Magiczny Kraków NEWSLETTER
144 fb  yt
Świąteczne życzenia Prezydenta Jacka Majchrowskiego dla krakowian
Świąteczne życzenia Prezydenta Jacka Majchrowskiego dla krakowian

Prezydent Jacek Majchrowski złożył świąteczne życzenia mieszkańcom Krakowa. Obejrzyjcie film!

Komunikacja miejska w okresie świąteczno-noworocznym
Komunikacja miejska w okresie świąteczno-noworocznym

Już w piątek, 23 grudnia, zaczną obowiązywać zmienione rozkłady jazdy tramwajów i autobusów miejskich. W okresie świąt Bożego Narodzenia, sylwestra, Nowego Roku i Święta Trzech Króli komunikacja miejska w Krakowie będzie funkcjonować w trybie świątecznym oraz z pewnymi ograniczeniami. Szczegóły podajemy poniżej.

Radni przyjęli budżet na 2017 rok
Radni przyjęli budżet na 2017 rok

Rada Miasta Krakowa przyjęła budżet na rok 2017 – 24 radnych było za, a 16 wstrzymało się od głosu. Nikt nie był przeciw. Dokument został przegłosowany z autopoprawką Prezydenta Miasta Krakowa, w której uwzględniono prawie wszystkie propozycje złożone przez kluby radnych. W 2017 r. dochody miasta wyniosą ogółem 4 726 706 397 zł, a wydatki zamkną się w kwocie 4 874 507 031 zł.

Po konsultacjach powstała nowa propozycja sieci szkół w Krakowie
Po konsultacjach powstała nowa propozycja sieci szkół w Krakowie

Małe licea ogólnokształcące nie zostaną zlikwidowane, gimnazja będą przekształcane w szkoły podstawowe, a uczniowie dokończą naukę w miejscu, w którym ją rozpoczęli – tak przedstawiają się główne zmiany w projekcie sieci szkół, przyjęte przez Miasto po konsultacjach przeprowadzonych przez zespół zadaniowy ds. wdrażania reformy oświaty samorządowej w Gminie Miejskiej Kraków. Dziś podczas briefingu prasowego prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz wiceprezydent Krakowa ds. edukacji i sportu Katarzyna Król podsumowali zakończone w piątek konsultacje.

Świąteczna opieka medyczna w Krakowie
Świąteczna opieka medyczna w Krakowie

Wszystkim życzymy zdrowia w okresie Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku, ale na wszelki wypadek warto sprawdzić, gdzie można uzyskać pomoc medyczną oraz jakie apteki mają całodobowe dyżury.

Świąteczny kulturalny rozkład jazdy!
Świąteczny kulturalny rozkład jazdy!

Mimo że Boże Narodzenie spędzamy wszyscy z rodziną, przy wigilijnym stole, to znaleźliśmy dla Was kilka powodów, aby wyjść z domu w te święta! Kulturalne życie w Krakowie na Święta nie zamiera całkowicie - sprawdźcie, co przygotowaliśmy dla Was na ten czas. Z najlepszymi życzeniami - świąteczny kulturalny rozkład jazdy!

Kolędowanie w Nowej Hucie z zespołem Galicja
Kolędowanie w Nowej Hucie z zespołem Galicja

Organizatorzy cyklu „Nowa Huta. Dlaczego Nie?!” zapraszają na ostatni w tym roku, 49. koncert – 29 grudnia o godz. 19.00 w kościele św. Brata Alberta na os. Dywizjonu 303 wystąpią Magda Steczkowska oraz Lidia Jazgar z zespołem Galicja, dla której będzie to koncert wieńczący jubileusz 30-lecia pracy artystycznej. Artyści wykonają kolędy i pastorałki. Do wspólnego kolędowania organizatorzy zapraszają wszystkich krakowian.

„Cztery pory roku” Vivaldiego zabrzmią w grudniu w Krakowie! [KONKURS]
„Cztery pory roku” Vivaldiego zabrzmią w grudniu w Krakowie! [KONKURS]

Koncert „Cztery pory roku Vivaldiego” odbędzie się 29 grudnia o godzinie 19:30 w Galerii Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach, Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie. Solistami będą Roby Lakatos, światowej sławy węgierski skrzypek i Wiktor Modrzejewski, student Universität für Musik und darstellende Kunst Graz. Muzykom towarzyszyć będzie Vivaldi Orkiestra pod dyrekcją Stanisława Krawczyńskiego. Koncert jest jednym z wydarzeń towarzyszących wystawie „Złoty wiek malarstwa węgierskiego (1836-1936)”, która trwa do 22 stycznia 2017 r. w Muzeum Narodowym w Krakowie. 

Przenieś się w krakowską przeszłość z Kacprem Ryxem! [KONKURS]
Przenieś się w krakowską przeszłość z Kacprem Ryxem! [KONKURS]

Kacper Ryx to pierwsza z serii powieści autorstwa Mariusza Wollnego, w których głównym bohaterem jest właśnie Kacper Ryx, krakowski żak. Poza studiowaniem zajmuje się także rozwiązywaniem zagadek kryminalnych, a akcja powieści rozgrywa się w XVI-wiecznym Krakowie. Mamy dla Was kolejną porcję prezentów pod choinkę!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Świat wielkiej sztuki, jeszcze większych namiętności i tajemniczy obraz, który skrywa więcej niż tysiąc słów. Tak w skrócie można opisać najnowszą książkę Jessie Burton, autorki słynnej "Miniaturzystki". Polecamy Wam dzisiaj "Muzę" i mamy kilka egzemplarzy do rozdania!

ZOBACZ TAKŻE:
Wymiana pieców: wydłużone godziny pracy Punktu Obsługi Mieszkańca Stała nocna linia autobusowa do Tyńca
Final Six Basket Ligi Kobiet odbędzie się w Krakowie Trzy tytuły pokażą teatralną siłę muzyki, słowa i ruchu wersje sceniczne festiwalu Opera Rara 2017
Kolęda w Nowej Hucie i Podgórzu Wokół Szopki - spacerem po Krakowie
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL