Magiczny Kraków NEWSLETTER
145 fb  yt
Sylwester w Krakowie - trzy sceny, trzy dzielnice, trzy muzyczne klimaty
Sylwester w Krakowie - trzy sceny, trzy dzielnice, trzy muzyczne klimaty

Trzy sceny, trzy dzielnice, trzy muzyczne klimaty – jeden niezapomniany Sylwester w Krakowie. Nowa formuła powitania Nowego Roku gwarantuje niezatarte wspomnienia przeżyć, a różnorodność wykonawców – radość z nocy spędzonej wspólnie z innymi mieszkańcami Krakowa.

Sprawdź, jak dojechać na zabawę sylwestrową
Sprawdź, jak dojechać na zabawę sylwestrową

W tym roku w Krakowie odbędą się trzy plenerowe zabawy sylwestrowe – na Rynku Głównym, na Rynku Podgórskim i przy Teatrze Ludowym w Nowej Hucie. Do wszystkich tych miejsc będzie można dotrzeć komunikacją miejską. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu przygotował specjalną ofertę linii tramwajowych i autobusowych, które będą funkcjonować w noc sylwestrową 2016/2017.

Teatr KTO dołącza do Sylwestra w Krakowie!
Teatr KTO dołącza do Sylwestra w Krakowie!

Krakowska prywatka w sylwestrową noc coraz bliżej. Do wspólnego świętowania dołącza także Teatr KTO, który wnosi do wspólnego świętowania to co najlepsze – swój nagradzany spektakl „Peregrinus”.

Sylwestrowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]
Sylwestrowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Zbliżający się weekend niewątpliwie będzie stał pod znakiem sylwestrowej zabawy. Ostatni dzień roku w Krakowie jest gdzie świętować! Jeśli sylwestrowe plany odłożyliście na ostatnią chwilę, mamy dla Was propozycje na kulturalne spędzenie tej nocy! Teatralne premiery i klasyki, nocne filmowe maratony czy zabawa na jednym z trzech krakowskich placów w rytm tanecznej muzyki - zapraszamy na nasz kulturalny rozkład jazdy! I jak zwykle mamy dla Was konkurs!

Spędź sylwestra w biegu
Spędź sylwestra w biegu

Jak nietypowo uczcić Nowy Rok? Dobrym pomysłem jest rozpoczęcie sylwestrowej zabawy w Krakowie na sportowo. Już po raz trzynasty zapraszamy do wzięcia udziału w Krakowskim Biegu Sylwestrowym, który wyruszy 31 grudnia o 12.00 z Małego Rynku. W tym samym miejscu zlokalizowana będzie też meta wyścigu. Do biegu zgłaszać się można jeszcze w Biurze Zawodów – 30 i 31 grudnia. Zapisy internetowe już się zakończyły.

Zrób sobie szop(k)ing, czyli nowa wystawa przed Magistratem
Zrób sobie szop(k)ing, czyli nowa wystawa przed Magistratem

Krakowskie szopki znane są na całym świecie, a rzemiosło szopkarskie wpisane jest na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturalnego oraz aplikuje do Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przed krakowskim Magistratem można obejrzeć wystawę opowiadającą o historii krakowskiej szopki i technice jej tworzenia. Serdecznie zapraszamy!

Kraków promuje się w Holandii
Kraków promuje się w Holandii

Dwa ostatnie miesiące tego roku to czas intensywnej kampanii reklamowej Krakowa w Amsterdamie, Rotterdamie i Utrechcie oraz holenderskich mediach społecznościowych i w Google. Efekt? Reklama dotarła do aż 6 mln 377 tys. 131 Holendrów. Przygotowały ją Polska Organizacja Turystyczna i Urząd Miasta Krakowa.

Rynek Główny pod specjalną ochroną
Rynek Główny pod specjalną ochroną

Od przyszłego roku płyta Rynku Głównego i otaczające ją ulice będą jeszcze bardziej chronione. Chodzi o takie sytuacje, gdy w tej wyjątkowej przestrzeni organizowane są np. imprezy masowe, wymagające użycia ciężkiego sprzętu i montażu konstrukcji, po których nawierzchnia może wymagać naprawy. Od 2017 r. organizatorzy takich wydarzeń będą wcześniej zobowiązani do wpłacenia kaucji i wykupienia ubezpieczenia, co pokryje koszty ewentualnych szkód.

Rowery bezpieczne pod okiem kamer
Rowery bezpieczne pod okiem kamer

Parking dla rowerów przy Dworcu Głównym Wschód ma już system kamer. To pierwszy monitorowany parking rowerowy w Krakowie. Dzięki umiejscowieniu pod estakadą na ul. Wita Stwosza jest zadaszony, a specjalny mechanizm umożliwia piętrowe parkowanie jednośladów – na razie parking może pomieścić 38 rowerów.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Piękne samochody, kobiety, zimna wódka i gorąca krew. Boks, dzielnice nędzy i luksusowe burdele, błoto Woli i eleganckie ulice Śródmieścia. Żydzi i Polacy. Getto ławkowe i walki uliczne. Etniczny, społeczny, religijny i polityczny tygiel Warszawy 1937 roku. A ponad wszystkimi podziałami  zasady gangsterskiego świata, w którym siła jest najcenniejszą walutą. O tym właśnie pisze Szczepan Twardoch w najgłośniejszej polskiej książce roku. Przed Wami "Król"!

ZOBACZ TAKŻE:
Pogromcy Bazgrołów – zabytki pod szczególnym nadzorem Przebudowa linii kolejowej, utrudnienia w rejonie ul. Armii Krajowej
Wkrótce ruszą prace na rondzie Kocmyrzowskim Zaplanuj ferie swojemu dziecku
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL