Magiczny Kraków NEWSLETTER
486 fb  yt
Zobacz budowę linii tramwajowej do Górki Narodowej z lotu ptaka
Zobacz budowę linii tramwajowej do Górki Narodowej z lotu ptaka

Trwa budowa nowej linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej. Po trzech latach od rozpoczęcia realizacji zadania część nowej infrastruktury została już oddana do użytku, a na pozostałych odcinkach roboty są na finiszu.

Więcej kontroli pojazdów zaparkowanych poza wyznaczonymi miejscami
Więcej kontroli pojazdów zaparkowanych poza wyznaczonymi miejscami

W Krakowie Obszar Płatnego Parkowania (OPP) obejmuje ok. 21 970 miejsc parkingowych. Ma on zapewnić rotację parkujących pojazdów. Niektórzy kierowcy nie korzystają z wyznaczonych miejsc i pozostawią je poza nimi, stwarzając tym samym zagrożenie dla innych użytkowników drogi, szczególnie w rejonie skrzyżowań czy przejść dla pieszych.

Trwa budowa Centrum Recyklingu Odpadów Komunalnych
Trwa budowa Centrum Recyklingu Odpadów Komunalnych

Dobiega końca pierwszy etap budowy Zakładu Recyklingu Tworzyw Sztucznych w Nowej Hucie. Powstają tam instalacje przetwarzania plastiku, a zakład jest pierwszym z czterech obiektów, które stworzą Centrum Recyklingu Odpadów Komunalnych. 25 lipca w siedzibie MPO podpisano aneks do umowy na dofinansowanie inwestycji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Apel do dyrektorów miejskich podmiotów leczniczych
Apel do dyrektorów miejskich podmiotów leczniczych

W związku z sytuacją, która wydarzyła się w kwietniu 2023 r. w krakowskich szpitalach, w tym w Szpitalu Miejskim Specjalistycznym im. G. Narutowicza, miasto skierowało apel do podmiotów leczniczych. Ma on na celu przypomnienie i zwrócenie uwagi, jak ważne są prawa pacjenta oraz empatyczne traktowanie i zapewnienie mu poczucia bezpieczeństwa.

Nauka i biznes, czyli… Kraków! Posłuchaj podcastu o mieście możliwości
Nauka i biznes, czyli… Kraków! Posłuchaj podcastu o mieście możliwości

Historia, tradycja, a może rozwój i technologia? Kraków doskonale łączy te dziedziny. Tu kwitnie nauka, turystyka biznesowa, siedzibę znajdują największe światowe firmy, otwierają się startupy. To miasto możliwości dla mieszkańców, przedsiębiorców, naukowców. Posłuchaj podcastu o Krakowie nowych technologii i przekonaj się, że warto inwestować tu swój czas i umiejętności!

Żurawie wieżowe na budowie Centrum Muzyki
Żurawie wieżowe na budowie Centrum Muzyki

Budowa Krakowskiego Centrum Muzyki w Cichym Kąciku rośnie w oczach. Wystarczy krótki spacer ulicą Piastowską, by się o tym przekonać. Wzrok przyciągają nie tylko cztery dźwigi, wysokie na kilkadziesiąt metrów, ale też pnące się do góry ściany podziemnej sali koncertowej.

Wkrótce ruszy system rowerów miejskich
Wkrótce ruszy system rowerów miejskich

Nowa i bardzo wyczekiwana wypożyczalnia długoterminowa rowerów w Krakowie, rozpocznie działalność najpóźniej za sześć tygodni – w piątek, 1 września.

KONKURS !
Zespół PotOCK na Letniej Scenie Radia Kraków [KONKURS]

Cztery góralskie kobiece wokale w połączeniu z mocnym brzmieniem gitar, basu i perkusji – 30 lipca o godz. 17.00 na Letniej Scenie Radia Kraków prawdziwa folkowo-rockowa uczta z grupą PotOCK. Macie szansę wygrać bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj zaproszenie na finał Letniego Festiwalu Operetkowego na Wiśle

Już w najbliższą niedzielę, 30 lipca, odbędzie się koncert finałowy Letniego Festiwalu Operetkowego na Wiśle im. Iwony Borowickiej.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

„Dom Oriona” Julii Fiedorczuk to ciągła podróż, przez czas i przestrzeń, kosmos i Ziemię. Wędrują ludzie, zwierzęta i gwiazdy. Świat znajduje się w nieprzerwanym ruchu.

KONKURS !
Wygraj bilety do Kina Pod Baranami!

Letnie Tanie Kinobranie w Kinie Pod Baranami trwa! 2 sierpnia, o godz. 13.00, odbędzie się pokaz filmu „Paryż pani Harris”. Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj bilety do Łaźni Nowej!

W najbliższą niedzielę, 30 lipca, o godz. 19.00, Łaźnia Nowa zaprasza na spektakl „Lem vs. P.K. Dick”. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety na to przedstawienie!

ZOBACZ TAKŻE:
Pod estakadami kolejowymi powstaje park Rozbudowa al. 29 Listopada: zmiany na odcinku Woronicza – Powstańców
Odcienie polskości w filmie – kino wakacyjne w Centrum Kultury Żydowskiej Jubileusz 70-lecia X LO – zaproszenie dla absolwentów
Odpocznij na placu Wolnica Odłowy raków luizjańskich w stawie Dąbskim
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL