Magiczny Kraków NEWSLETTER
448 fb  yt
Wszystkich Świętych – informacje praktyczne
Wszystkich Świętych – informacje praktyczne

Zmiany w komunikacji miejskiej i organizacji ruchu drogowego w obrębie krakowskich cmentarzy, informacje praktyczne dotyczące infrastruktury cmentarnej, pomocy dla osób niepełnosprawnych, a także orientacyjne plany nekropolii. Zachęcamy do zapoznania się z naszym świątecznym informatorem.

Znicz pamięci dla ofiar wojny w Ukrainie / Свічка пам'яті жертв війни в Україні
Znicz pamięci dla ofiar wojny w Ukrainie / Свічка пам'яті жертв війни в Україні

Tradycyjnie każdego roku w dniu Wszystkich Świętych mieszkańcy Krakowa tłumnie odwiedzają groby bliskich na cmentarzach komunalnych. W tym wyjątkowym czasie nie możemy zapomnieć o naszych gościach z Ukrainy, którzy opuścili swe domy i rodziny, a wielu z nich nie ma możliwości powrotu do ojczyzny, by oddać hołd zmarłym. Z myślą o nich na cmentarzu Rakowickim powstanie szczególne miejsce pamięci, gdzie ukraińscy uchodźcy wraz z przyjaciółmi będą mogli w ciszy i zadumie zapalić symbolicznie znicze i złożyć kwiaty.

Pojedź autobusem na Targi Książki
Pojedź autobusem na Targi Książki

Od 27 do 30 października odbędą 25. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Aby ułatwić dotarcie wszystkim zainteresowanym do hali Expo przy ul. Galicyjskiej, zostaną wprowadzone wzmocnienia w komunikacji miejskiej.

Przyznano tytuł „Krakowskiego Pracodawcy Roku 2021”
Przyznano tytuł „Krakowskiego Pracodawcy Roku 2021”

25 października, podczas pierwszego dnia Targów Pracy i Przedsiębiorczości „Świadomie do celu”, odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród II edycji konkursu „Krakowski Pracodawca Roku 2021”. Jest to coroczna inicjatywa Grodzkiego Urzędu Pracy, która ma na celu wyróżnić lokalnych pracodawców, którzy szanują pracowników, dbają o ich rozwój, są wrażliwi społecznie i stawiają na tworzenie wielokulturowej organizacji.

Przedsiębiorcy a plan „Nowego Miasta”
Przedsiębiorcy a plan „Nowego Miasta”

Przedsiębiorcy, którzy obecnie działają na terenie obszaru objętego projektowanym planem „Nowe Miasto” nadal będą mogli tam prowadzić swoją działalność. Plan miejscowy nie nakazuje natychmiastowego zaprzestania prowadzenia działalności dla istniejących tam firm.

Inwestycje zabezpieczą mieszkańców Bieżanowa i Złocienia przed powodzią
Inwestycje zabezpieczą mieszkańców Bieżanowa i Złocienia przed powodzią

Kraków sfinansuje kwotą 10 mln zł budowę dwukilometrowego odcinka podwyższenia brzegów rzeki w Bieżanowie. Odpowiedzialne za gospodarowanie wodami na terenie kraju Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, zrealizuje to zadanie dzięki środkom przekazanym przez miasto. Planowane zakończenie prac to grudzień 2022 r. Równolegle powstają kolejne zbiorniki na Serafie i Malinówce, które zwiększą bezpieczeństwo mieszkańców w czasie intensywnych opadów deszczu.

Blisko 15 km nowych ścieżek rowerowych na wałach Wisły
Blisko 15 km nowych ścieżek rowerowych na wałach Wisły

Trwają prace nad układaniem asfaltu na wałach Wisły. Nowe drogi dla miłośników jazdy na rowerze powstaną na wałach przeciwpowodziowych Wisły na odcinku od ul. Na Zakolu Wisły do granic administracyjnych miasta z gminą Wieliczka. Obecnie prace są realizowane w okolicy ul. Kąkolowej.

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Groteska!

„Nie płacz, Koziołku” i „Kandyd czyli Optymizm” to dwa tytuły, na które w najbliższą niedzielę, 30 października, zaprasza Teatr Groteska. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na któryś z nich!

KONKURS !
Wygraj bilety na koncert zespołu Dr Misio & The Analogs!

W najbliższy piątek, 28 października, o godz. 19.30 odbędzie się koncert zespołu Dr Misio & The Analogs! Zaprasza Klub Zaścianek. Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj książkę wydawnictwa HarperCollins!

„Chłopiec w lesie” Maxwella Smarta jest dokładnie tym o czym informuje podtytuł – prawdziwą historią chłopca, który przeżył wojnę, ukrywając się w polskich lasach.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

„Lodołamaczka” to pierwsza biografia jednej z najsilniejszych kobiet dzisiejszych czasów. Gdy Swietłana Cichanouska została liderką opozycji, cały świat usłyszał o tym, że Białorusini nie przestali marzyć o demokratycznym państwie. Cichanouska stanęła do nierównej i niebezpiecznej walki ze wspieranym przez Moskwę dyktatorem. Nie dała się zastraszyć. Nadal walczy.

ZOBACZ TAKŻE:
Biegaj w Krakowie! W ostatnią sobotę października trening wyjazdowy w Lasku Wolskim Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa w Krakowie – wypełnij ankietę!
Zmiana czasu już w ten weekend! Tak pojadą linie nocne Godziny pracy magistratu 31 października
Seniorze, wciąż możesz zaszczepić się przeciw grypie! Ćwiczenia na terenie Trasy Łagiewnickiej
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL