Magiczny Kraków NEWSLETTER
205 fb  yt
Wpis na listę UNESCO impulsem do odnowy Krakowa. Zobacz film!
Wpis na listę UNESCO impulsem do odnowy Krakowa. Zobacz film!

We wrześniu minie 40 lat od czasu kiedy Kraków, jako pierwsze miasto europejskie, został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Odsłonięto rzeźbę prezydenta Juliusza Lea
Odsłonięto rzeźbę prezydenta Juliusza Lea

Juliusz Leo – wybitny polityk, ekonomista i prezydent Wielkiego Krakowa doczekał się swojego upamiętnienia. Rzeźba wybitnego prezydenta stanęła na skwerze u zbiegu ulic Józefińskiej i Nadwiślańskiej w sąsiedztwie kładki ojca Bernatka. W oficjalnym odsłonięciu rzeźby wzięli udział przedstawiciele władz miasta, Rady Dzielnicy XIII i rodziny prezydenta Juliusza Lea.

Gdzie remonty nakładkowe w 2018 roku?
Gdzie remonty nakładkowe w 2018 roku?

W tym roku Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu planuje zrealizować remonty nakładowe, na odcinkach ulic: Architektów, Bohomolca, Ćwiklińskiej, Długosza, Gnieźnieńskiej, Hołdu Pruskiego, Jałowcowej, ks. Jancarza, Jaracza, Kamieńskiego, Karłowicza, o. Kolbego, Konarskiego, Królowej Jadwigi, Lea, Oboźnej, Obrony Tyńca, Obrońców Warszawy, Ognistych Wici, Orlich Gniazd, Palacha, Piasta Kołodzieja, Próchnika, Radzikowskiego, Rzebika, Rejtana, Rydla, Saskiej, Snycerskiej, Staropolskiej, Swarożyca, Wańkowicza, Warchałowskiego, Węgierskiej, Wielickiej, Wyki, Wyspiańskiego, Zakątek i Złoty Róg.

Noce bez tramwajów na ulicy Krakowskiej
Noce bez tramwajów na ulicy Krakowskiej

W związku z koniecznością awaryjnej naprawy torowiska na ul. Krakowskiej, w noce z 22 na 23 i z 23 na 24 lutego w godzinach 20:00 – 4:30 zostanie wyłączony ruch tramwajowy pomiędzy przystankami Korona – Stradom.

Skwery nie tylko z zielenią
Skwery nie tylko z zielenią

Trzy skwery mogą już cieszyć krakowian. W tak odmienionych miejscach łatwo złapać oddech od codziennego zabiegania, a odpoczynek i spacer to przyjemność.

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]
Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Ostatni weekend lutego, koniec ferii - my już czujemy wiosnę w powietrzu! Tym bardziej, że z żeglarskim klimatem wedrze się do Krakowa Festiwal Shanties. Poza tym nie zabraknie kinowych przedpremier, islandzkich akcentów, a także nieco mniej znanych, a wartych zobaczenia spektakli. Nasz kulturalny przewodnik Was nie zawiedzie!

Już 28 lutego grupa Toto wystąpi w Krakowie [KONKURS]
Już 28 lutego grupa Toto wystąpi w Krakowie [KONKURS]

Grupa Toto świętuje jubileusz 40-lecia swojego istnienia. Z tej okazji Amerykanie znani z takich przebojów jak: „Africa”, „Hold The Line” czy też „Rosanna” pojawią się 28 lutego w TAURON Arenie Kraków.

Czytasz Lema? Weź udział w konkursie
Czytasz Lema? Weź udział w konkursie

Muzeum Inżynierii Miejskiej zaprasza czytelników do udziału w konkursie dotyczącym twórczości Stanisława Lema – „Lemoniada”. Tym razem trzeba się wykazać wiedzą z dzieła „Pokój na Ziemi”. Do wygrania komplet dzieł pisarza, czyli 33 tomy, i teleskop astronomiczny!

Ruszyły zapisy do biegu „Pamiętaj z Nami”
Ruszyły zapisy do biegu „Pamiętaj z Nami”

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza biegaczy i sympatyków biegów miejskich do udziału w szóstej edycji biegu „Pamiętaj z Nami”, który odbędzie się w sobotę, 14 kwietnia. W tym roku w zawodach może wziąć udział aż 1200 biegaczy!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Twój świat też może stanąć nad przepaścią. Co wtedy zrobisz? „Wyspa" autorstwa Sigríður Hagalín Björnsdóttir to najważniejsza islandzka książka ostatnich lat. Błyskotliwa powieść o miłości, władzy i manipulacji. Prawdopodobna i przez to przerażająca wizja naszej przyszłości.

ZOBACZ TAKŻE:
Charytatywne spektakle dla chorych na raka „Messa da Requiem” Verdiego zabrzmi w Filharmonii Krakowskiej
Kraków naprawdę dla wszystkich: „Krakowskie miary na wyciągnięcie ręki” Digital Economy Forum w Centrum Kongresowym
A może już czas na "Projekt na szóstkę"? Dzieci zaprojektują własne ogrody szczęśliwe
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL