Magiczny Kraków NEWSLETTER
181 fb  yt
Dwa miliony kilometrów na rowerach Wavelo
Dwa miliony kilometrów na rowerach Wavelo

Ponad dwa miliony kilometrów w nieco ponad rok to wynik, który cieszy. Użytkownicy Wavelo własnymi nogami udowodnili, że system krakowskiego roweru miejskiego się sprawdza i jest optymalnie dostosowany do ich potrzeb.

Modernizacja linii kolejowej - korzyści dla mieszkańców Krakowa
Modernizacja linii kolejowej - korzyści dla mieszkańców Krakowa

W Krakowie rozpoczęły się prace związane z remontem linii kolejowej E30 z Krakowa do Katowic. Inwestor, którym jest PKP PLK, przeprowadza kompleksową modernizację torów oraz wiaduktów kolejowych, co powoduje duże utrudnienia w ruchu ulicznym w północnej części Krakowa.

Jak korzystać z komunikacji miejskiej? Zobacz przewodnik
Jak korzystać z komunikacji miejskiej? Zobacz przewodnik

Zachęcamy do zapoznania się z przewodnikiem po systemie Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Został on stworzony z myślą o osobach, które chciałyby uzyskać lub poszerzyć swoją wiedzę z zakresu funkcjonowania krakowskich tramwajów i autobusów.

Projekt „Nowy Plac Nowy” zaktywizował Kazimierz
Projekt „Nowy Plac Nowy” zaktywizował Kazimierz

Konsultacje społeczne kojarzą się mieszkańcom Krakowa z zatłoczoną salą i oczekiwaniem aż osoba prowadząca spotkanie udzieli im głosu. Fundacja Napraw Sobie Miasto podczas działań na placu Nowym pokazała, że można inaczej.

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]
Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Chociaż w kalendarzu nadal lato, to za oknem ostatnio bywało raczej jesiennie. Niech Was to jednak nie zniechęca do wychodzenia z ciepłego domu - wręcz przeciwnie! Jesień oznacza powrót wielu kulturalnych instytucji do działania po wakacyjnej przerwie, jest to też nowy sezon koncertowy i czas festiwali! Poniżej przedstawiamy niezbite dowody - oto nasz weekendowy kulturalny rozkład jazdy!

Zmierzmy kreatywny puls Krakowa
Zmierzmy kreatywny puls Krakowa

Helsinki, Mannheim, San Sebastian, Sewilla i Taipei, a teraz także Kraków. Nasze miasto, jako pierwsze w Polsce, dołączy do elitarnego grona ośrodków miejskich, które realizują program badania Indeksu Kreatywnego Miast, autorskiej koncepcji wybitnego brytyjskiego eksperta do spraw rozwoju kreatywnego miast – prof. Charlesa Landry’ego. 5 września wystartowała pierwsza część projektu, która ma mapować najważniejsze ogniska kreatywnej energii naszego miasta. Każdy może w tym badaniu wziąć udział. Ankiety w wersji krótkiej i rozszerzonej dostępne są na: creativecitiesindex.org.  

Naucz się bezpiecznie jeździć na rowerze
Naucz się bezpiecznie jeździć na rowerze

Wszystkich, którzy chcą się nauczyć, jak bezpiecznie i przyjemnie podróżować na rowerze w Krakowie, zapraszamy na edukacyjną wycieczkę rowerową. Pierwsza – z planowanych cyklicznych wycieczek – odbędzie się w niedzielę, 10 września o godz. 10.00. Jej uczestnicy wyruszą z pl. Wszystkich Świętych, sprzed budynku Magistratu.

Festiwal Genius Loci w Krakowie
Festiwal Genius Loci w Krakowie

9 prapremier i 11 wydarzeń – przed nami festiwal Genius Loci. Spektakle zobaczyć będzie można w Krakowie, Ojcowskim Parku Narodowym, Nowym Sączu i Zakopanem.

Zakończenie lata na plaży – zapraszamy na piknik!
Zakończenie lata na plaży – zapraszamy na piknik!

Już w najbliższą niedzielę, 10 września miejskie spółki komunalne: KHK, MPK, MPEC i MPWiK oraz MPO wraz z Zarządem Zieleni Miejskiej zapraszają na zakończenie lata na plaży miejskiej pod hasłem: „Wspólnie dbamy o Kraków”. Na uczestników imprezy czekają liczne darmowe atrakcje. Start w samo południe na plaży miejskiej na bulwarze Kurlandzkim w okolicy mostu Kotlarskiego.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Propagatorka minimalizmu, japońska pisarka Hideko Yamashita proponuje technikę, która jest zarazem umiejętnością selekcji przedmiotów oraz sztuką bycia. Daje nam ona wgląd w siebie i pozwala na uporządkowanie bałaganu w naszym domu i umyśle. Bo uporządkować otaczającą przestrzeń to uporządkować siebie. Zyskać wolność i spokój serca oraz umysłu. Przeczytajcie koniecznie „Jak posprzątać, by oczyścić swoje serce i umysł" - rozdajemy dziś kilka egzemplarzy!

ZOBACZ TAKŻE:
10 września Radio Kraków zaprasza na „Marsz jamników 2017” – baw się i pomagaj! Classic Moto Show – legendy motoryzacji w Krakowie
MeetUp Polska w Krakowie Seniorze, zaszczep się przeciwko grypie!
Taneczne Mistrzostwa Polski odbędą w Krakowie Dożynki dzielnicy XIII już w najbliższą niedzielę
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL