Magiczny Kraków NEWSLETTER
155 fb  yt
Kraków ma nowe logo
Kraków ma nowe logo

Biały i niebieski – to barwy Krakowa, a także kolory nowego, odświeżonego logo naszego miasta. Logo Krakowa zostało zmienione po 20 latach od powstania pomarańczowego zarysu ulic odchodzących od Rynku Głównego z napisem „Cracovia”. W 2011 roku łacińską nazwę miasta zmieniono na polską. Nowe logo jest czytelne, jasne i precyzyjne określa markę Kraków.

ZIKiT stworzył mapę inwestycji na 2017 rok
ZIKiT stworzył mapę inwestycji na 2017 rok

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zaktualizował mapę inwestycji, na której w prosty sposób można sprawdzić, gdzie w tym roku powstanie nowa droga, ścieżka rowerowa, parking, albo gdzie w Krakowie zostanie wybudowane oświetlenie, chodnik czy nowa linia tramwajowa. Zachęcamy wszystkich mieszkańców, aby skorzystali z mapy, która jest dostępna TUTAJ.

Na Bulwarach Wiślanych będzie jeszcze jaśniej
Na Bulwarach Wiślanych będzie jeszcze jaśniej

W tym i przyszłym roku planowana jest kontynuacja budowy oświetlenia na Bulwarach Wiślanych. W ubiegłym roku rozświetliliśmy Bulwar Czerwieński i Kurlandzki, a teraz przyszedł czas na pozostałe odcinki – informuje Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu. W 2017 roku w budżecie przeznaczone jest na ten cel 1,9 mln zł, a w 2018 roku 3 mln zł.

Historyczny tramwaj Ring wyjechał na ulice Krakowa
Historyczny tramwaj Ring wyjechał na ulice Krakowa

W środę 8 marca na krakowskie torowiska wyjechał historyczny tramwaj typu Ring z lat 30-tych XX wieku, który został odbudowany przez pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego SA w Krakowie. Renowacja była prowadzona przez pracowników Stacji Obsługi i Remontów MPK SA w Krakowie, a jej celem było przywrócenie wagonowi wyglądu, jaki miał w okresie powojennym ubiegłego wieku.

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]
Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Chcecie przedłużyć świętowanie Dnia Kobiet, a może już celebrować nieuchronne nadejście wiosny? Mamy dla Was kilka świetnych pomysłów na to, jak umilić sobie ten weekend! Nowa wystawa w Muzeum Narodowym, spektakle w teatrze KTO oraz Barakah, koncerty Sorry Boys czy Starego Dobrego Małżeństwa, a także roztańczone filmy w kinach Kika i Agrafka. Dzieje się! I jak zwykle rozdajemy Wam wejściówki na wybrane wydarzenia!

Najlepsze piosenki „Notre Dame de Paris” w Centrum Kongresowym ICE! [KONKURS]
Najlepsze piosenki „Notre Dame de Paris” w Centrum Kongresowym ICE! [KONKURS]

W sobotę, 12 marca zobaczymy w Centrum Kongresowym ICE niezwykłe widowisko - "Notre Dame de Paris"! Z maksymalnym napięciem emocji, czasami w półmroku, a czasami w jasnym świetle reflektora, zanurzając się w magię piękna, widz otrzyma niepowtarzalną okazję oczyścić się emocjonalnie, zapomnieć o kłopotach i poczuć niepowtarzalny smak legendy o wiecznej miłości.

Alicja Majewska wystąpi w Krakowie! [KONKURS]
Alicja Majewska wystąpi w Krakowie! [KONKURS]

Alicja Majewska, jeden z najpiękniejszych głosów polskiej piosenki, po dziewiętnastu latach przerwy wydaje płytę z premierowymi utworami, zatytułowaną: „Wszystko może się stać”. Dlaczego wcześniej się na to nie zdecydowała? Ma duży repertuar, więc koncertowała, śpiewała swoje przeboje, oratoria i muzykę sakralną, odnosiła wielkie sukcesy na festiwalach opolskich w koncertach wspomnieniowych. Te ostatnie sprawiły, że fani zaczęli domagać się nowych piosenek, zwłaszcza, że artystka, mimo upływu lat jest w coraz lepszej formie wokalnej. Najbliższy koncert artystki w Krakowie zaplanowany jest na 18 marca w Kinie Kijów.

Zapraszamy na literacki „Spacer Aleją Róż” [KONKURS]
Zapraszamy na literacki „Spacer Aleją Róż” [KONKURS]

Nakładem wydawnictwa Replika ukazała się książka Edyty Świętek pt. "Cień burzowych chmur" - pierwszy tom pięcioczęściowej sagi pt. "Spacer Aleją Róż", traktującej o losach rodziny Szymczaków. To epicka opowieść mocno osadzona na płaszczyźnie społeczno-obyczajowej.

Kraków 100 lat temu (1937)
Kraków 100 lat temu (1937)

Marzec to czas budzenia się przyrody z zimowego letargu, ale także miesiąc, w którym obchodzony jest Dzień Kobiet. Pierwowzorem tego święta były starorzymskie Matronalia – związane z początkiem nowego roku, macierzyństwem i płodnością. Międzynarodowy Dzień Kobiet ustanowiono w 1910 r., przede wszystkim aby szerzyć ideę przyznania praw wyborczych kobietom oraz walczyć o polepszenie warunków ich życia i pracy. W Polsce kobiety prawa wyborcze uzyskały w 1918 r., w latach międzywojennych nie poprawiła się jednak znacząco ani ich sytuacja zawodowa, ani społeczna. Zajrzyjmy więc do wydania krakowskiego „Czasu” z 8 marca 1937 r.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

W tym tygodniu polecamy Wam "Wojnę braci", pierwszą polską książkę o bojownikach islamskich. To fascynująca i przerażająca opowieść Marcina Mamonia - dziennikarza i reżysera filmów dokumentalnych, pracującego w miejscach objętych konfliktami zbrojnymi - który w 2015 roku, razem z fotografem Tomaszem Głowackim, został porwany w Syrii przez Al-Kaidę. 

ZOBACZ TAKŻE:
Zgłoś projekt do Budżetu Obywatelskiego! Od potrzeby do pomysłu, czyli budżet obywatelski
Purim – najradośniejsze żydowskie święto Co w marcu w Muzeum PRL-u?
Ćwicz za darmo z profesjonalnym trenerem Powstaje Muzeum Podgórza
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL