Magiczny Kraków NEWSLETTER
282 fb  yt
Zapraszamy na najsmaczniejszy letni festiwal Krakowa!
Zapraszamy na najsmaczniejszy letni festiwal Krakowa!

Pierogami polska kuchnia stoi – przekonamy się o tym podczas 17. Festiwalu Pierogów. W dniach 14-18 sierpnia nad Małym Rynkiem uniosą się smakowite aromaty: farszów z mięsa z dodatkiem złocistej cebulki, ze szpinaku, słodkiego sera czy borówek. Oprócz tradycyjnego kilkudniowego ucztowania i warsztatów kulinarnych czeka na nas bogaty program artystyczny.

Tak pojadą autobusy i tramwaje w czasie długiego weekendu
Tak pojadą autobusy i tramwaje w czasie długiego weekendu

W okresie od 15 do 18 sierpnia w związku ze zmniejszonymi potrzebami przewozowymi zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Miasto przygotowane na wejście w życie uchwały antysmogowej
Miasto przygotowane na wejście w życie uchwały antysmogowej

1 września 2019 r. wchodzi w życie zakaz palenia węglem i drewnem w Krakowie. Miasto przygotowało plan działania na zbliżający się sezon grzewczy. Na przełomie 2019 i 2020 r. strażnicy miejscy, przeszkoleni urzędnicy z wydziału ds. Jakości Powietrza oraz inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzą ponad 4,5 tys. kontroli. Analizy zanieczyszczeń prowadzone będą też za pomocą drona, kamery termowizyjnej i monitora pyłu zawieszonego.

Stojaki rowerowe ze starych pieców posłużą studentom i turystom
Stojaki rowerowe ze starych pieców posłużą studentom i turystom

Ponad 200 stojaków rowerowych, które krakowska huta ArcelorMittal Poland wyprodukowała ze starych „kopciuchów”, trafiło przed akademiki i wydziały Akademii Górniczo-Hutniczej i Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także w miejsca uczęszczane przez krakowian i turystów.

Kulturalny przewodnik weekendowy na lato [KONKURS]
Kulturalny przewodnik weekendowy na lato [KONKURS]

Długi weekend już trwa! Jeśli jeszcze nie wiecie, jak go kulturalnie spożytkować, mamy dla Was kilka pomysłów. Przede wszystkim Krakow Live Festival - światowe gwiazdy takie jak Years & Years, Calvin Harris czy Macklemore zagrają w naszym mieście! Poza tym warto zwrócić uwagę na Festiwal Popkultury Confiction oraz Green Film Festival. Nie zabraknie też poleceń filmowo-muzyczno-teatralnych i konkursów. Kulturalny przewodnik poleca się na lato! 

Polecamy lektury na lato! [KONKURS]
Polecamy lektury na lato! [KONKURS]

Nie macie pomysłu, co przeczytać na finiszu wakacji? Mamy dla Was dwie ciekawe propozycje lektury - książkę "Polak z Ukrainy" Dimy Garbowskiego, a także powieść obyczajową "Dlaczego mamusia przeklina. Rozterki wkurzonej mamy" Gill Sims. Możecie je wygrać w naszym konkursie!

Cudowna Moc Bukietów
Cudowna Moc Bukietów

Bukiety z kwiatów i ziół, kolorowe i stonowane – opanują w czwartek, 15 sierpnia, o godz. 10.00 Mały Rynek. A to wszystko w ramach Cudownej Mocy Bukietów.  

Razem stwórzmy nową przestrzeń w mieście!
Razem stwórzmy nową przestrzeń w mieście!

Masz pomysł, jak powinno wyglądać kulturalne miejsce spotkań na miarę naszych czasów? Nie wahaj się i weź udział w ankiecie przygotowanej przez Krakowskie Biuro Festiwalowe. Poszukiwane są ciekawe rozwiązania, które pozwolą na stworzenie nowej przestrzeni u stóp Wawelu. Na Powiślu 11 od lat funkcjonują punkt informacji miejskiej InfoKraków, kawiarnia oraz stoiska z pamiątkami związanymi z miastem. Teraz sam możesz zaplanować to miejsce od nowa. Czas na Nowe Powiśle 11!

Kolejne edukacyjne wycieczki rowerowe
Kolejne edukacyjne wycieczki rowerowe

Zapraszamy serdecznie na kolejne edukacyjne wycieczki rowerowe! Wspólna przejażdżka z przedstawicielami Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów jest doskonałą okazją do tego, aby w miłych warunkach nauczyć się, jak bezpiecznie i przyjemnie podróżować na rowerze w Krakowie. Wycieczki organizowane są przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa. Dla każdego uczestnika drobny rowerowy upominek!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Kupuj mniej, posiadaj więcej. Czy to możliwe? Ba! Z tą książką to łatwe i przyjemne. Polecamy lekturę książki Tary Burton "Masz wszystko, czego potrzebujesz"!

ZOBACZ TAKŻE:
„Zielona 5” – pobiegnij dla klimatu! Święto plonów Dzielnicy XVIII Nowa Huta
Kobiecy tydzień na Bulwar[t]cie 16 sierpnia zmiana godzin pracy magistratu
Linie nr 144 i 194 wracają na swoje stałe trasy Już wkrótce startuje Green Film Festival
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL