Magiczny Kraków NEWSLETTER
276 fb  yt
Już 55 tysięcy osób przedłużyło Kartę Krakowską na kolejny rok
Już 55 tysięcy osób przedłużyło Kartę Krakowską na kolejny rok

54 701 mieszkańców, zameldowanych w Krakowie, 2 lipca automatycznie przedłużyły – na kolejny rok – ważność uprawnień. Są to osoby, które w ubiegłym roku w okresie od 1 do 31 lipca otrzymały uprawnienia Karty Krakowskiej. Większość z tych osób, składając wniosek o wydanie Karty Krakowskiej, podała swój adres mailowy, dzięki temu już 2 lipca została do nich wysłana informacja potwierdzająca wydłużenie na kolejny rok uprawnień. Podobną informację otrzymają także osoby, które przekazały numer telefonu – do nich zostaną wysłane sms-y. Osoby, które podały tylko adres zamieszkania, będą musiały poczekać na list wysłany pocztą.

Letnie remonty w szkołach i przedszkolach
Letnie remonty w szkołach i przedszkolach

Wakacje to najlepszy czas na remonty i modernizacje w szkołach i przedszkolach. W tym roku Kraków przeznaczył na ten cel blisko 26 mln zł, z czego około 10 mln zł pochodzi ze środków rad dzielnic. Prace obejmują m.in. remonty instalacji, dachu czy kotłowni, wymianę stolarki okiennej i parkietów. Wszystko po to, by od września zapewnić dzieciom i młodzieży optymalne warunki nauki.

Ul. Dietla i Kapelanka bez tramwajów
Ul. Dietla i Kapelanka bez tramwajów

W sobotę, 29 czerwca rozpoczął się drugi etap przebudowy ulicy Krakowskiej wraz z węzłem „Stradom”. Tramwaje nie będą przejeżdżać przez skrzyżowanie ul. Dietla, Krakowskiej i Stradomskiej. W konsekwencji komunikacja tramwajowa zostanie wyłączona na ul. Dietla, Monte Cassino i Kapelanka - na odcinku od skrzyżowania ul. Dietla i Starowiślnej aż do skrzyżowania ul. Kapelanka i Grota-Roweckiego.

Remont na skrzyżowaniu ul. Bora-Komorowskiego – Wiślicka – Andersa
Remont na skrzyżowaniu ul. Bora-Komorowskiego – Wiślicka – Andersa

Od 5 do 8 lipca prowadzone będą prace remontowe na skrzyżowaniu ulic Stella-Sawickiego, Bora Komorowskiego i Wiślickiej. Rozpoczęcie planowane jest na godz. 22 w piątek a zakończenie w poniedziałek w godzinach porannych.

Kulturalny przewodnik weekendowy na lato [KONKURS]
Kulturalny przewodnik weekendowy na lato [KONKURS]

W powietrzu czuć lato, a w kalendarzu ciężko znaleźć czas na wszystkie ciekawe wydarzenia w Krakowie! Tylko w ten weekend warto wybrać się na koncerty w ramach EtnoKraków/Rozstaje, na Festiwal Reportażu Non-Fiction czy na seanse pod chmurką w MOCAK-u i Arsie na Dolnych Młynów. A to dopiero początek! Najciekawsze propozycje znajdziecie w naszym kulturalnym przewodniku, zapraszamy!

Nuty z Huty, czyli letnie plenerowe koncerty przed NCK
Nuty z Huty, czyli letnie plenerowe koncerty przed NCK

Zgodnie z tradycją, w tym roku również, przez dwa letnie miesiące, na plenerowej scenie ustawionej przed budynkiem Nowohuckiego Centrum Kultury, występować będą zespoły muzyczne! Tym razem, w związku z rocznicą 70-lecia Nowej Huty, do współpracy zaproszono artystów związanych z dzielnicą-jubilatką. W siedem niedziel lipca i sierpnia ze sceny popłyną melodie z różnych muzycznych krain. Na wszystkie występy wstęp wolny.

Garbusy opanują Krakow i okolice
Garbusy opanują Krakow i okolice

Co łączy słoneczną Grecję z kultowymi garbusami? Jedyny w swoim rodzaju Zlot VW GarBusa „Garbojama 2019” w Kryspinowie koło Krakowa. Już po raz 19. „garbate” auta będą cieszyły oczy mieszkańców przez 4 dni. Zlot rozpocznie się w czwartek, 4 lipca i potrwa do niedzieli, 7 lipca. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Jacek Majchrowski – prezydent Krakowa.

EtnoKraków/Rozstaje czas zacząć po raz 21!
EtnoKraków/Rozstaje czas zacząć po raz 21!

Ponad 100 artystów z kilkunastu krajów i trzech kontynentów wystąpi na 20 koncertach podczas Festiwalu EtnoKraków/Rozstaje 2019, które rozpoczęły się 2 lipca i potrwają do 7 lipca. W programie znalazły się także warsztaty pieśni i tańców tradycyjnych z różnych stron świata oraz noce tańca.

Zostań partnerem rowerowej akcji
Zostań partnerem rowerowej akcji

Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa poszukuje partnerów, którzy byliby chętni wesprzeć kampanię „Rowerem do pracy, czyli dom, rower, praca…i tak w kółko”.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Możesz uciekać od swojej przeszłości, ale ona i tak cię dopadnie… Tak, jak bohaterkę najnowszej powieści Kerry Fisher. "Sekretne dziecko" do wygrania w dzisiejszym newsletterze!

ZOBACZ TAKŻE:
Żłobek przy Sienkiewicza: rusza modernizacja Kolejna edycja „Uniwersytetu Sukcesu”
Gdzie po pomoc medyczną w wakacje? W wakacje na basen lub nad wodę!
„Wawel o zmierzchu” po raz dwunasty! 32. Festiwal Teatrów Ulicznych już od czwartku!
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL