Magiczny Kraków NEWSLETTER
467 fb  yt
Zestawy sportowe i artystyczne trafią do szkół i przedszkoli
Zestawy sportowe i artystyczne trafią do szkół i przedszkoli

Dzięki współpracy nawiązanej przez Miasto Kraków z Funduszem Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci, do szkół i przedszkoli w Krakowie trafia dodatkowy sprzęt sportowy, przybory artystyczne i wyprawki dla uczniów. Dzięki przekazanym zestawom, których jest aż 1127, uczniowie i nauczyciele będą mogli brać udział w dodatkowych zajęciach sportowych i plastycznych. Do potrzebujących uczniów trafiają także indywidualne wyprawki szkolne, a z tego wsparcia skorzysta aż 7 tys. uczniów.

80 lat temu krakowskie getto przestało istnieć
80 lat temu krakowskie getto przestało istnieć

Zbliża się 80. rocznica brutalnej akcji likwidacyjnej w krakowskim getcie. Z tej okazji po raz kolejny odbędzie się symboliczny Marsz Pamięci, który w niedzielę, 12 marca, o godz. 12.00, wyruszy z placu Bohaterów Getta. Historię żydowskich mieszkańców Krakowa przybliżą także wydarzenia przygotowane w związku z rocznicą przez wiele krakowskich instytucji.

Porozmawiajmy o Krakowie... w dzielnicach I-VII. Zapraszamy na spotkania
Porozmawiajmy o Krakowie... w dzielnicach I-VII. Zapraszamy na spotkania

Zapraszamy na pierwsze spotkania dotyczące potrzeb i oczekiwań mieszkańców w ramach akcji „Porozmawiajmy o Krakowie... – w dzielnicach I–VII”. Najbliższe, przeznaczone dla mieszkańców dzielnicy I Stare Miasto, odbędzie się już 21 marca, o godz. 17.30, w magistracie przy pl. Wszystkich Świętych 3-4.

Darowizna już pracuje na rzecz Centrum Muzyki w Krakowie
Darowizna już pracuje na rzecz Centrum Muzyki w Krakowie

W Krakowie powstaje Centrum Muzyki, a inwestorem całości tego zadania, obejmującego budowę obiektu wraz z infrastrukturą towarzyszącą, w tym wielopoziomowym parkingiem, jest miejska spółka Agencja Rozwoju Miasta Krakowa. Środki przekazane jej na ten cel, w tym kwota 10 mln zł pochodząca z darowizny, są sukcesywnie wydawane. Do końca 2022 r. na budowę parkingu, który będzie obsługiwać gości Centrum Muzyki, spółka wydała niemal 15 mln zł.

Zdecyduj, gdzie powinien powstać parking
Zdecyduj, gdzie powinien powstać parking

Zarząd Dróg Miasta Krakowa realizuje nowy miejski program budowy parkingów lokalnych, dzięki któremu organizacje pozarządowe, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, przedsiębiorcy oraz osoby fizyczne będą mogły wnioskować o budowę miejsc postojowych. Zasady działania tego programu zostaną objaśnione na spotkaniu informacyjnym online. Odbędzie się ono w czwartek.

Zielone światło dla budowy parkingu P+R na Górce Narodowej
Zielone światło dla budowy parkingu P+R na Górce Narodowej

Wydział Architektury i Urbanistyki UMK wydał decyzje, które pozwalają na rozpoczęcie budowy parkingu P+R na Górce Narodowej wraz z terminalem autobusowym i pętlą dla szybkiego tramwaju. To otwiera drogę do prac na końcówce inwestycji.

Zgłoś kandydata do tytułu „Filantrop Krakowa”
Zgłoś kandydata do tytułu „Filantrop Krakowa”

Od ponad dwóch dekad osoby, instytucje i firmy szczególnie zaangażowane w bezinteresowne niesienie pomocy potrzebującym mieszkańcom naszego miasta otrzymują prestiżowe tytuły Filantropów Krakowa. Rozpoczęła się 23. edycja inicjatywy. Szukamy osób, firm, instytucji szczególnie wrażliwych na potrzeby innych. Kandydatów można zgłaszać do 31 marca.

KONKURS !
Wystawa „Kobiety, które budowały Kraków” [KONKURS]

XX-wieczny rozwój Krakowa nie byłby możliwy bez kobiet, które wbrew przeciwnościom i barierom tworzyły kamienice, ikoniczne budynki, parki, osiedla. Wiele z nich niestety popadło w zapomnienie, a ich wkład w kreowanie miasta był przez całe dekady pomijany i przemilczany. Jubilat, Bunkier Sztuki, osiedle Prądnik Czerwony mijamy codziennie. Każdego dnia tysiące mieszkańców i turystów korzysta z kobiecych projektów, nie zastanawiając się nad historią ich powstania. Wystawa plenerowa „Kobiety, które budowały Kraków”, którą od dziś można oglądać przed Pawilonem Wyspiańskiego, to próba przypomnienia tej niezwykłej kobiecej strony naszej architektury.

KONKURS !
Wygraj książki wydawnictwa Albatros!

Właściwie za rekomendację „Cudownych lat” Valerie Perrin wystarczy krótkie stwierdzenie, że to kolejna książka autorki „Życia Violette”… I tak samo powieść niezwykła i przejmująca, opowiadająca o życiu i o nieuchronnym przemijaniu.

KONKURS !
Wygraj bilety do Kina Pod Baranami!

21. Tydzień Kina Hiszpańskiego, czyli filmowa podróż przez Półwysep Iberyjski – od 10 do 16 marca w Kinie Pod Baranami! W programie 11 premierowych tytułów, a wśród nich laureaci nagród Goya, pomysłowe filmy gatunkowe i intrygujące opowieści o współczesnej, hiszpańskiej tożsamości.  

KONKURS !
Wygraj bilety na koncert Magdy Steczkowskiej!

Magda Steczkowska ma na swoim koncie 6 solowych płyt. Ostatnia, zatytułowana „Nie tylko o miłości”, jest sentymentalną, muzyczną podróżą, przez utwory, które – jak mówi artystka – „towarzyszyły jej na różnych etapach życia i są jej szczególnie bliskie.” Wykonuje je w nowych, akustycznych aranżacjach. Podczas koncertu wokalistki w CKP - Forcie Borek (ul. Forteczna 146) – który odbędzie się 11 marca, o godz. 19.00 – będzie można usłyszeć kilka z nich, m.in. „Kocham Cię kochanie moje”, z repertuaru grupy Manam oraz przebój Danuty Rinn „Gdzie ci mężczyźni”. Nie zabraknie również utworów z jednego z najpopularniejszych albumów Magdy Steczkowskiej „SeriaLove”, z piosenkami z kultowych polskich seriali i filmów.

KONKURS !
Centrum Kultury Podgórza zaprasza na koncert jubileuszowy zespołu Wawele & Jan Wojdak – wygraj bilety!

Na polskiej scenie muzycznej są obecni od ponad pół wieku. Na przełomie lat 70. i 80. ich piosenki królowały na szczytach radiowych list przebojów. Serca publiczności skradli m.in. takimi przebojami jak: „Biały latawiec”, „Nie szkoda róż”, „Alalija”, czy „Dom, który czeka”. 16 marca o godz. 18.30 – zespół Wawele & Jan Wojdak będzie można usłyszeć na żywo w krakowskim Kinie Kijów podczas koncertu jubileuszowego „Zostań z nami melodio”. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Kultury Podgórza.

KONKURS !
Wygraj lot Balonem Widokowym!

Zobacz Kraków z całkiem innej perspektywy! Lot balonem to unikalne i ekscytujące doświadczenie! Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Każda wielka i wypełniona ogniem od ogona po zębatą paszczę. W Ameryce pojawiły się najprawdziwsze smoczyce. Autorka „Dziewczynki, która wypiła księżyc” Kelly Barnhill ma dla czytelników nową fantastyczną książkę. „Kiedy kobiety były smokami” to powieść o sile kobiecego gniewu i magii kryjącej się w każdej z nich.

ZOBACZ TAKŻE:
Ruszyła rekrutacja do krakowskich przedszkoli W Krakowie urodziły się dzieci w ramach miejskiego programu in vitro
Koperta życia dla Seniora Biegaj w Krakowie! W sobotę trening przy Błoniach, a w środę dodatkowe zajęcia halowe
Powstanie Kompendium Wiedzy na temat przemocy w środowisku pracy Grodzki Urząd Pracy w Krakowie rejestruje też przez internet
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL