Magiczny Kraków NEWSLETTER
211 fb  yt
Krakowianie aktywni: blisko 700 propozycji w budżecie obywatelskim
Krakowianie aktywni: blisko 700 propozycji w budżecie obywatelskim

W tym roku prym przejęły zadania z zakresu infrastruktury, nowe metody promocji okazały się bardzo skuteczne, wyraźnie wzrosła liczba wnioskodawców w grupie wiekowej 16–25 lat, a najbardziej cieszy chyba to, że krakowianie złożyli najwięcej propozycji zadań w pięcioletniej historii budżetu obywatelskiego w naszym mieście, bo aż 678 projektów – takie wnioski płyną z podsumowania I etapu piątej edycji budżetu obywatelskiego Krakowa. – Tak wysoka liczba złożonych wniosków to niewątpliwy sukces mieszkańców Krakowa – mówił podczas konferencji prasowej Andrzej Kulig, zastępca prezydenta Krakowa ds. polityki społecznej, kultury i promocji miasta.

Bądź bohaterem Krakowa! Płać podatki w naszym mieście
Bądź bohaterem Krakowa! Płać podatki w naszym mieście

„Bądź bohaterem Krakowa! Płać podatki w naszym mieście” – to hasło tegorocznej kampanii zachęcającej osoby studiujące, pracujące i żyjące w Krakowie do rozliczania podatku PIT na terenie naszego miasta. Kampania stanowi wizualną kontynuację zeszłorocznej edycji, a jej bohaterem ponownie jest jeden z krakowskich symboli – Lajkonik. Mieszkańcy Krakowa będą mogli zobaczyć go m.in. na plakatach, ulotkach, oparciach foteli w pojazdach komunikacji miejskiej, a po mieście będą kursować specjalnie oznakowane autobusy.

Sobotni remont torów na węźle torowym przy „Dworcowej”
Sobotni remont torów na węźle torowym przy „Dworcowej”

W sobotę, 7 kwietnia, w związku z koniecznością przeprowadzenia prac torowych w węźle rozjazdowym „Dworcowa” nastąpią zmiany w organizacji ruchu tramwajów kursujących z i do Nowego Bieżanowa, Kurdwanowa i Małego Płaszowa.

Jak będą wyglądać nowe stoiska z pamiątkami i obwarzankami?
Jak będą wyglądać nowe stoiska z pamiątkami i obwarzankami?

Urząd Miasta Krakowa ogłasza konkurs na projekty stoisk handlowych z obwarzankami i pamiątkami na terenie parku kulturowego Stare Miasto. Koncepcje należy wysyłać do 17 kwietnia, po wcześniejszej rejestracji, na adres mailowy: kd.umk@um.krakow.pl.

Przystanek „Muzeum Narodowe” w nowej odsłonie
Przystanek „Muzeum Narodowe” w nowej odsłonie

Przystanek tramwajowy „Muzeum Narodowe” w kierunku ul. Straszewskiego funkcjonuje w nowej, nietypowej aranżacji. Wszystko ma związek z wystawą Polski Dizajn w Muzeum Narodowym.

Kulturalny rozkład jazdy na weekend [KONKURS]
Kulturalny rozkład jazdy na weekend [KONKURS]

Wiosna w Krakowie w końcu jest widoczna i piękna! Od razu chce się wyjść z domu i trochę ukulturalnić. A będzie to bardzo proste, bo wraz z nową porą roku rozpoczął się wysyp ciekawych wydarzeń w naszym mieście. W Muzeum Narodowym obejrzymy długo wyczekiwaną wystawę o polskim dizajnie, a w Kinie pod Baranami nie zabraknie filmów prosto z Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Z kolei muzycznie na żywo bawić nas będą m.in. Natalia Przybysz i Mikromusic, Pablopavo czy Marek Piekarczyk. Jak się w tym wszystkim nie pogubić? Z naszym kulturalnym rozkładem jazdy na weekend!

The Kelly Family już w niedzielę w Krakowie! [KONKURS]
The Kelly Family już w niedzielę w Krakowie! [KONKURS]

Spełniło się marzenie milionów fanów na całym świecie – słynna grupa muzyczna The Kelly Family powróciła na muzyczną scenę. Podczas europejskiej trasy koncertowej „We Got Love – LIVE 2018” odwiedzą także Polskę. W najbliższą niedzielę, 8 kwietnia wystąpią w TAURON Arenie Kraków.

Grass Band Kraków wystąpi w Dworku Białoprądnickim [KONKURS]
Grass Band Kraków wystąpi w Dworku Białoprądnickim [KONKURS]

Na koncertach Grass Band Kraków panuje niepowtarzalny klimat, każdy występ jest inny i jedyny w swoim rodzaju. Świeżość i nową energię wprowadzają występujący gościnnie muzycy. Tym razem w ramach cyklu „Współbrzmienia” z zespołem wystąpi wokalistka Jowita Balicka-Mika oraz perkusjonaliści Sławomir Berny i Tomas Celis Sanchez. Koncert odbędzie się już we wtorek, 10 kwietnia, o godz. 19:00 w piwnicach Dworku Białoprądnickiego.

Pobijmy rekord Guinnessa w podbijaniu piłki nożnej
Pobijmy rekord Guinnessa w podbijaniu piłki nożnej

14 czerwca rozpoczynają się mistrzostwa świata w piłce nożnej. Z tej okazji radio RMF FM organizuje na Rynku Głównym akcję bicia rekordu Guinnessa w jednoczesnym podbijaniu piłki futbolowej.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Mocny i wzruszająco szczery pamiętnik z okresu powrotu do normalnego życia. „Rok na odwyku. Kronika powrotu" Katarzyny T. Nowak w tym tygodniu do zdobycia w naszym konkursie!

ZOBACZ TAKŻE:
Zostań wolontariuszem w Teatrze Łaźnia Nowa „Disney On Ice” wraca do TAURON Areny Kraków
Weź udział w konkursie Muzeum AK Poznaj wyjątkowe szkoły na Tynieckiej!
Zapraszamy na zawody zdalnie sterowanych samochodów Coraz jaśniej na bulwarach wiślanych
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL