Magiczny Kraków NEWSLETTER
323 fb  yt
Świętujemy 30 lat działalności samorządu
Świętujemy 30 lat działalności samorządu

27 maja obchodzimy 30-lecie odrodzenia samorządu terytorialnego. Dokładnie 30 lat temu odbyły się wolne, powszechne wybory do rad gmin. To wybory, które zmieniły Polskę. Wybory, które dały początek odrodzonej samorządności. Z tej okazji Prezydent Miasta Krakowa składa życzenia pracownikom samorządowym.

Wybory, które zmieniły Polskę [KONKURS]
Wybory, które zmieniły Polskę [KONKURS]

27 maja obchodzimy 30-lecie odrodzenia samorządu terytorialnego. Dokładnie 30 lat temu odbyły się wolne, powszechne wybory do rad gmin. To wybory, które zmieniły Polskę. Wybory, które dały początek odrodzonej samorządności. Z tej okazji dla czytelników Magicznego Krakowa przygotowaliśmy szereg materiałów przybliżających historię krakowskiego samorządu, a także cykl konkursów z nagrodami.

Od niedzieli tramwaje wracają na ul. Stradomską
Od niedzieli tramwaje wracają na ul. Stradomską

W niedzielę, 31 maja przywrócony zostanie ruch tramwajowy na ulicach św. Gertrudy i Stradomskiej. W dalszym ciągu będzie wyłączony ruch tramwajów na ulicach Krakowskiej i Legionów Piłsudskiego oraz w tunelu tramwajowym. Nadal będą obowiązywać ograniczenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej związane z epidemią koronawirusa.

Miasto chce zbudować salę koncertową w Cichym Kąciku
Miasto chce zbudować salę koncertową w Cichym Kąciku

Kraków zamierza wrócić do pomysłu sprzed kilku lat – budowy miejskiej sali koncertowej w Cichym Kąciku. Jak zapowiada prezydent Jacek Majchrowski, miasto przejmie brakującą do realizacji inwestycji działki w tym tygodniu. Nowoczesne centrum muzyki powstanie do końca obecnej kadencji samorządu, czyli do 2023 r.

Miasto dba o bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego
Miasto dba o bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego

W związku epidemią koronawirusa i ograniczonym ruchem na ulicach wprowadzane są zmiany w jego organizacji, mające poprawić bezpieczeństwo. To odpowiedź na wnioski mieszkańców, organizacji i odpowiednich służb, a także na audyt bezpieczeństwa ruchu drogowego i przejść dla pieszych.

Kraków zainteresowany pojazdami zasilanymi wodorem
Kraków zainteresowany pojazdami zasilanymi wodorem

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie oraz Krakowski Holding Komunalny SA podpisały list intencyjny z PKN Orlen zakładający współpracę na rzecz rozwoju zeroemisyjnego transportu publicznego w Krakowie oraz zasilanych wodorem pojazdów używanych do wykonywania zadań własnych gminy.

Kulturalny przewodnik weekendowy
Kulturalny przewodnik weekendowy

Ostatni weekend maja to w Krakowie czas festiwali! Festiwal Muzyki Filmowej zaprasza na swoją odsłonę online, tak jak Krakowski Festiwal Filmowy rozpoczynający się już w najbliższą niedzielę. Poza tym polecamy Wam kino samochodowe, teatr online i otwarte muzea!

13. FMF online na całym świecie
13. FMF online na całym świecie

26 maja rozpoczął się FMF online, a Krakowskie Biuro Festiwalowe wyobraża sobie swoją kampanię outdoorową, która mogłaby sprawić, że piękno muzyki filmowej ogarnęłoby cały świat! Tokio, Nowy Jork, Paryż, Londyn czy Berlin to tylko niektóre miasta, w których organizatorzy widzieliby reklamę Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. No cóż, pomarzyć zawsze można…

Wszystko o matce na 60. Krakowskim Festiwalu Filmowym
Wszystko o matce na 60. Krakowskim Festiwalu Filmowym

Macierzyństwo to prawdopodobnie jedna z najtrudniejszych i najdziwniejszych zarazem życiowych ról, w które może wejść kobieta. Błędem jest postrzeganie tego procesu przez pryzmat uniwersalnych wartości i przeżyć. Każdy obraz matki to odrębna historia pełna skrajnych emocji i ciągłych zmian. Z pewnością dlatego temat macierzyństwa stanowi obiekt dużego zainteresowania filmowców.

Spacerem do lata w Krakowie #badzturysta
Spacerem do lata w Krakowie #badzturysta

Wiosenne, majowe słońce i ponownie otwierające się coraz to nowe instytucje kultury, restauracje i kawiarnie sprawiają, że coraz więcej mieszkańców Krakowa korzysta z atrakcji miasta. Miasto Kraków i KBF zapraszają na wspólną podróż po mieście.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

"Powietrze, którym oddychasz" Frances de Pontes Peebles to błyskotliwa powieść o prawdziwej kobiecej przyjaźni, zazdrości i stracie. Zanurz się w rytmie samby i daj porwać szalonemu Rio de Janeiro lat 30. XX wieku!

KONKURS !
Wygraj książki Wydawnictwa Insignis!

Gustujesz w książkach przeznaczonych dla młodych czytelników lub chcesz podsunąć ciekawą lekturę swojemu dorastającemu dziecku? Sięgnij po pozycję „Księżniczka incognito” autorstwa Connie Glynn. To pierwsza część cyklu powieściowego dla młodzieży pod tytułem „Kroniki Rosewood”. Jeśli szukasz czegoś mocno ironicznego i podszytego czarnym humorem - mamy propozycję! Prosto od twórcy uwielbianego i docenionego serialu Netfliksa „BoJack Horseman”: "Ktoś, kto będzie cię kochał w całej twej nędznej glorii" to niebanalny zbiór opowiadań o miłości – najlepszej i najgorszej rzeczy we wszechświecie. Obydwie książki od Wydawnictwa Insignis można dziś wygrać w naszym konkursie.

ZOBACZ TAKŻE:
„Równość zaczyna się w domu” – kampania Centrum Praw Kobiet Grodzki Urząd Pracy przyjmuje po uprzedniej rezerwacji
#KochamKrakówzDomu, czyli Kocham Kraków z Wzajemnością w sieci Od czwartku otwarte kolejne filie Biblioteki Kraków
Lekcje dla młodzieży na 30-lecie samorządu Kraków tam i z powrotem – konkurs dla przewodników
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL