Magiczny Kraków NEWSLETTER
446 fb  yt
Zrewitalizowany park Bednarskiego coraz bliżej
Zrewitalizowany park Bednarskiego coraz bliżej

Park Bednarskiego to szczególne miejsce na mapie Podgórza, ale i całego Krakowa. Zdając sobie sprawę z jego znaczenia dla mieszkańców, Zarząd Zieleni Miejskiej chce aby jego modernizacja przebiegała jak najsprawniej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom podjęto decyzje mające na celu przyspieszenie realizacji całości inwestycji.

Miasto przekaże 10 mln zł na budowę grodzic powodziowych na terenie Bieżanowa
Miasto przekaże 10 mln zł na budowę grodzic powodziowych na terenie Bieżanowa

Kraków sfinansuje budowę 2-kilometrowego odcinka podwyższenia brzegów rzeki na terenie Bieżanowa. Odpowiedzialne za gospodarowanie wodami na terenie kraju – Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie zrealizuje to zadanie dzięki środkom przekazanym przez miasto. Planowane zakończenie prac to grudzień 2022 r.

W sobotę rusza przebudowa ul. Królowej Jadwigi
W sobotę rusza przebudowa ul. Królowej Jadwigi

Już w sobotę, 15 października, rusza zapowiadana przebudowa ulicy Królowej Jadwigi na odcinku od ul. Jesionowej do ul. Robla. Najpierw wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu drogowego i komunikacji miejskiej. Pierwsze prace rozpoczną się w poniedziałek, 17 października.

8. Cracovia Półmaraton Królewski: zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej
8. Cracovia Półmaraton Królewski: zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej

W niedzielę, 16 października, na drogach Krakowa odbędą się 8. Cracovia Półmaraton Królewski i rywalizacja na 5 km pod hasłem „Biegiem do Igrzysk”. W związku z tymi wydarzeniami sportowymi wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu drogowego i w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Poniżej znajdują się kompleksowe informacje na ten temat.

Remont torowiska, od soboty ul. Bieńczycka bez tramwajów
Remont torowiska, od soboty ul. Bieńczycka bez tramwajów

W sobotę, 15 października, rozpocznie się remont torowiska tramwajowego na ul. Bieńczyckiej – między rondem Czyżyńskim a rondem Kocmyrzowskim. Prace zakończą się w grudniu. Do tego czasu ruch tramwajowy w tym miejscu będzie wstrzymany.

Trwają konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania ul. Podzamcze
Trwają konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania ul. Podzamcze

Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie informuje o trwających konsultacjach społecznych dotyczących zagospodarowania ul. Podzamcze. Konsultacje rozpoczęły się w poniedziałek, 10 października i potrwają do piątku, 18 listopada.

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa w Krakowie – wypełnij ankietę!
Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa w Krakowie – wypełnij ankietę!

Kraków, wspólnie z gminami województwa małopolskiego oraz Krajowym Zasobem Nieruchomości, rozważa możliwość powołania SIM. Zadaniem spółki byłoby budowanie mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu.

KONKURS !
Wygraj bilety na koncert Happysad!

W najbliższą sobotę, 15 października, o godz. 20.00 Klub Studio zaprasza na koncert Happysad. Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj bilety na koncert zespołu IRA!

Ponad trzy dekady aktywności scenicznej, 12 albumów studyjnych, występy na największych polskich festiwalach rockowych, trasy koncertowe po USA i Kanadzie, supportowanie legendarnej grupy Aerosmith oraz niezliczona ilość najbardziej prestiżowych statuetek przemysłu muzycznego – 16 października, w Klubie Studio, o godz. 19.00 wystąpi zespół IRA. Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj książkę wydawnictwa SQN!

„Niepowinność” Pawła Radziszewskiego to książka bardzo polska i bardzo niezwykła. To opowieść o poszukiwaniu tożsamości w postapokaliptycznych realiach upadającego pegeeru. Wydawca opisuje ją jako „powieść o szarości, która wcale nie znajduje się pomiędzy czernią i bielą, lecz łączy w sobie wszystkie kolory świata”.

KONKURS !
Wygraj bilety do Łaźni Nowej!

W niedzielę, 16 października, o godz. 18.00 Łaźnia Nowa zaprasza na „Frankensteina” w reżyserii Tomka Ciesielskiego. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj bilety na koncert Mikromusic!

W najbliższy piątek, 14 września, o godz. 19.00 w Nowohuckim Centrum Kultury odbędzie się koncert Mikromusic. Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Groteska!

Już w najbliższą niedzielę, 16 października, o godz. 13.00 Teatr Groteska zaprasza na spektakl „Kot w butach”! Weź udział w konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj bilety na interaktywny spektakl „Robotrons”!

Lot w kosmos to marzenie każdego z nas! Podróż po galaktyce? Bycie jednym z astronautów? Realizacja arcytrudnej misji? Teraz to możliwe! „Niepokonani Aniołowie Galaktyki” to możliwość zobaczenia przyszłości na własne oczy. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na wydarzenie, które odbędzie się w 20 października, o godz. 18.00!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Ocean budzi lęk w mieszkańcach Burzomorza szczególnie wtedy, gdy zapada nad nim zmrok. Tam, gdzie nie sięga ludzki wzrok, w ciemnych odmętach czai się coś nieznanego. Tajemnica, magia, niebezpieczeństwo, wyzwanie rzucone temu, kto odważy się stawić mu czoła. Philip Reeve zabiera czytelników na Jesienne Wyspy, na spotkanie z Meluzyną, młodą dziewczyną, która otrzymała niezwykle odpowiedzialne zadanie. Musi ochronić wyspiarzy przed niszczycielską siłą oceanu.

ZOBACZ TAKŻE:
Miasto przeprowadzi kontrole w Teatrze Groteska Sprawdź, gdzie możesz zagłosować w budżecie obywatelskim
Rządowe dofinansowanie budowy ścieżek rowerowych na wałach Wisły Jubileusz 175-lecia kolei w Krakowie
Trwa X edycja konkursu plastycznego „Patronki i patroni krakowskich ulic” Pięć powodów, aby przyjść na mecz Dynamo – Rennes
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL