Magiczny Kraków NEWSLETTER
207 fb  yt
Budżet Obywatelski Miasta Krakowa: infolinia i spotkania z mieszkańcami
Budżet Obywatelski Miasta Krakowa: infolinia i spotkania z mieszkańcami

Z pierwszym dniem składania wniosków do Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa ruszyła infolinia BO. Będzie czynna przez cały marzec. Krakowianie mogą pod specjalnym numerem wygodnie i szybko uzyskać informację i pomoc przy składaniu propozycji zadań do V edycji BO.

Kraków kształci fachowców - poznaj szkoły zawodowe i dokonaj wyboru!
Kraków kształci fachowców - poznaj szkoły zawodowe i dokonaj wyboru!

Czy wiesz, że w krakowskich szkołach samorządowych prowadzących kształcenie zawodowe można się nauczyć aż 80 zawodów? Do najbardziej popularnych kierunków należą m.in. te związane z geodezją, energetyką odnawialną i logistyką. Młodzież coraz częściej wybiera kształcenie zawodowe, bo postrzega je jako atrakcyjną alternatywę dla nauki w liceum ogólnokształcącym. W tym roku  szkolnym w szkołach zawodowych dla młodzieży kształci się 11 831 osób, czyli 46,65% ogółu uczniów samorządowych szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych dla młodzieży w Krakowie.

Nowe chodniki i zatoki na wiosnę
Nowe chodniki i zatoki na wiosnę

W przyszłym tygodniu rozpocznie się remont chodników w kilku lokalizacjach w Krakowie. Na początek robotnicy zajmą się traktem pieszym przy ul. Opolskiej. Modernizowany będzie odcinek od ul. Batalionu Skała AK do zakrętu ze stacją paliw. Poza tym w najbliższym czasie prace będą prowadzone również przy al. Kijowskiej, oraz ul. Królewskiej, Palacha i Jałowcowej.

Marsz Pamięci przejdzie ulicami Krakowa
Marsz Pamięci przejdzie ulicami Krakowa

Miasto Kraków, Stowarzyszenie Festiwalu Kultury Żydowskiej oraz Gmina Wyznaniowa Żydowska zapraszają na Marsz Pamięci, upamiętniający 75. rocznicę likwidacji krakowskiego getta. Uczestnicy spotkają się w niedzielę, 11 marca o godz. 12.00 na placu Bohaterów Getta i przejdą na teren byłego KL Plaszow. Dodatkowo 10 i 11 marca, o godz. 19.00 w Teatrze Nowym Proxima zobaczymy spektakl „Getto krakowskie”, a 11 marca o godz. 17.00 w Synagodze Tempel przy ul. Miodowej 24 – koncert orkiestry „Józefina”.

Edukacyjna akcja Krakowskiej Izby Adwokackiej „Po(d)słuchaj adwokata”
Edukacyjna akcja Krakowskiej Izby Adwokackiej „Po(d)słuchaj adwokata”

Pod koniec 2017 roku w 155-lecie Krakowskiej Izby Adwokackiej ruszył projekt edukacyjny „Po(d)słuchaj adwokata”. To kilkuminutowe audycje w formie podcastu – do pobrania w formie MP3. Ich celem jest edukacja prawna społeczeństwa w zakresie najbardziej praktycznych zagadnień prawnych, prowadzona w przystępny, komunikatywny sposób.

Kulturalny rozkład jazdy na weekend! [KONKURS]
Kulturalny rozkład jazdy na weekend! [KONKURS]

Stand-up, teatr, wystawy za pół ceny - szykuje nam się bardzo różnorodny weekend w Krakowie! Zaprowadzimy Was do Klubu Studio, ale też do Centrum Kongresowego ICE i do Nowohuckiego Centrum Kultury. Brzmi tajemniczo? Szczegóły znajdziecie w naszym kulturalnym rozkładzie jazdy na weekend!

„Niedyskretnik” - biblia kobiecości już w księgarniach! [KONKURS]
„Niedyskretnik” - biblia kobiecości już w księgarniach! [KONKURS]

Publiczne wyjście XIX-wiecznej damy stanowiło nie lada wyzwanie, ponieważ musiała ona założyć na siebie jednocześnie halkę, pończochy, podwiązki, pantalony, gorset, luźną koszulę, krynolinę, półhalkę (lub od razu sześć) i w końcu haftowaną suknię. Wszystko po to, by strój komunikował światu, że  jest ona bez skazy. Nawet jeśli nie była. W księgarniach niedawno wylądowała intrygująca książka „Niedyskretnik. Co dama wiedzieć powinna o seksie, małżeństwie i dobrych manierach, a o czym mówić nie wypada" autorstwa Therese Oneill.

 

Przed nami Cracow Fashion Week 2018
Przed nami Cracow Fashion Week 2018

Marzec upłynie w Krakowie pod znakiem mody. Przed nami 9. edycja Cracow Fashion Week, który odbędzie się w dniach 10–18 marca. W wydarzeniu wezmą udział znane ze świata mody osoby m.in. Marcellous L. Jones, Mark Fast, Nawie Kuiper, a także Kasia Sokołowska czy duet MMC. Organizatorami jest Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru, we współpracy z miastem Kraków i Krakowskim Biurem Festiwalowym.

W Nowej Hucie trwa Festiwal Kobiet 2018
W Nowej Hucie trwa Festiwal Kobiet 2018

Pod hasłem „Heroina. Bohaterka” odbywa się w Nowej Hucie czwarta edycja Festiwalu Kobiet. W programie kilkanaście bezpłatnych spotkań, warsztatów i wydarzeń skierowanych do płci pięknej, rozpisanych aż do 17 marca, w tym m.in. warsztaty coachingowe, artystyczne, relaksacyjne, taneczne, majsterkowanie, DIY. Wstęp wolny.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Każde miasto skrywa tajemnice, które nie powinny wyjść na światło dzienne… Nowa powieść autorki niezapomnianych „Smażonych, zielonych pomidorów", czyli Fannie Flag. Przedstawiamy Wam „Całe miasto o tym mówi"!

ZOBACZ TAKŻE:
O komunikacji miejskiej w aplikacji „O!strzegator” Godziny pracy magistratu w okresie świąt wielkanocnych
Policjanci uczą seniorów technik samoobrony Dobra woda w krakowskich szpitalach
Rok jubileuszy w Domu Jana Matejki 50. rocznica wydarzeń marcowych w Centrum Kultury Żydowskiej
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL