Magiczny Kraków NEWSLETTER
215 fb  yt
Badź bohaterem Krakowa! Płać podatki w naszym mieście
Badź bohaterem Krakowa! Płać podatki w naszym mieście

Czy wiesz, że na dochody Krakowa składają się między innymi dotacje, subwencje, wpływy z podatków i opłat lokalnych, spadki, darowizny, ale także część podatku dochodowego od osób fizycznych? Około 1 miliard złotych wpływa do budżetu miasta z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT). W Krakowie zyski finansowe z tego tytułu stanowią ok. 25 proc. wszystkich dochodów miasta. 

„Majowa jutrzenka”, czyli 68. lekcja śpiewania
„Majowa jutrzenka”, czyli 68. lekcja śpiewania

Lekcje śpiewania to już krakowska tradycja. W czwartek, 3 maja, o godz. 17:00, na Małym Rynku odbędzie się 68. edycja tego wydarzenia. Na koncert, którego głównymi wykonawcami są krakowianie, tradycyjnie zapraszają: prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, kabaret Loch Camelot i Biblioteka Polskiej Piosenki.

Na majówkę komunikacją miejską
Na majówkę komunikacją miejską

Zapoznaj się z organizacją komunikacji miejskiej w czasie długiego majowego weekendu.  

Drugi etap konkursu na stoiska z obwarzankami i pamiątkami
Drugi etap konkursu na stoiska z obwarzankami i pamiątkami

36 projektów z propozycją na wykonanie stoisk handlu obwoźnego obwarzankami i pamiątkami wpłynęło do Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Komisja konkursowa wybrała pięć prac, które przeszły do drugiego etapu konkursu. 

Ekologiczne odkurzacze uliczne oczyszczą Stare Miasto
Ekologiczne odkurzacze uliczne oczyszczą Stare Miasto

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania po przetestowaniu urządzeń kilku producentów zdecydowało się na zakup czterech elektrycznych odkurzaczy, które będą obsługiwały Rynek Główny i Stare Miasto, plac Centralny i okolice, Kazimierz i okolice Rynku Podgórskiego oraz płytę pod rondem Mogilskim. Do każdej lokalizacji będzie przypisany jeden odkurzacz, co ułatwi utrzymanie czystości i przyspieszy sprzątanie.

Kulturalny rozkład jazdy na majówkę!
Kulturalny rozkład jazdy na majówkę!

Weekend majowy trwa! A z nim wiele wydarzeń w Krakowie, których nie można przegapić. Przede wszystkim wciąż macie szansę oglądać najlepsze niezależne filmy podczas festiwalu Off Camera, a na Off Scenie zagrają oczywiście niszowi artyści. Poza tym krakowskie teatry nie robią sobie przerwy na majówkę i zapraszają na najciekawsze spektakle ze swojego repertuaru. Wyjdźcie z domu po sprawdzeniu naszego kulturalnego rozkładu jazdy!

Muzeum Podgórza otwarło swoje podwoje!
Muzeum Podgórza otwarło swoje podwoje!

To będzie muzeum, ale też miejsce integracji i spotkań społeczności lokalnej. Po latach starań mieszkańców i urzędników, w czwartek, 26 kwietnia oficjalnie otwarto Muzeum Podgórza w Zajeździe pod św. Benedyktem. W uroczystości wziął udział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Weekend majowy w Nowohuckim Centrum Kultury
Weekend majowy w Nowohuckim Centrum Kultury

W tym roku majowy weekend można rozciągnąć na cały tydzień. Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza w poniedziałek, 30 kwietnia miłośników tańca na Festiwal Tańca Współczesnego „Spacer”, a dodatkowo na zakończenie weekendu, w niedzielę, 6 maja na „Koncert dla Wojtka Bellona”. 

Wybierz się na wycieczki rowerowe po Krakowie z przewodnikiem
Wybierz się na wycieczki rowerowe po Krakowie z przewodnikiem

Rower jest doskonałym środkiem transportu po Krakowie. Zwłaszcza wiosną i latem. Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa chce przypomnieć o tym mieszkańcom Krakowa i zaprosić serdecznie na przejażdżki rowerowe promujące zrównoważoną mobilność, które będzie prowadził przewodnik po Krakowie.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Miasto zatrute smogiem i pogardą, drogie auta, tanie relacje, wysokie aspiracje i najniższe pobudki. Z dzikich potoków hiphopowej nawijki wyłania się wizja współczesnej Warszawy najwyższej literackiej próby, zarazem poetycka i wulgarna, zabawna i mroczna. Tak potrafi tylko Dorota Masłowska w swoim nowym dziele pt. „Inni ludzie".

ZOBACZ TAKŻE:
Klub Kultury Mydlniki do termomodernizacji Zobacz skwer im. Jacka Woźniakowskiego w 360°
100 sposobów na zabawę, czyli 4. urodziny TAURON Areny Kraków Startuje Krakowski Salon Sztuki
Nowy sezon maratonów rowerowych rozpocznie się w Krakowie Studenci i Miasto namalują mural Liberator
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL