Magiczny Kraków NEWSLETTER
501 fb  yt
Remont mostu Dębnickiego dobiega końca
Remont mostu Dębnickiego dobiega końca

Prace remontowe na moście Dębnickim dobiegają końca. Nocą z 22 na 23 listopada będzie można przejechać dwoma pasami w każdą ze stron. Wraz z otwarciem w pełni mostu zostanie również udrożniony przejazd przez skrzyżowanie koło Jubilatu, tak by ruch pojazdów w relacji most – Aleje Trzech Wieszczów odbywał się czterema pasami ruchu.

Plany miejscowe: najbliższe terminy wyłożenia i składania wniosków
Plany miejscowe: najbliższe terminy wyłożenia i składania wniosków

Przypominamy, że mieszkańcy mogą składać wnioski do tworzonych planów miejscowych, jak również konsultować wykładane projekty przygotowanych planów, biorąc udział w dyskusji i składając uwagi.

Krakowski jarmark świąteczny wśród najciekawszych na świecie
Krakowski jarmark świąteczny wśród najciekawszych na świecie

Smaki i zapachy świąt najłatwiej poznać na bożonarodzeniowych jarmarkach. Do odwiedzenia tego krakowskiego zachęca amerykańska stacja CNN, która uznaje go za jeden z najciekawszych na świecie i największych w Europie. Jarmark rozpocznie się już 24 listopada i jak co roku wzbogaci niepowtarzalny klimat naszego miasta.

Wawelskie motywy po raz trzeci w świątecznej iluminacji
Wawelskie motywy po raz trzeci w świątecznej iluminacji

Kraków w okresie świąteczno-noworocznym po raz trzeci rozbłyśnie ozdobami, nawiązującymi do wawelskich arrasów. Ruszała instalacja pierwszych świetlnych rzeźb zwierząt. Całość dekoracji będzie gotowa na tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy.

Nocne roboty na ulicach Lubicz i Pawiej
Nocne roboty na ulicach Lubicz i Pawiej

Do wtorku, 21 listopada, nocami prowadzone są prace serwisowe torowiska na ul. Lubicz i Pawiej. Fragmenty tych ulic są tymczasowo zamknięte dla ruchu drogowego. W dzień zarówno samochody, jak i tramwaje mogą bez przeszkód korzystać ze skrzyżowania ul. Basztowej, Lubicz, Pawiej i Westerplatte.

Asfaltowanie alei 29 Listopada
Asfaltowanie alei 29 Listopada

Rozbudowa alei 29 Listopada coraz bliżej końca. 17 listopada rozpocznie się asfaltowanie odcinka od ul. Woronicza do ul. Powstańców, a 21 listopada – odcinka od ul. Powstańców do ul. ks. Meiera. Czekają nas zmiany w organizacji ruchu drogowego.

Mieszkanie w ramach społecznej agencji najmu – konsultacje
Mieszkanie w ramach społecznej agencji najmu – konsultacje

Do 17 listopada trwają konsultacje społeczne dotyczące zasad i kryteriów najmu mieszkań w ramach społecznej agencji najmu (SAN). Celem tych działań jest zebranie opinii krakowian, które pozwolą ustalić kryteria potrzebne do zawarcia umowy z agencją. Uwagi można składać telefonicznie lub pocztą.

KONKURS !
Wygraj książki wydawnictwa Insignis!

„Strzępki życia” Merlin Sheldrake'a to otwierająca umysł podróż do spektakularnego i tajemniczego świata, która dowodzi, że grzyby stanowią klucz do zrozumienia zarówno funkcjonowania naszej planety, jak i samego życia. A samą książkę czyta się jak powieść przygodową.

KONKURS !
Wygraj bilety na stand-up Joanny Kołaczkowskiej!

We wtorek, 21 listopada o godz. 20.00 Klub Studio zaprasza na Hrabinę Pączek, czyli muzyczny stand-up Joanny Kołaczkowskiej! Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Ludowego!

Aby rozjaśnić nieco listopadowe dni, Teatralny Instytut Młodych zaprasza do udziału w Festiwalu Otwarcia, podczas którego widzowie zobaczą gościnne spektakle, premiery TIM-u, wezmą udział w czytaniach performatywnych oraz dyskusjach poświęconych współczesnemu teatrowi dla młodzieży.

KONKURS !
Wygraj bilety na koncert Grażyny Auguścik!

W czwartek, 23 listopada o godz. 19.00 Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na koncert Grażyny Auguścik. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj bilety do Muzeum Archeologicznego!

23 listopada, o godz. 12.00 w Muzeum Archeologicznym odbędzie się wernisaż wystawy „Śladami polskich pionierów badań starożytnego Egiptu”. Głównym bohaterem wystawy będzie Tadeusz Samuel Smoleński – niezwykły naukowiec, który zmarł w bardzo młodym wieku, ale pozostawił bogatą spuściznę naukową i zapoczątkował polskie naukowe badania starożytnego Egiptu.

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Groteska!

W najbliższą niedzielę, 19 listopada o godz. 19.00 Teatr Groteska zaprasza na „Dzienniki gwiazdowe” na podstawie opowiadań Stanisława Lema. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety na spektakl!

KONKURS !
Wygraj bilety do Ogrodu Świateł!

W czwartej odsłonie świetlnej wystawy w krakowskim Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema zobaczymy „Smerfy”. Wystawa została otwarta 27 października i potrwa do 3 marca. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj lot Balonem Widokowym!

Zobacz Kraków z całkiem innej perspektywy! Lot balonem to unikalne i ekscytujące doświadczenie! Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Jak daleko można posunąć się, by ratować swoją rodzinę? Bernard Gross ma do rozwikłania nową sprawę, która kryje w sobie mroczne dno. Komisarz musi również zmierzyć się z własną rodzinną tragedią.

ZOBACZ TAKŻE:
Przed nami Dzień Otwarty Muzeów Krakowskich 2023 W Nowej Hucie powstaje inkubator nowych technologii i przedsiębiorczości
Działaj na rzecz lokalnej społeczności! Weź udział w wyborach do Rad Dzielnic Tramwaj do Mistrzejowic: zmiany na ul. Meissnera i Młyńskiej
Nabór przedsięwzięć do Gminnego Programu Rewitalizacji już otwarty Smoczy szlak coraz bliżej
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL