Magiczny Kraków NEWSLETTER
251 fb  yt
27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie
27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ponownie zagra mocno w naszym mieście. Koncerty, nauka pierwszej pomocy, orkiestrowy sklepik, akcja krwiodawstwa oraz rejestracja dawców szpiku i Bieg Wielkich Serc – to tylko część atrakcji 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie. 13 stycznia od wczesnych godzin porannych będziemy mogli bawić się pod sceną ustawioną na Rynku Głównym. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Krakowska szopka od prezydenta na aukcji WOŚP
Krakowska szopka od prezydenta na aukcji WOŚP

Tradycyjna krakowska szopka autorstwa Marzeny Krawczyk, wykończona materiałami przywiezionymi z podróży na Mauritius – to przedmiot, który w tym roku przekazał prezydent Jacek Majchrowski na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tak pojadą autobusy i tramwaje w czasie ferii
Tak pojadą autobusy i tramwaje w czasie ferii

Od poniedziałku, 14 stycznia, do niedzieli, 27 stycznia, w związku z szkolnymi feriami zimowymi zostaną wprowadzone ograniczenia w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Zmiany dotkną linie nr. 50, 52, 139, 475, 502, 503, 704 i 713.

Kierowca MPK pomógł w odnalezieniu zaginionego mężczyzny
Kierowca MPK pomógł w odnalezieniu zaginionego mężczyzny

We wtorek, 8 stycznia przed południem w Komisariacie Policji III w Krakowie zostało przyjęte zawiadomienie o zaginięciu 83-letniego mężczyzny. Po kilkugodzinnej niepewności mężczyzna został odnaleziony, głównie dzięki czujności kierowcy MPK, który zwrócił uwagę na zdezorientowanego pasażera autobusu linii 139, pasującego do rysopisu przekazanego przez policję.

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]
Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Nie macie jeszcze pomysłu jak spędzić weekend? My już zebraliśmy dla Was najciekawsze propozycje! Nie można przegapić kolejnego finału WOŚP - na Rynku Głównym zagrają m.in. Sonbird i Abradab! W niedzielną zbiórkę zaangażują się też krakowskie kina Kika i Agrafka. W teatrze m.in. świetna “Kariera Artura Ui”, a w galerii “Niepodległość” w MNK. Zapraszamy na nasz weekendowy rozkład jazdy!

Satelita z AGH zabierze w kosmos zdjęcia internautów
Satelita z AGH zabierze w kosmos zdjęcia internautów

Wystartowała akcja zbiórki zdjęć, które w kwietniu polecą w kosmos na pokładzie satelity KRAKsat, zaprojektowanego i zbudowanego w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Przez najbliższy tydzień miłośnicy gwiazd będą mogli zgłaszać swoje fotografie poprzez media społecznościowe oraz stronę projektu.

Ferie z Krakowską Kartą Rodzinną – bilety do wzięcia
Ferie z Krakowską Kartą Rodzinną – bilety do wzięcia

To dobra wiadomość dla posiadaczy Krakowskiej Karty Rodzinnej! Wiele krakowskich ośrodków sportowych i rekreacyjnych oraz kin przygotowało bezpłatne bilety dla dzieci i młodzieży. W okresie ferii szkolnych wejściówki będzie można zamienić na takie aktywności, jak: basen, trampoliny, wspinaczkę, zabawy z instruktorem, lodowisko, wrotki i kino. Wszystko w ramach akcji „Ferie 2019 z Krakowską Kartą Rodzinną”.

Ferie 2019 w Krakowie. Jakie atrakcje przygotowano w tym roku?
Ferie 2019 w Krakowie. Jakie atrakcje przygotowano w tym roku?

Ferie zimowe w Małopolsce rozpoczną się 14 stycznia i potrwają do 25 stycznia. Dzieci, które spędzą ten czas w Krakowie, nie będą mogły narzekać na nudę – warsztaty, zajęcia sportowe, plastyczne, wycieczki i aktywne spędzanie czasu na lodowisku i w Parku Wodnym. Z takich atrakcji skorzysta kilkadziesiąt tysięcy uczniów w Krakowie.

Śpiewaj z nami! Kolędowanie z krakowskimi chórami
Śpiewaj z nami! Kolędowanie z krakowskimi chórami

Chór kameralny Ars Cameralis, Embassy International School Vocal Ensemble i chór św. Michała – to m.in. kolędy w ich wykonaniu będzie można usłyszeć w poniedziałek, 28 stycznia, o godz. 19.30 w Centrum Kongresowym ICE Kraków. W sumie na scenie zobaczymy osiemnaście chórów. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Przeszłość czai się za zamkniętymi drzwiami. Najwyższa pora się z nią rozprawić. „Kolor milczenia" Elii Barceló to książka 2017 roku w Hiszpanii! Teraz będą ją mogli przeczytać również polscy czytelnicy. Polecamy!

ZOBACZ TAKŻE:
Koncerty karnawałowe w Filharmonii Krakowskiej Spędź ferie z Biblioteką Kraków
„Z archeologią przez wieki”, czyli ferie na Wawelu W ferie chlup do wody!
Dzień babci i dziadka z historią w tle w Muzeum Armii Krajowej Smaczne zwycięstwo krakowskich piekarzy i cukierników!
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL