Magiczny Kraków NEWSLETTER
250 fb  yt
Od 5 stycznia strefa czystego transportu na Kazimierzu
Od 5 stycznia strefa czystego transportu na Kazimierzu

W środę, 19 grudnia ubiegłego roku radni zdecydowali o wprowadzeniu na obszarze turystycznym kwartału Kazimierz tzw. strefy czystego transportu. Zacznie ona obowiązywać od soboty, 5 stycznia.

Podsumowanie roku w MPK
Podsumowanie roku w MPK

Rok 2018 to czas dużych inwestycji w tabor autobusowy. Krakowski przewoźnik zainwestował miliony złotych, w tym także środki unijne, aby mieszkańcy mogli korzystać wyłącznie z komfortowych i przyjaznych dla środowiska pojazdów.

Julia i Jakub najpopularniejsi w 2018 roku
Julia i Jakub najpopularniejsi w 2018 roku

Julia i Maja oraz Jakub i Jan  – te imiona cieszą się największą popularnością i były najczęściej nadawane w Krakowie w 2018 r. 

Orszak Trzech Króli w Krakowie
Orszak Trzech Króli w Krakowie

Już 6 stycznia, po raz dziewiąty ulicami Krakowa przejdzie Orszak Trzech Króli. Wśród zapowiadanych nowości jest czwarty, konny orszak, który wyruszy z parafii św. Kazimierza na Grzegórzkach. Trasa orszaku zielonego jeszcze się wydłuży i zyska nowe atrakcje.

Kulturalny rozkład jazdy na weekend!
Kulturalny rozkład jazdy na weekend!

W powietrzu jeszcze unosi się klimat świąt i będzie to można poczuć w ten weekend w Krakowie! Zaprosimy Was na kolędowanie do Nowohuckiego Centrum Kultury i Kijów.Centrum. Poza tym polecamy Wam finisaż wystawy o Nowej Hucie, specjalne pokazy filmowe w Paradoxie czy Kice, a także ciekawe spektakle z repertuaru Teatru im. Słowackiego oraz Ludowego. Polecamy nasz kulturalny rozkład jazdy!

„Wokół Szopki” – spacerem po Krakowie
„Wokół Szopki” – spacerem po Krakowie

Już po raz czwarty krakowianie i turyści będą mieli okazję odbycia wyjątkowego spaceru po Krakowie śladem szopki krakowskiej. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa wspólnie z Krakowskim Biurem Festiwalowym umieściło w miejskiej przestrzeni ponad 40 najpiękniejszych szopek.

Historyczne ferie w MHK w Krakowie
Historyczne ferie w MHK w Krakowie

Ferie zimowe w mieście wcale nie muszą być nudne. A już na pewno nie w Krakowie. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa przygotowało atrakcyjny program dedykowany każdej grupie wiekowej. Warsztaty, zajęcia plastyczne i wykłady – tak zapowiadają się dwa tygodnie w MHK.

Ferie z przygodą, czyli akcja „Zima w szkole”
Ferie z przygodą, czyli akcja „Zima w szkole”

W tym roku Małopolska rozpoczyna ferie w pierwszej turze – już 14 stycznia. Zimowy wypoczynek od szkoły potrwa do 27 stycznia. Dzieci, które spędzą ten czas w Krakowie, nie będą się nudzić – w ramach akcji „Zima w szkole” 69 samorządowych szkół podstawowych, w tym 4 specjalne, przygotowało atrakcyjną ofertę zajęć, warsztatów i wycieczek, łączących przyjemne z pożytecznym. Skorzysta z nich ponad 2 tysiące uczniów szkół podstawowych.

Festiwal Magii Czytania w Bibliotece Kraków
Festiwal Magii Czytania w Bibliotece Kraków

Biblioteka Kraków przygotowała cykl ponad osiemdziesięciu wydarzeń literackich, teatralnych i plastycznych pt. „Festiwal Magia Czytania z Fundacją PZU”. Projekt realizowany jest w filiach Biblioteki Kraków do października 2019 r. Głównym celem działań jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym wśród dzieci z niepełnosprawnościami z Krakowa i okolic, które przebywają w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych na terenie miasta oraz uczęszczają do szkół integracyjnych.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Rodzina Durrellów została unieśmiertelniona w bestsellerowej książce Geralda Durrella pt. „Moja rodzina i inne zwierzęta” oraz jej serialowej adaptacji o tym samym tytule. Ale jaka była prawdziwa rodzina Durrellów? Czemu w ogóle trafili na Korfu i jakie były ich losy po opuszczeniu wyspy? Tego dowiecie się z książki „Durrellowie z Korfu" Michaela Haaga, którą dzisiaj proponujemy w naszym newsletterze.

ZOBACZ TAKŻE:
Koncert dla Trzech Króli w Bazylice Mariackiej Bez kolejki w USC. Zarezerwuj wizytę przez internet
Centrum Młodzieży zaprasza na cztery feryjne wyzwania Ferie zimowe pełne nowości w Centrum Kultury Podgórza
Kaczmarski wciąż inspiruje młodzież Konspiracyjne ferie w Muzeum AK
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL