Magiczny Kraków NEWSLETTER
437 fb  yt
 Prezydent Krakowa przeciwny liberalizacji zapisów uchwały antysmogowej
Prezydent Krakowa przeciwny liberalizacji zapisów uchwały antysmogowej

Prezydent Jacek Majchrowski ponownie zwrócił się do Marszałka Województwa Małopolskiego o niewprowadzanie zmian w uchwale antysmogowej dla Małopolski. Zdaniem prezydenta Krakowa, decyzja władz województwa o konsultacjach w sprawie wydłużenia okresu likwidacji bezklasowych kotłów w regionie jest niezrozumiała i negatywnie wpłynie na proces poprawy jakości powietrza.

Stwory, białogłowy i wojowie – smok zaprasza na Błonia
Stwory, białogłowy i wojowie – smok zaprasza na Błonia

Wawelski gad przyjacielem, nie postrachem? Harce i zabawy z drużyną wojów? Urodzinowy tort i inne smakołyki? Selfie ze średniowieczem w tle? Wielkimi krokami zbliża się kulminacyjne wydarzenie smoczego lata – 14 sierpnia, od godz. 12.00 do 18.00 na krakowskich Błoniach, w odtworzonej wczesnośredniowiecznej osadzie, odbędzie się urodzinowy piknik, którego gospodarzem będzie Smok Wawelski.

Nowy przetarg na budowę Krakowskiego Centrum Muzyki
Nowy przetarg na budowę Krakowskiego Centrum Muzyki

Drugi przetarg na budowę pierwszego etapu Krakowskiego Centrum Muzyki, czyli stanu surowego budynku jest w trakcie przygotowań i niebawem zostanie ogłoszony.

Zbliża się 15. Noc Cracovia Sacra
Zbliża się 15. Noc Cracovia Sacra

Tradycyjnie wieczory i noce 14 i 15 sierpnia to czas, który krakowianie i goście spędzają w kościołach i klasztorach, biorąc udział w licznych koncertach i inicjatywach organizowanych przez miasto we współpracy z partnerami w ramach Nocy Cracovia Sacra. Motto tegorocznej, 15. edycji brzmi „Wokół krzyża” i nawiązuje do jubileuszowych obchodów krakowskich klasztorów.

Prace na ul. Kamieńskiego i rondzie Matecznego
Prace na ul. Kamieńskiego i rondzie Matecznego

8 sierpnia drogowcy rozpoczęli prace na ul. Kamieńskiego – na łącznicy w kierunku ul. Tischnera. Nocami prowadzone są roboty na rondzie Matecznego. Do tej pory sfrezowano i położono nową warstwę asfaltu na pierwszych prawoskrętach: w ulicę Kamieńskiego i Wadowicką. Zmiany w komunikacji miejskiej zaczną obowiązywać od niedzieli, 14 sierpnia.

Woda w stawie w parku Lotników Polskich bez filtracji
Woda w stawie w parku Lotników Polskich bez filtracji

System filtrowania wody w stawie w parku Lotników Polskich został wyłączony na około dwa tygodnie. Mimo zakazu wchodzenia do zbiornika uszkodzona została jedna z rur znajdujących się w zbiorniku.

Co w planie zagospodarowania obszaru „Ruszcza – Północ”?
Co w planie zagospodarowania obszaru „Ruszcza – Północ”?

Od wtorku, 16 sierpnia, można zapoznawać się z projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Ruszcza – Północ”. Wyłożenie potrwa do 13 września.

KONKURS !
Wygraj bilety do Ogrodu Doświadczeń!

W taki upał każdy tylko marzy o szklance schłodzonego napoju. Ale czy wiecie jak wyglądał świat przed wynalezieniem lodówek? Wkręć się w zbiory MIT a przy okazji wygraj bilet do Ogrodu Doświadczeń!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

„Damy srebrnego wieku” to po „Damach złotego wieku” kolejna część popularnego cyklu Kamila Janickiego, poświęconemu kobietom, które odegrały ważną rolę w historii Polski. Tym razem autor zabiera czytelnika do XVII wieku, epoki przepychu, intryg, wyniszczających wojen i liberum veto.

KONKURS !
Wygraj bilety do Łaźni Nowej!

Już w najbliższą sobotę, o godz. 18.00 Łaźnia Nowa zaprasza na spektakl „Śnieg”, na podstawie powieści Orhana Pamuka. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj bilety do Kina Pod Baranami!

W Kinie Pod Baranami trwa 16. odsłona wakacyjnego festiwalu filmowego Letnie Tanie Kinobranie. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na jeden z pokazów!

KONKURS !
Wygraj lot Balonem Widokowym!

Zobacz Kraków z całkiem innej perspektywy! Lot balonem to unikalne i ekscytujące doświadczenie. Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

ZOBACZ TAKŻE:
Trwają wakacyjne remonty w szkołach Kraków Live Festival już 19-20 sierpnia!
Muzyka wśród drzew, czyli kameralne koncerty plenerowe Zabytkowe autobusy i tramwaje na ulicach Krakowa
15. Bieg Trzech Kopców: wystartowały zapisy! Trenuj w Krakowie! W sobotę, 13 sierpnia zajęcia biegowe i nordic walking
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL