Magiczny Kraków NEWSLETTER
156 fb  yt
Dołącz do zielonej ofensywy
Dołącz do zielonej ofensywy

„Zasadź się na zieleń” to hasło nowej inicjatywy Zarządu Zieleni Miejskiej, który w najbliższą sobotę, 18 marca, wspólnie z mieszkańcami rozpocznie cykliczne akcje sadzenia drzew, krzewów i kwiatów. Nowa roślinność pojawi się w różnych lokalizacjach na terenie całego Krakowa. Będzie to odpowiedź na masowe wycinki drzew, na które zezwalają przepisy z 1 stycznia tego roku. Pierwszym miejscem, w którym krakowianie i pracownicy ZZM posadzą 400 buków będzie uroczysko Wiszówka. Zapraszamy do udziału!

Tak! Dla czystego powietrza – trwa kolejna edycja kampanii informacyjnej
Tak! Dla czystego powietrza – trwa kolejna edycja kampanii informacyjnej

Trwa trzecia edycja kampanii „Tak! Dla czystego powietrza”. Projekt ma zachęcić krakowian do skorzystania z dotacji do wymiany pieców węglowych. Ankieterzy, wyposażeni w specjalny identyfikator, odwiedzają mieszkańców do końca marca.

Nie wypalaj traw! To niszczy środowisko
Nie wypalaj traw! To niszczy środowisko

Apelujemy o niewypalanie traw. Ten proceder jest niebezpieczny dla ludzi, niszczy środowisko, zanieczyszcza powietrze. To nielegalne działanie, za które grozi grzywna nawet do 5 tys. złotych.

To już 17. edycja konkursu Filantrop Krakowa
To już 17. edycja konkursu Filantrop Krakowa

Znasz osobę, organizację, instytucję lub firmę, która bezinteresownie niesie pomoc potrzebującym mieszkańcom naszego miasta? Uważasz, że powinna dołączyć do grona wyróżnionych tytułem Filantropa Krakowa? Nie zwlekaj, zgłoś jej kandydaturę do Biura MOWIS. Możesz to zrobić najpóźniej do 31 marca.

Malowanie ulic po krakowsku
Malowanie ulic po krakowsku

Od 1 kwietnia Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu rozpocznie coroczne odmalowywanie znaków poziomych na jezdniach w całym Krakowie. Prace potrwają około dwóch miesięcy. Dzięki temu kierowcy, piesi i rowerzyści będą czuć się bezpieczniej poruszając się po mieście.

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]
Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Ten już prawie wiosenny weekend zapowiada się naprawdę dobrze! Muzycznie każdy znajdzie coś dla siebie - koncerty w Krakowie zagrają Perfect, Fisz Emade czy Hunter! W Centrum Kongresowym ICE zasiądą fani "Gwiezdnych Wojen", żeby posłuchać tam ich muzyki z tej kultowej sagi. Poza tym w Arsie będziecie się bać i lecieć w kosmos, w Kawiarni Bona czytać w ciszy, a w teatrach KTO i Bagateli śmiać się do rozpuku. Jak zwykle możecie u nas wygrać wejściówki na wybrane wydarzenia, warto spróbować szczęścia w konkursie!

„Potęga awangardy” - nowa wystawa w Kamienicy Szołayskich [KONKURS]
„Potęga awangardy” - nowa wystawa w Kamienicy Szołayskich [KONKURS]

Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza na nową wystawę! Od piątku, 10 marca do 28 maja w Kamienicy Szołayskich możemy oglądać "Potęgę awangardy", czyli prace sławnych klasyków awangardy, powstałe w pierwszych dekadach XX wieku i nie pokazywane dotąd w Polsce zestawione z twórczością wpływowych artystów współczesnych, takich David Claerbout, Luc Tuymans, czy Sean Scully.

Kayah & Transoriental Orchestra wystąpią w Teatrze Variete! [KONKURS]
Kayah & Transoriental Orchestra wystąpią w Teatrze Variete! [KONKURS]

Wszystko zaczęło się od wielkiej muzycznej miłości Kayah do muzyki world. Artystka od dawna planowała nagranie albumu właśnie w tej stylistyce. Impulsem do rozpoczęcia pracy nad materiałem okazało się zaproszenie Kayah do występu na festiwalu Warszawa Singera. Specjalnie na potrzeby tego jednego koncertu powstał niezwykły projekt – Transoriental Orchestra. Muzyczne efekty tej współpracy usłyszymy już w środę, 29 marca o godz. 19 w Teatrze Variete.

Mecz Polska-Włochy, czyli test formy przed UEFA EURO U21
Mecz Polska-Włochy, czyli test formy przed UEFA EURO U21

Mistrzostwa Europy UEFA EURO U21 Polska 2017, których Kraków jest jednym z miast-gospodarzy, zbliżają się wielkimi krokami. W jakiej formie już teraz jest reprezentacja naszego kraju? Przekonamy się o tym podczas meczu towarzyskiego podopiecznych selekcjonera Marcina Dorny z reprezentacją Włoch. Spotkanie odbędzie się 23 marca o 20:45 na stadionie miejskim przy ul. Kałuży 1. Będzie to ważny test formy w ramach przygotowań obu zespołów do turnieju.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego

Monika Gawlińska, Alicja Kapuścińska, Wacława Myśliwska, Karolina Niedenthal, Jolanta Pawlik, Anna Religa, Wiesława Starska… Były i są żonami, matkami, kochankami, powiernicami i gospodyniami… Przez całe życie z wyboru stały w cieniu sławnych mężów. Czy aby na pewno? Czy są szczęśliwe? Czują się spełnione jako kobiety, uczone, artystki? Tego dowiemy się z wywiadów Agnieszki Nabrdalik zebranych w książce "Dzisiaj rozmawiamy o Pani".

ZOBACZ TAKŻE:
Bovska wystąpi na Juwenaliach UEK Zapraszamy na Dni Wiednia w Krakowie
Marsz Pamięci z okazji rocznicy likwidacji getta Powitanie wiosny z Teatrem KTO
Prawie wszystko o Zwierzyńcu – zapraszamy na wystawę Niedziela w plenerze: spacer po forcie
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL