Magiczny Kraków NEWSLETTER
447 fb  yt
Weź udział w konsultacjach w sprawie tras Pychowickiej i Zwierzynieckiej
Weź udział w konsultacjach w sprawie tras Pychowickiej i Zwierzynieckiej

Ruszyły konsultacje społeczne dotyczące budowy tras Zwierzynieckiej i Pychowickiej.  Już dziś, 19 października, odbędzie się pierwsze spotkanie dla mieszkańców dzielnicy Krowodrza – w Szkole Podstawowej nr 12 przy al. Kijowskiej 3.

Autobusem wzdłuż Trasy Łagiewnickiej
Autobusem wzdłuż Trasy Łagiewnickiej

Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie przygotowuje się do uruchomienia nowej linii autobusowej, która będzie kursowała wzdłuż Trasy Łagiewnickiej oraz po przebudowanej ul. Czerwone Maki. Linia zostanie uruchomiona w drugiej połowie listopada.

Ruszyła przebudowa ul. Królowej Jadwigi
Ruszyła przebudowa ul. Królowej Jadwigi

Rozpoczęły się pierwsze prace w ramach przebudowy ulicy Królowej Jadwigi na odcinku od ul. Jesionowej do ul. Robla. Na czas remontu wprowadzono zmiany w organizacji ruchu drogowego i komunikacji miejskiej.

Tramwaje wkrótce wrócą na trasę do Krowodrzy Górki
Tramwaje wkrótce wrócą na trasę do Krowodrzy Górki

Trwają intensywne prace budowlane w rejonie pętli na os. Krowodrza Górka. Wszystko po to, by tramwaje mogły tam wrócić już w listopadzie – informuje Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie.

Zajazd Kazimierski jest już własnością miasta
Zajazd Kazimierski jest już własnością miasta

Po 28 latach starań samorządowi miasta Krakowa udało się ostatecznie uregulować stan prawny Zajazdu Kazimierskiego, czyli zabytkowej kamienicy u zbiegu ulic Krakowskiej i Węgłowej.

TAK/NIE – Zdecyduj o nocnym handlu alkoholem w sklepach!
TAK/NIE – Zdecyduj o nocnym handlu alkoholem w sklepach!

Miasto Kraków rozważa możliwość wprowadzenia częściowego ograniczenia sprzedaży alkoholu na terenie miasta. Zakaz miałby dotyczyć jedynie sprzedaży detalicznej w nocy. W związku z tym przygotowana została ankieta z pytaniami do mieszkańców.


Zapraszamy do wzięcia udziału w głosowaniu i wypełnienia ankiety!


Trwają prace nad uchwałą o Strefie Czystego Transportu
Trwają prace nad uchwałą o Strefie Czystego Transportu

Prace nad ustanowieniem Strefy Czystego Transportu trwają. Na sesji Rady Miasta Krakowa 12 października odbyło się pierwsze czytanie prezydenckiego projektu uchwały. Zawarte w niej rozwiązania są wynikiem szerokich konsultacji społecznych, podczas których mieszkańcy wyrazili poparcie dla utworzenia strefy, jednocześnie opowiadając się za łagodnym, etapowym wprowadzeniem ograniczeń.

KONKURS !
Wygraj książkę wydawnictwa HarperCollins!

„Ogród Anastazji” Anny Bichalskiej to typowa powieść obyczajowa a przy tym lektura łatwa i przyjemna. Nie zawiodą się czytelnicy, którzy lubią powieści z morałem i dobrym zakończeniem.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Nowy tom poezji Jarosława Mikołajewskiego, cenionego polskiego poety, „Życie na xanaksie” łączy motywy uniwersalne z obecnymi wydarzeniami. Tym razem artysta mierzy się z tematami przemijania, śmierci, starzenia się, poczucia straty i tęsknoty za tymi, którzy odeszli.

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Mumerus!

W najbliższą niedzielę, 23 października, o godz. 20.00 Teatr Mumerus zaprasza na spektakl „Manelle” w rezyserii Wiesława Hołdysa. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj bilety na koncert Urszuli!

„Dmuchawce, latawce, wiatr”, „Na sen”, „Rysa na szkle”, „Konik na biegunach” w z akustycznych aranżacjach – zaprasza Klub Studio, w najbliższą niedzielę, 23 października, o godz. 19.00. Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj bilety do Łaźni Nowej!

„Byk” to drugi po „Pokorze” tekst dramatyczny Szczepana Twardocha, autora bestsellerowych powieści m.in „Króla”, „Morfiny” i „Dracha”. Teatr Łaźnia Nowa zaprasza w najbliższą sobotę, 22 października, o godz. 19.00. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na spektakl!

KONKURS !
Wygraj bilety na koncert Sarsy!

W najbliższą niedzielę, o godz. 19.00 Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na koncert Sarsy. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj bilety na Narodowy Balet Gruzji „Sukhishvili”!

W najbliższą niedzielę, 23 października w Centrum Kongresowym ICE Kraków wystąpi Narodowy Balet Gruzji „Sukhishvili”. To unikalne taneczne show, które składa się z ponad 100 tancerzy i własnej orkiestry. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Koncert Muzyki Filmowej – Wojciech Kilar – wygraj bilety!

22 października w TAURON Arenie Kraków Orkiestra Polskiego Radia i Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego pod dyrekcją Macieja Sztora wykonają Koncert Muzyki Filmowej poświęcony twórczości wybitnego polskiego kompozytora Wojciecha Kilara. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie.

ZOBACZ TAKŻE:
Badanie satysfakcji klienta Urzędu Miasta Krakowa ZasadźMY wspólnie las w Batowicach
Na ul. Pawiej powstanie bezpieczne przejście dla pieszych Godziny pracy magistratu 31 października
Krakowski jarmark wśród świątecznych propozycji „The Times” W weekend więcej autobusów i tramwajów w rejonie cmentarzy
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL