Magiczny Kraków NEWSLETTER
484 fb  yt
To będzie kwitnący piknik! Sobotę spędź w alei Róż
To będzie kwitnący piknik! Sobotę spędź w alei Róż

Odnowiona aleja Róż w pełnym rozkwicie zachęca do aktywnego wypoczynku i twórczych działań. Z tej okazji już w najbliższą sobotę, 15 lipca, w godz. 12.00–18.00 odbędzie się miejski piknik! W programie m.in. kiermasz rękodzieła lokalnych artystów, spacery edukacyjne po alei Róż i rodzinne warsztaty ogrodnicze. Nie zabraknie również zajęć, których głównym motywem będzie właśnie róża.

Świętujemy 45-lecie wpisu na Listę Światowego Dziedzictwa
Świętujemy 45-lecie wpisu na Listę Światowego Dziedzictwa

Trwają obchody 45. rocznicy wpisu centrum Krakowa na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Z tej okazji w reprezentacyjnym miejscu na dawnej Drodze Królewskiej, pomiędzy Bramą Floriańską a Barbakanem została umieszczona okolicznościowa tablica upamiętniająca historyczny wpis. Tablicę z charakterystycznym emblematem światowego dziedzictwa można oglądać od dzisiaj. Obiekt w założeniu stanowi uzupełnienie oznakowania wpisu Krakowa na listę.

Zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe Bieżanowa i Złocienia
Zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe Bieżanowa i Złocienia

Zakończył się montaż grodzic powodziowych na odcinku 2 kilometrów wzdłuż Serafy, podwyższających wały rzeki na terenie Bieżanowa. Odpowiedzialne za gospodarowanie wodami na terenie kraju – Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie zrealizowało to zadanie dzięki środkom przekazanym przez miasto.

Centrum Zarządzania Ruchem w ZTP
Centrum Zarządzania Ruchem w ZTP

Od dziś Centrum Zarządzania Ruchem (CZR) będące częścią Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie rozpoczyna funkcjonowanie. Oznacza to pełny nadzór nad Komunikacją Miejską w Krakowie, buspasami, kontrolą biletów, parkingami P+R oraz miejskimi rowerami.

Przy placu  Nowowiejskim powstanie Gołębi Ogród Krakowian
Przy placu Nowowiejskim powstanie Gołębi Ogród Krakowian

Do 19 lipca potrwa przyjmowanie ofert w przetargu na budowę parku kieszonkowego przy placu Nowowiejskim. Nowa przestrzeń stanie się miejscem rekreacji i wypoczynku dla okolicznych mieszkańców, klientów targowiska oraz lokalnych przedsiębiorców. Ogród będzie podzielony na strefy, które połączą ścieżki spacerowe.

Prezydent wystąpił o informacje w sprawie zanieczyszczonej Wilgi
Prezydent wystąpił o informacje w sprawie zanieczyszczonej Wilgi

Prezydent Jacek Majchrowski zwrócił się do Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska o szczegółowe informacje w sprawie pojawienia się w rzece Wildze śniętych ryb.

Startują prace związane z budową linii tramwajowej do Mistrzejowic
Startują prace związane z budową linii tramwajowej do Mistrzejowic

Ruszyły pierwsze prace przygotowawcze związane z przebudową infrastruktury technicznej oraz budową linii tramwajowej do Mistrzejowic. Na początek prace są prowadzone na terenach, które nie wzbudzały kontrowersji i nie są objęte analizą możliwych korekt projektowych.

KONKURS !
XIII Krakowskie Miniatury Teatralne - wygraj bilety!

Od 17 do 23 lipca Sceną NCK rządzić będzie teatr, a wszystko za sprawą XIII edycji Krakowskich Miniatur Teatralnych organizowanych przez Krakowskie Forum Kultury. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilet na spektakl 17 lub 20 lipca!

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Bagatela!

W najbliższy weekend, 15 i 16 lipca, Teatr Bagatela zaprasza na „Henryk Sienkiewicz. Greatest Hits”. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety na któryś ze spektakli!

KONKURS !
Wygraj bilety do Kina Pod Baranami!

7 lipca w Kinie Pod Baranami ruszył doroczny festiwal Letnie Tanie Kinobranie. To dwa miesiące z najlepszymi filmami minionych miesięcy i klasyką kina. W czwartek, 20 lipca, o godz. 13.00 zapraszamy na „Duchy Inisherin”. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Gabi Gang na „Letniej scenie Radia Kraków” – wygraj bilety!

Radio Kraków zaprasza w najbliższą niedzielę, 16 lipca, o godz. 17.00 na koncert Gabi Gang. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj bilety do Łaźni Nowej!

W najbliższą niedzielę, 16 lipca, o godz. 19.00 Łaźnia Nowa zaprasza na spektakl Michała Buszewicza pt. „Autobiografia na wszelki wypadek”. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Planujecie powiększyć rodzinę o czworonożnego przyjaciela? Poradnik „Adopcja na cztery łapy” podpowie wam jak przyjąć i zaopiekować się nowym domownikiem.

ZOBACZ TAKŻE:
Trwa budowa parkingu na Górce Narodowej Limit wejść na kąpielisko Zakrzówek
Nowe zasady dotyczące orzeczeń o niepełnosprawności po odwołaniu stanu pandemii Przed wyjazdem za granicę sprawdź ważność dowodu osobistego
Biegaj w Krakowie! W sobotę trening przy Błoniach Kraków – lipiec – jazz! 16. Noc Jazzu już 15 lipca
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL