Magiczny Kraków NEWSLETTER
218 fb  yt
„Dajże szpik!” – zarejestruj się jako dawca
„Dajże szpik!” – zarejestruj się jako dawca

Codziennie wiele osób słyszy diagnozę, która przewraca ich życie do góry nogami – białaczka. Aby zwalczyć chorobę, muszą zmagać się z chemioterapią, która nie zawsze przynosi oczekiwane efekty. Wielu z tych chorych zostaje zakwalifikowanych do przeszczepu. Aby powrócić do zdrowia, potrzebują pomocy od niespokrewnionego dawcy. Wesprzyj akcję pod hasłem „Dajże szpik”, która odbędzie się w Krakowie w dniach 25-27 maja i zarejestruj się jako potencjalny dawca szpiku. Ciebie to nic nie kosztuje, a możesz uratować komuś życie.

2 czerwca wielkie otwarcie Parku Krakowskiego!
2 czerwca wielkie otwarcie Parku Krakowskiego!

W sobotę, 2 czerwca po kilkumiesięcznej rewitalizacji otwarty zostanie Park Krakowski. Będzie to również inauguracja akcji „Piknikuj w Zieleni. Piknik Krakowski”, która ponownie zawita do miejskich parków. Pierwsza sobota czerwca będzie wyjątkowym spotkaniem w zmodernizowanym parku, w którym przygotowano liczne atrakcje dla małych i dużych. Start o 11.00!

Zmiany w komunikacji miejskiej w rejonie Azorów i Łobzowa
Zmiany w komunikacji miejskiej w rejonie Azorów i Łobzowa

Od soboty, 26 maja, wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych w rejonie Azorów i Łobzowa.

Dodatkowe prace przy ul. Igołomskiej
Dodatkowe prace przy ul. Igołomskiej

Trwa rozbudowa ulicy Igołomskiej. Roboty realizowane są od kwietnia zeszłego roku. Dotychczas prace przebiegały zgodnie z harmonogramem, obecny etap wymaga zwiększenia zakresu prowadzonych robót. Będą to: przebudowa odbiornika kanalizacji deszczowej oraz wzmocnienie podłoża pod jezdnią.

Porozmawiaj o nowym budynku gminnym przy ul. Fredry
Porozmawiaj o nowym budynku gminnym przy ul. Fredry

Zarząd Inwestycji Miejskich i Miejskie Centrum Dialogu UMK zapraszają na spotkanie konsultacyjne w sprawie planowanego budynku gminnego przy ul. Fredry, które odbędzie się w środę, 23 maja o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 56 przy ul. Fredry 65-71.

Kulturalny rozkład jazdy na weekend [KONKURS]
Kulturalny rozkład jazdy na weekend [KONKURS]

To już kolejny weekend, który będzie obfitował w festiwale i wyczekiwane przez cały rok imprezy! W niedzielę rozpocznie się Krakowski Festiwal Filmowy, a z soboty na niedzielę zwiedzimy Synagogi Nocą. Poza tym w Studiu zagrają islandzkie gwiazdy z Gus Gus, a w galeriach i muzeach rozpocznie się Miesiąc Fotografii w Krakowie. Wszystkie szczegóły znajdziecie w naszym kulturalnym rozkładzie jazdy, zapraszamy!

Jack White w TAURON Arenie Kraków
Jack White w TAURON Arenie Kraków

10 października w TAURON Arenie Kraków wystąpi Jack White - czołowa postać światowej sceny rockowej! Ogólna sprzedaż biletów rozpocznie się 25 maja o godz. 10.00 na stronie www.alterart.pl.

Od monodramu po musical, czyli Krakowskie Miniatury Teatralne
Od monodramu po musical, czyli Krakowskie Miniatury Teatralne

Krakowskie Forum Kultury w dniach od 1 do 6 lipca oczaruje magią teatru podczas IX Krakowskich Miniatur Teatralnych. Wydarzenie wyjątkowe i w tym roku przełomowe – po raz pierwszy spektakle zostaną zaprezentowane w Operze Krakowskiej i Centrum Kongresowym ICE.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Bestseller „New York Timesa”, nagrodzony prestiżowym Medalem Johna Newbery’ego za wybitny wkład w amerykańską literaturę dziecięcą. „Dziewczynka, która wypiła księżyc" autorstwa Kelly Barnhill już do zdobycia w naszym konkursie!

ZOBACZ TAKŻE:
Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2017. Znamy laureatów Muzyka w mieście, czyli FMF oddaje plac Szczepański zespołom
Spędź Dzień Krzesławic z Wyspiańskim Teatr Variété zaprasza na swoje 3 urodziny!
Wycieczka rowerowa na Skałki Twardowskiego Wycieczka rowerowa śladem legend krakowskich
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL