Magiczny Kraków NEWSLETTER
191 fb  yt
Miasto rozda 5 tysięcy masek antysmogowych
Miasto rozda 5 tysięcy masek antysmogowych

W ramach miejskiej kampanii na rzecz poprawy jakości powietrza „Bądźmy razem w walce o czyste powietrze dla Krakowa” miasto rozda 5 tysięcy masek chroniących przed smogiem. Dodatkowo w ramach projektu w szkołach podstawowych zostaną przeprowadzone testy na stężenie tlenku azotu w wydychanym powietrzu.

Kraków jest gotowy na zimę!
Kraków jest gotowy na zimę!

Służby miejskie są w pełnej gotowości do zwalczania skutków zimy od połowy października – już wtedy bazy wykonawców były odebrane, sprzęt sprawdzony, komunikacja interwencyjna przetestowana. Wznowił pracę Miejski Komitet Koordynacyjny do spraw Zimy na terenie Gminy Miejskiej Kraków pod nadzorem wiceprezydenta Krakowa Tadeusza Trzmiela. Zasiadają w nim przedstawiciele wszystkich spółek i jednostek miejskich, które co roku są zaangażowane w zimowe utrzymanie miasta. Całą akcję „Zima” koordynuje MPO Kraków.

Jaki budżet dla Krakowa w 2018 roku?
Jaki budżet dla Krakowa w 2018 roku?

Rada Miasta Krakowa otrzymała projekt przyszłorocznego budżetu miasta. 15 listopada podczas konferencji prasowej prezydent Krakowa Jacek Majchrowski przedstawił główne założenia budżetu. Wydatki miasta sięgną 5 mld 456,5 mln zł i będą o prawie 12 proc. wyższe od wydatków zaplanowanych w poprzednim roku. Wzrosną także dochody miasta – w stosunku do tegorocznych o prawie 9,3 proc. Wyniosą one 5 mld 168 mln zł.

Od soboty bez tramwajów na ulicy Kościuszki
Od soboty bez tramwajów na ulicy Kościuszki

Od soboty, 18 listopada do środy, 22 listopada prowadzone będą prace naprawcze torowiska tramwajowego na ul. Kościuszki. W tym czasie zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku Filharmonia – Salwator.

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]
Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Muzea w tę niedzielę otwierają swoje drzwi dla mieszkańców i turystów! Warto skorzystać z okazji do zobaczenia najciekawszych wystaw w mieście. Polecamy Wam też inne atrakcje kulturalne - przedpremierowe seanse w Kinie pod Baranami i Arsie, ciekawe spojrzenie na balet w NCK czy koncerty młodych polskich artystów na klubowych scenach. Po szczegóły (oraz bilety do wygrania) odsyłamy do weekendowego rozkładu jazdy!

Renata Przemyk zagra w klubie Forty Kleparz! [KONKURS]
Renata Przemyk zagra w klubie Forty Kleparz! [KONKURS]

Jeden z najciekawszych głosów na polskiej scenie muzycznej - Renata Przemyk zagra w klubie Forty Kleparz już w niedzielę, 26 listopada. Mamy dla Was zaproszenia na ten koncert!

Muzyka Wikingów w Filharmonii Krakowskiej [KONKURS]
Muzyka Wikingów w Filharmonii Krakowskiej [KONKURS]

Niezwykłe przeżycia czekają miłośników motywów historycznych i mitologicznych w ścieżkach dźwiękowych do filmów i gier komputerowych! Już 21 listopada w Filharmonii Krakowskiej orkiestra symfoniczna „Lords of the Sound” wystąpi z nowym programem „Viking Music”.

Iron Maiden zagra w TAURON Arenie Kraków
Iron Maiden zagra w TAURON Arenie Kraków

To doskonała wiadomość dla fanów heavy metalu. 27 lipca 2018 r. w ramach światowej trasy „Legacy Of The Beast” zespół Iron Maiden zawita do Krakowa. Koncert odbędzie się w TAURON Arenie Kraków, a sprzedaż biletów ruszy jeszcze w listopadzie br.

„Wielki rock dla małych serc”  - koncert charytatywny
„Wielki rock dla małych serc” - koncert charytatywny

Już sobotę 2 grudnia w Kinie Kijów.Centrum odbędzie się koncert charytatywny „Wielki rock dla małych serc”, z którego dochód zostanie przeznaczony na sprzęt medyczny dla Oddziału Kardiologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego Krakowie. Już po raz czwarty na rzecz małych pacjentów z wadami serca zaśpiewa Mateusz Ziółko.

Wodny plac zabaw, czyli gratka dla najmłodszych
Wodny plac zabaw, czyli gratka dla najmłodszych

W czerwcu przyszłego roku zostanie otwarty wodny plac zabaw w parku Jordana – informuje Zarząd Zieleni Miejskiej. Najmłodsi będą mieli do dyspozycji m.in. armatkę wodną, fontannę rozpylającej wody, wodne strumienie, a nawet… wodną galaretkę.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Sławomir Mrożek i Leopold Tyrmand - niepokorni pisarze o literaturze, emigracji i Polsce. Dziś polecamy Wam książkę „W emigracyjnym labiryncie Listy 1965-1982". Mamy też kilka egzemplarzy do wygrania!

ZOBACZ TAKŻE:
Przyjdź na Wampiriadę i oddaj swoją krew Nowe inwestycje w Muzeum Inżynierii Miejskiej
Co w trawie piszczy – przyjdź na spotkanie z ZZM „Mały Książę” malowany piaskiem
Legendarny musical „Metro” w TAURON Arenie Kraków Wspomóż „Granie na SZczekanie”
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL