Magiczny Kraków NEWSLETTER
424 fb  yt
Duże zmiany na rozbudowywanej alei 29 Listopada
Duże zmiany na rozbudowywanej alei 29 Listopada

Od 12 maja zmieni się organizacja ruchu na al. 29 Listopada – na odcinku między ulicami Powstańców i Woronicza. Utrudnienia obejmą jezdnię w kierunku centrum, a także ulice dojazdowe do al. 29 Listopada. W tym czasie prowadzone będą roboty, dzięki którym poprawi się przejezdność na tej arterii wjazdowej od strony Warszawy.

W Krakowie powstaje centrum sieci Europa Nostra na Europę Środkową
W Krakowie powstaje centrum sieci Europa Nostra na Europę Środkową

W Krakowie powstanie oddział sieci Europa Nostra − Europa Nostra Heritage Hub. To pierwsze w tej części Europy centrum federacji Europa Nostra zrzeszającej europejskie organizacje zajmujące się dziedzictwem kulturowym. 9 maja – w Dniu Europy list intencyjny w sprawie utworzenia w naszym mieście Europa Nostra Heritage Hub podpisali prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i prof. Hermann Parzinger – prezydent wykonawczy Europa Nostra.

Plan „Kapelanka” – wkrótce ponowne konsultacje
Plan „Kapelanka” – wkrótce ponowne konsultacje

Od 16 maja do 13 czerwca będzie można ponownie zapoznać się z projektem planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru „Kapelanka”. Obejmuje on teren centrum handlowego pomiędzy ulicami: Kapelanka, Kobierzyńską i Grota-Roweckiego. Plan uwzględnia przeobrażenia przestrzenne, które nastąpiły od momentu powstania tego obiektu.

Szkolny BO: jakie projekty wybiorą uczniowie w tym roku?
Szkolny BO: jakie projekty wybiorą uczniowie w tym roku?

Szkolny Budżet Obywatelski to proces, w którym uczniowie zgłaszają pomysły, tworzą projekty, a następnie sami wybierają te, które ich zdaniem są najbardziej atrakcyjne i potrzebne – decydują, na co wydać fundusze udostępnione przez miasto i w ten sposób uczą się partycypacji. W ubiegłym roku odbyła się pilotażowa edycja projektu, w który zaangażowało się wielu młodych krakowian. Dlatego w tym roku w SzBO weźmie udział więcej szkół, a uczniowie mogą przygotować i zrealizować projekty na łączną kwotę 155 tys. zł.

Wielka Lekcja Ekologii wraca do TAURON Areny Kraków!
Wielka Lekcja Ekologii wraca do TAURON Areny Kraków!

Po raz piąty w Krakowie odbędzie się Wielka Lekcja Ekologii – w tym roku pod hasłem „Kraków w dobrym klimacie”. W poniedziałek, 16 maja, w trakcie wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się, jakie działania na rzecz klimatu, ochrony środowiska i poprawy jakości powietrza realizują m.in. miejskie jednostki i spółki, naukowcy oraz przedstawiciele urzędu.

In vitro dla krakowian – ruszył nabór par do udziału w programie
In vitro dla krakowian – ruszył nabór par do udziału w programie

Dziś, 11 maja rozpoczął się nabór par do „Gminnego programu leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Krakowa”.

„Moc Muzeów dla Ukrainy” w Noc Muzeów 2022
„Moc Muzeów dla Ukrainy” w Noc Muzeów 2022

Zbliża się 18. edycja Nocy Muzeów. Wieczorem i nocą z 13 na 14 maja ponad 50 jednostek muzealnych zaprosi krakowian oraz gości do poznawania bogatych zbiorów i udziału w różnych interesujących wydarzeniach. Tegoroczna krakowska Noc Muzeów odbędzie się pod hasłem: „Moc Muzeów ‒ dla Ukrainy”. W wybranych punktach zorganizowana zostanie także zbiórka pieniędzy na pomoc dla Ukrainy.

KONKURS !
Wygraj książkę wydawnictwa Albatros!

„Życie Violette” to pierwsza przełożona na język polski książka francuskiej pisarki Valérie Perrin. Bohaterką jest Violette, która pracuje jako cmentarny dozorca w niewielkim miasteczku w Burgundii. Zawód mocno niekobiecy, ale książka w bardzo piękny sposób opisuje życie i dylematy kobiet na przykładzie losów tytułowej bohaterki.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Jak to jest żyć pod jednym dachem z byłym wrogiem, zaraz po tym jak opadł wojenny kurz, ucichły działa, żołnierze złożyli broń? Dominika Buczak, inspirując się historią swoich pradziadków, którzy po wojnie zamieszkali w domu niemieckiej rodziny, napisała chwytającą za serce powieść o kobiecej sile i determinacji. „Całe piękno świata” to wzruszająca opowieść o ludziach szukających normalności w powojennym chaosie.

KONKURS !
Wygraj bilety do Łaźni Nowej!

Już 18 maja, o godz. 18.00 Łaźnia Nowa zaprasza na spektakl na podstawie głośnej, wielokrotnie nagradzanej powieści Olgi Tokarczuk – „Bieguni”. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Swinging with Sinatra - wygraj bilety!

Już 15 maja, o godz. 16.00 w Kinie Kijów odbędzie się koncert Swinging With Sinatra. Podczas koncertu w wykonaniu Jarka Wista i jego zespołu będzie można usłyszeć popularne, swingowe aranżacje największych przebojów Franka Sinatry. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj bilety do Kina Pod Baranami!

Fundacja Nahda oraz Kino Pod Baranami zapraszają na piątą edycję Przeglądu Kina Emirackiego – unikatowego projektu pozwalającego polskim widzom zapoznać się z coraz bogatszym dorobkiem kinematografii Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na pokaz filmu „Al Kameen” 15 maja o godz. 18.30.

KONKURS !
Wygraj bilet do Teatru KTO!

Już w najbliższą sobotę, 14 maja o godz. 19.00 w Teatrze KTO Impro KRK stworzy jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny spektakl improwizowany. Co się wydarzy? Tego nie wie nikt.

ZOBACZ TAKŻE:
Nowe zasady najmu gminnych mieszkań Dla dobra klimatu, rzadziej kosimy trawy
Pobierz wejściówkę i weź udział w maratonie fitness! Stwórz smocze lody!
Juwenalia Krako(w)skie powracają Jak uniknąć niedoborów na diecie roślinnej?
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL