Magiczny Kraków NEWSLETTER
423 fb  yt
Inwestycje poprawią skomunikowanie północnej części Krakowa
Inwestycje poprawią skomunikowanie północnej części Krakowa

Duże inwestycje drogowe, budowa tramwaju do Górki Narodowej, prace przy ul. Opolskiej, al. 29 Listopada i ul. Prądnickiej. To tylko niektóre miejsca, w których kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej, napotkają na utrudnienia.

Najważniejsze zmiany w ruchu drogowym po weekendzie majowym
Najważniejsze zmiany w ruchu drogowym po weekendzie majowym

W środę, 4 maja, wprowadzono szereg zmian w organizacji ruchu drogowego na ulicach Krakowa. Prace są prowadzone m.in. w ramach budowy linii tramwajowej do Górki Narodowej, w centrum miasta na ul. Basztowej oraz w Nowej Hucie przy ul. Ciepłowniczej.

Kraków najbardziej cyfrową gminą Narodowego Spisu Powszechnego
Kraków najbardziej cyfrową gminą Narodowego Spisu Powszechnego

Kraków zwyciężył w konkursie na najbardziej cyfrową gminę Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Rywalizacja była prowadzona w obrębie poszczególnych województw. Spośród wszystkich małopolskich gmin właśnie w Krakowie najwięcej osób spisało się przez internet.

Porozmawiajmy o Krakowie... Spotkanie dla mieszkańców Swoszowic
Porozmawiajmy o Krakowie... Spotkanie dla mieszkańców Swoszowic

Mieszkańców dzielnicy X Swoszowice zapraszamy do udziału w spotkaniu z cyklu „Porozmawiajmy o Krakowie… w dzielnicach VIII–XIII”. Wydarzenie odbędzie się 10 maja o godz. 17.00 w budynku Klubu Sportowego Krakus Swoszowice przy ul. Moszyńskiego 9.

Nabór do Krakowskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego
Nabór do Krakowskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego

Chcesz mieć wpływ na politykę miasta w zakresie współpracy z organizacjami pozarządowymi? Spróbuj swoich sił w wyborach do Krakowskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Nabór kandydatów trwa do 31 maja.

Kraków na liście 100 miast dążących do neutralności klimatycznej
Kraków na liście 100 miast dążących do neutralności klimatycznej

Nasze miasto trafiło na listę „Europejskiej misji 100 neutralnych klimatycznie i inteligentnych miast do 2030 r.” To duże wyróżnienie, ponieważ Kraków znalazł się w gronie m.in. takich miast jak Paryż, Lizbona, Monachium, Dublin czy Mediolan.

Radni zdecydowali o nowych stawkach za wywóz śmieci
Radni zdecydowali o nowych stawkach za wywóz śmieci

Miejscy radni przegłosowali uchwałę w sprawie zmian stawek za gospodarowanie odpadami w Krakowie. Nowe zasady wejdą w życie 1 lipca. Za przyjęciem uchwały głosowało 28 radnych, przeciw było 5, wstrzymało się od głosu – 5. Opłata za wywóz odpadów będzie wynosiła 27 zł od osoby dla nieruchomości mieszkalnych.

KONKURS !
Wygraj bilety na koncert Ani Karwan!

Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza 7 maja na koncert Ani Karwan – zwyciężczyni konkursu „Premiery” Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, nominowanej do Fryderyków 2020 w kategorii „Fonograficzny debiut roku”. Ania Karwan współpracuje również z kompozytorami muzyki filmowej. Jej głos można usłyszeć w licznych produkcjach filmowych i serialowych.

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru KTO!

Hanoch Levin już 7 maja na scenie Teatru KTO! Weź udział w konkursie i wygraj bilety na spektakl!

KONKURS !
Wygraj bilety do Łaźni Nowej!

8 maja Łaźnia Nowa zaprasza na spektakl o niezwykłej i utalentowanej poetce – „Ginczanka. Przepis na prostotę życia”. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na spektakl!

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Variete!

W najbliższą niedzielę, 8 maja Teatr Variete zaprasza na swój najnowszy spektakl, czyli „VARIETE’s Great Revue”. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj bilety na koncert Lipali!

Lipali powraca do Krakowa na wyjątkowy koncert! 11 maja legendarna grupa zaprezentuje się na scenie Klubu Zaścianek. Poza największymi przebojami, będzie to jedyna okazja aby przed-premierowo usłyszeć zupełnie nowe utwory, które znajdą się na nowej płycie zespołu, której premiera zaplanowana jest na jesień tego roku.

KONKURS !
Wygraj książkę wydawnictwa Insignis!

Szpieg zawsze pozostanie szpiegiem – ilustracją tej prawdy jest książka „Martwe lwy” Micka Herona. O czym jest ta powieść? Podobnie jak „Kulawe konie” o agentach MI5, którzy z różnych powodów wypadli z gry. Ekranizację powieści (m.in. z Gary Oldmanem i Kristin Scott Thomas) można zresztą oglądać właśnie w AppleTV.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Szczepan Twardoch próbuje sił w nowej dla siebie formie literackiej i wychodzi mu to świetnie. „Byk” to gniewny krzyk jednego człowieka, przytłoczonego własnymi błędami i tym jak potraktowała go rodzina i reszta świata, emocjonalny monolog, utwór stworzony na kształt monodramatu, przygotowany z myślą o wystawieniu na deskach teatru.

ZOBACZ TAKŻE:
Świętuj „urodziny” smoka i wybierz się na wystawę „Smoczy ogród. Bronisław Chromy na Wawelu” Monitoring przepustów w czasie deszczy nawalnych
CORE Response i Urząd Miasta Krakowa – złóż wniosek o dotację Drugie wejście do zoo już otwarte!
„Rowerowy Maj” w krakowskich szkołach i przedszkolach Fakty i mity na temat soi
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL