Magiczny Kraków NEWSLETTER
476 fb  yt
Zieleń wokół tramwaju do Mistrzejowic
Zieleń wokół tramwaju do Mistrzejowic

Budowa tramwaju do Mistrzejowic coraz bliżej. Znamy już plan zagospodarowania zieleni wokół nowej linii – odporne na miejskie warunku nasadzenia, zielone torowisko i przystanki oraz rewitalizacja pętli.

„Rytmy czcionki” to hasło Nocy Muzeów 2023
„Rytmy czcionki” to hasło Nocy Muzeów 2023

Już w najbliższy piątek, 19 maja, odbędzie się tegoroczna edycja Nocy Muzeów. Od 19 lat w wybraną majową noc krakowskie muzea i galerie szeroko otwierają swoje drzwi i zapraszają krakowian i gości do oglądania bogatych zbiorów, czasem w niedostępnych na co dzień miejscach, a także proponują specjalne oprowadzania i inicjatywy kulturalne. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Rytmy czcionki”. Weźmie w niej udział ponad 60 instytucji.

Nowe samochody elektryczne w służbie miejskich instytucji
Nowe samochody elektryczne w służbie miejskich instytucji

89 samochodów elektrycznych zasili flotę jednostek i spółek Gminy Miejskiej Kraków. Pojazdy będą służyć instytucjom miejskim w ramach wprowadzonej w życie w 2018 roku ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.

SKOZK przekaże blisko 6,5 mln zł dofinansowania na remont Kossakówki
SKOZK przekaże blisko 6,5 mln zł dofinansowania na remont Kossakówki

Społeczny Komitet Odnowy Zabytków Krakowa (SKOZK) przeznaczył 6 480 000 zł na kompleksowy remont historycznej siedziby Kossaków i dostosowanie obiektu do potrzeb muzealnych. Przekazanie promesy odbyło się dzisiaj, 17 maja, na terenie Kossakówki.

Budowa Zakładu Odzysku Energii z dofinansowaniem
Budowa Zakładu Odzysku Energii z dofinansowaniem

17 maja odbyło się uroczyste podpisanie umowy na finansowanie rozbudowy Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów o Zakład Odzysku Energii – trzecią linię. Krakowski Holding Komunalny SA otrzymał dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w formie dotacji oraz pożyczki: kwota bezzwrotnej dotacji wynosi 72 138 000 zł, zaś pożyczki na preferencyjnych warunkach – 200 000 000 zł.

Razem w plenerze! Przed nami Święto Rodziny Krakowskiej
Razem w plenerze! Przed nami Święto Rodziny Krakowskiej

Zbliża się XI edycja wiosennego święta krakowskich rodzin! W weekend 26–28 maja mieszkańcy i goście naszego miasta będą mieli okazję do integracji w ramach rodzinnych wydarzeń w plenerze. Będą m.in. spektakle, warsztaty, zawody sportowe, pikniki, akcje dobroczynne, a także porady i badania zdrowotne, w tym np. bezpłatna mammografia. Wszystko w atmosferze hasła „Rodzina to drużyna”. Poznajmy rodzinny Kraków!

Historyczne autobusy i tramwaje wyjadą podczas Nocy Muzeów
Historyczne autobusy i tramwaje wyjadą podczas Nocy Muzeów

Już w najbliższy piątek, 19 maja, odbędzie się tegoroczna edycja Nocy Muzeów. Z tej okazji zostaną uruchomione dwie linie obsługiwane taborem historycznym. Na linii tramwajowej nr 60 będą kursować dwa składy złożone z dwóch wagonów 102Na oraz wagonów T4 i B4. Z kolei na linię autobusową nr 600 wyjedzie Ikarus 620.

KONKURS !
Wygraj bilety do Łaźni Nowej!

W najbliższą niedzielę, 21 maja, o godz. 19.00 Teatr Łaźnia Nowa zaprasza na spektakl „Lem vs. P.K. Dick” w reżyserii Mateusza Pakuły. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj bilety na Juwenalia Krakowskie!

Wystartowały Juwenalia Krakowskie! Ralph Kamiński, Zalewski, Bracia Figo Fagot – weź udział w naszych konkursach i wygraj bilet na któryś z koncertów!

KONKURS !
Wygraj lot Balonem Widokowym!

Zobacz Kraków z całkiem innej perspektywy! Lot balonem to unikalne i ekscytujące doświadczenie! Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Weź udział w konkursach z okazji XI edycji Święta Rodziny Krakowskiej!

W dniach 26-28 maja odbędzie się XI edycja Święta Rodziny Krakowskiej. Aktywności dla rodzin zostaną zorganizowane, równolegle w różnych punktach Krakowa, w podmiotach miejskich i komercyjnych prowadzących działania na rzecz krakowskich rodzin. W ciągu trzech dni rodziny będą mogły wziąć udział w przygotowanych z tej okazji piknikach, grach miejskich i plenerowych, wycieczkach, spektaklach, wystawach, konkursach i warsztatach. Kulminacyjny punkt Święta, które jest wydarzeniem plenerowym, odbędzie się w niedzielę, 28 maja, w tym roku po raz pierwszy, na terenach zielonych przy TAURON Arenie Kraków.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

„Moja ukochana i ja” to historia kobiety, która swoje życie związała z kobietą. Opowieść o nienormatywnym związku, o tym jak było dawniej i jak jest teraz, o marzeniach i rzeczywistości. Renata Lis otworzyła drzwi do swojego prywatnego świata, by opowiedzieć czytelnikom o realiach życia lesbijek i par homoseksualnych w Polsce na przestrzeni mijających lat.

KONKURS !
Wygraj książki wydawnictwa Insignis

Rok 1962, Berlin Zachodni. Student Joachim Rudolf wraz z kolegami decyduje się wykopać tunel pod Murem Berlińskim. Po drugiej stronie czekają dziesiątki mężczyzn, kobiet i dzieci, krewnych i ukochanych, których życie w reżimie komunistycznym stało się nie do zniesienia. Postanowili uciec, ryzykując wszystko.

ZOBACZ TAKŻE:
Będą zmiany dla operatorów hulajnóg elektrycznych KST do Górki Narodowej: weekendowe utrudnienia na ul. Pleszowskiej
Ulica Agatowa zostanie rozbudowana Jadalny Kraków Fest w parku Jordana
Juwenalia i Noc Muzeów – tak pojadą nocne autobusy i tramwaje W Bronowicach z mieszkańcami
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL