbiorcami. Korzysta z niej także oczywiście – i to w bardzo szerokim zakresie – Zamek Królewski na Wawelu.

Majówkowy przewodnik weekendowy online!
Majówkowy przewodnik weekendowy online!

Majówkowy weekend z krakowską kulturą online? My taki właśnie planujemy! Wypożyczamy film z E-Kina pod Baranami, oglądamy “Wędrowanie” ze Sceny Stu i słuchamy koncertu w ramach Festiwali Muzyki Filmowej. Zaplanujcie swoją majówką z naszym przewodnikiem!

Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków
Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków

Miasto Kraków rusza z kampanią informacyjno-społeczną, mającą na celu wspieranie rynku turystycznego w stolicy Małopolski. „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków” to akcja społeczna skierowana do wszystkich mieszkańców Krakowa, której celem jest przede wszystkim wsparcie lokalnych przedsiębiorców.

Kluby rodziców i żłobki zapraszają do wspólnej zabawy w sieci
Kluby rodziców i żłobki zapraszają do wspólnej zabawy w sieci

Jak poradzić sobie z opieką nad małym dzieckiem, kiedy żłobki i kluby rodziców pozostają zamknięte z powodu epidemii? Zabawy, ćwiczenia oraz specjalistyczne porady czekają na dzieci i rodziców w ramach akcji „Żłobki i Kluby Rodziców w sieci@”. Żeby skorzystać z bogatego banku pomysłów wystarczy wejść na stronę kkr.krakow.pl.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Australijska "Wojna i pokój". Nagroda Bookera 2014. Przedstawiamy Wam dziś powieść "Ścieżki Północy" Richarda Flanagana!

ZOBACZ TAKŻE:
Po weekendzie majowym zmiany w komunikacji miejskiej Koniec darmowego parkowania w Krakowie
„Ratuję to!” – ekoprojekt krakowskich licealistek Na Politechnice Krakowskiej powstał prototyp respiratora
Grodzki Urząd Pracy przyjmuje wnioski całą dobę Jak będzie wyglądać Nowa Huta Przyszłości? Konkurs dla dzieci
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL