Magiczny Kraków NEWSLETTER
208 fb  yt
Przejrzyste finanse - zobacz na co Kraków wydaje pieniądze
Przejrzyste finanse - zobacz na co Kraków wydaje pieniądze

Miejski budżet 2018 r. bliżej mieszkańca – to główne założenie projektu internetowego „Przejrzyste finanse”, który Gmina Miejska Kraków realizuje wspólnie z firmą SVC Link. Serwis internetowy w przejrzysty i zrozumiały dla każdego obywatela sposób pokazuje, na co rozdzielane są środki publiczne. Obala tym samym wiele nieprawdziwych obiegowych opinii – jak choćby tę, że większość wpływów z podatków konsumowana jest przez administrację.

Budżet Obywatelski Miasta Krakowa: infolinia i spotkania z mieszkańcami
Budżet Obywatelski Miasta Krakowa: infolinia i spotkania z mieszkańcami

Z pierwszym dniem składania wniosków do Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa ruszyła infolinia BO. Będzie czynna przez cały marzec. Krakowianie mogą pod specjalnym numerem wygodnie i szybko uzyskać informację i pomoc przy składaniu propozycji zadań do V edycji BO.

Wavelo tańsze dla posiadaczy Krakowskiej Karty Rodzinnej
Wavelo tańsze dla posiadaczy Krakowskiej Karty Rodzinnej

Posiadacze ważnej Krakowskiej Karty Rodzinnej mogą wykupić z 50-procentowym rabatem roczny abonament do korzystania z sieci rowerów miejskich Wavelo. Vouchery uprawniające do zakupu abonamentu można odbierać w siedzibie Wydziału Spraw Społecznych.

Drony zbadają powietrze
Drony zbadają powietrze

Trwa wstępne rozeznanie jakości powietrza w Krakowie za pomocą czujników zamontowanych w samochodzie elektrycznym. Prace na zlecenie miasta wykonuje Główny Instytut Górnictwa z Katowic. Drugi etap przedsięwzięcia to lot drona nad budynkami mieszkalnymi.  

Kolejny „Park Krakowian” powstanie w Nowej Hucie
Kolejny „Park Krakowian” powstanie w Nowej Hucie

W pierwszy dzień wiosny, w środę, 21 marca, o godz. 9.00 ruszą zapisy do projektu „Park Krakowian”. Do posadzenia jest 500 drzew przy ul. Ptaszyckiego. Warto zarezerwować sobie czas, w poprzednich edycjach zapisy zakończyły się w mgnieniu oka!

Kulturalny rozkład jazdy na weekend [KONKURS]
Kulturalny rozkład jazdy na weekend [KONKURS]

Z utęsknieniem czekacie na pierwszy dzień wiosny? Wyjdźcie z domu i znajdźcie ją sami! My będziemy jej szukać na koncertach, w kinie i teatrze. Na delikatne dźwięki z nowej płyty Julii Pietruchy zapraszamy Was do Klubu Studio. Najlepsze filmy prosto z gorącej Hiszpanii obejrzycie w Kinie pod Baranami, a na ostatnie dni swoich wystaw zaprasza Bunkier Sztuki. Nie przegapcie najciekawszych wydarzeń kulturalnych weekendu!

19 marca święto patrona Krakowa – świętego Józefa
19 marca święto patrona Krakowa – świętego Józefa

W poniedziałek, 19 marca, imieniny obchodzi Józef – patron miasta Krakowa. Z tej okazji odbędzie się szereg wydarzeń: władze miasta wraz z uczniami krakowskich szkół im. Józefa Dietla złożą kwiaty pod pomnikiem swojego patrona na placu Wszystkich Świętych, w Bazylice Mariackiej zostanie odprawiona uroczysta msza w intencji mieszkańców Krakowa oraz zostaną wręczone Medale Św. Józefa.

Kraków na zielono w Dniu Świętego Patryka
Kraków na zielono w Dniu Świętego Patryka

Kraków znajdzie się w gronie miast, które w sobotę,  17 marca wezmą udział w projekcie Global Greening i podświetlą na zielono znane obiekty z okazji Dnia Świętego Patryka – narodowego święta Irlandii. Krakowskie obiekty, które zostaną podświetlone to TAURON Arena Kraków, kładka o. Bernatka i estakada tramwajowa Lipska–Wielicka.

Wianki w Krakowie już 23 czerwca!
Wianki w Krakowie już 23 czerwca!

Bitamina, Wojtek Mazolewski z projektem „Chaos pełen idei”, Motion Trio, Rosalie, Marek Napiórkowski i Niechęć to pierwsi artyści, którzy wystąpią 23 czerwca podczas tegorocznych Wianków - Święta Muzyki. Organizatorami wydarzenia są Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Książka, dzięki której Włosi pokochali thrillery... Wciągająca, klimatyczna jak romans, głęboka jak powieść psychologiczna - „Czy mnie słyszysz?" Eleny Varvello do wygrania dziś w naszym konkursie!

ZOBACZ TAKŻE:
Już od czwartku Noc szkoleń w Krakowie Cracovia zaprasza dzieci i młodzież na mecz
Z okazji Światowego Tygodniu Mózgu wsiądź do specjalnego autobusu Nowe wystawy fotograficzne w Nowohuckim Centrum Kultury
Już 21 marca Inżynierskie Targi Pracy w Krakowie Budżet obywatelski: przyjdź na maraton pisania projektów
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL