Magiczny Kraków NEWSLETTER
494 fb  yt
Nowa organizacja ruchu w rejonie mostu Dębnickiego
Nowa organizacja ruchu w rejonie mostu Dębnickiego

W nocy z 24 na 25 września zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu drogowego w rejonie mostu Dębnickiego. Ma ona związek z kolejnym etapem remontu tej przeprawy oraz przebudową ulic Tadeusza Kościuszki i Zwierzynieckiej.

Remont ul. Kościuszki i Zwierzynieckiej: większy zakres prac przy sieci gazowej
Remont ul. Kościuszki i Zwierzynieckiej: większy zakres prac przy sieci gazowej

Trwa przebudowa ulic Kościuszki i Zwierzynieckiej. Wkrótce na teren inwestycji wkroczą ekipy gazowni. Ich roboty obejmą całą sieć gazową. Te prace nie były planowane w takiej skali, uwzględniono jednak prośbę zgłoszoną przez właściciela sieci gazowej.

Krakowskie Centrum Muzyki wyznaczy muzyczny puls miasta
Krakowskie Centrum Muzyki wyznaczy muzyczny puls miasta

Manifest Capelli Cracoviensis, zdjęcie wszystkich muzyków Sinfonietty Cracovii z autografami, zaproszenie na uroczystość wydrukowane na specjalnym papierze, pamiątkowa moneta i wrześniowy numer „Krakowa.pl” razem z Aktem Erekcyjnym Krakowskiego Centrum Muzyki trafiły do tuby i sarkofagu, które uroczyście zamurowano na budowie nowej krakowskiej sali koncertowej.

Jest umowa na wymianę ruchomych schodów przy MDA
Jest umowa na wymianę ruchomych schodów przy MDA

W poniedziałek, 18 września, Zarząd Dróg Miasta Krakowa podpisał umowę z firmą, która wykona zadaszenie oraz wymieni ruchome schody przy Małopolskim Dworcu Autobusowym. Prace mają się zakończyć przed wakacjami 2024 r.

W niedzielę Bieg Trzech Kopców, zmiany na drogach
W niedzielę Bieg Trzech Kopców, zmiany na drogach

Już w najbliższą niedzielę, 24 września, odbędzie się 16. edycja Biegu Trzech Kopców. Zawodnicy wystartują o godz. 10.30 i będą mieli do pokonania około 13-kilometrową trasę pomiędzy trzema krakowskimi kopcami – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego. Kierowcy muszą liczyć się ze zmianami w organizacji ruchu, a pasażerowie – w kursowaniu tramwajów linii nr 0, 13, 17, 72, a także autobusów linii nr 100, 101 i 109.

Wkrótce powstanie zbiornik retencyjny przy ul. Udzieli
Wkrótce powstanie zbiornik retencyjny przy ul. Udzieli

Jednostka Klimat-Energia-Gospodarka Wodna podpisała umowę na opracowanie dokumentacji projektowej nowej przeciwpowodziowej inwestycji przy ulicy Udzieli. Jej wartość to 312 tys. zł.

Trwa Europejski Tydzień Mobilności
Trwa Europejski Tydzień Mobilności

16 września rozpoczął się Europejski Tydzień Mobilności. Motywem przewodnim tegorocznej kampanii jest hasło „Oszczędzaj energię”. W tym roku Kraków koncentruje się na zachęcaniu mieszkańców do wyboru niskoemisyjnych środków transportu. Podczas wydarzenia, trwającego do 22 września, miał również swoją premierę bilet KKM odzwierciedlający ślad węglowy podróży.

KONKURS !
Wygraj bilety na wystawę plenerową „Beksiński. Rzeźby”!

14 intrygujących prac Zdzisława Beksińskiego w Ogrodach Królewskich na Wawelu. Wystawa trwa do 1 października. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj książki wydawnictwa Muza!

Nigdy nie były rozumiane przez mężczyzn i swoje czasy. Jedyne ukojenie przynosiła im dzika przyroda i ich dom – Weyward Cottage. Wyklęte przez społeczeństwo muszą pogodzić się ze swoją prawdziwą naturą i drzemiącą w kobietach z ich rodu magią. O takich kobietach opowiada bestsellerowa książka New York Timesa – „Wiedźmy” Emilii Hart.

KONKURS !
Wygraj lot Balonem Widokowym!

Zobacz Kraków z całkiem innej perspektywy! Lot balonem to unikalne i ekscytujące doświadczenie! Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Trudna prawda historyczna, skomplikowane relacje, wstrząsające opisy z przeszłości. Damian Markowski podjął się zebrania wyczerpujących faktów na temat ludobójstwa w Galicji, by wiernie przedstawić przebieg wyniszczającego konfliktu.

KONKURS !
Odsłonięcie modułu drzewa Dietla [KONKURS]

Józef Dietl, naukowiec, lekarz, a także Prezydent Miasta Krakowa i rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego zasłynął jako ojciec polskiej balneologii. Przeprowadził klasyfikację polskich wód mineralnych i promował uzdrowisko w Swoszowicach jako źródło unikatowych wód bogatych w siarczany, wodór, węgiel, wapń, magnez. W uznaniu jego zasług 21 września odsłonięty zostanie szczególny, zielony pomnik - „moduł drzewa Dietla”. Zasadniczy element „modułu” to dziesięcioletni platan, któremu towarzyszą magnolie oraz tablica upamiętniająca wpływ Dietla na rozwój uzdrowiska.

ZOBACZ TAKŻE:
Zapraszamy na miejskie kontrole rowerowe Co dalej z dworem w Wadowie
Kładka nad torami przy zalewie Bagry zostanie naprawiona Nowohuckie Centrum Kultury zainaugurowało jubileuszowy 40. sezon działalności
Treningiem na Zakrzówku żegnamy aktywne lato Szczepienia przeciwko grypie
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL