Magiczny Kraków NEWSLETTER
151 fb  yt
Mech pożre smog. Kraków zielenią powalczy o czyste powietrze
Mech pożre smog. Kraków zielenią powalczy o czyste powietrze

W poniedziałek, 6 lutego, Zarząd Zieleni Miejskiej zaprezentował swoje plany, dotyczące zazieleniania miasta w 2017 roku. ZZM jeszcze intensywniej włączy się w działania na rzecz czystego powietrza. Głównym pomysłem jest zastosowanie panelu z mchem, który pochłania zanieczyszczenia.

Inwestycja PKP: wieczorem znów pojedziesz ul. Armii Krajowej
Inwestycja PKP: wieczorem znów pojedziesz ul. Armii Krajowej

Już dzisiaj ok. godz. 18.00 przywrócony zostanie ruch na ul. Armii Krajowej. Autobusy komunikacji miejskiej wrócą na swoje stałe trasy w czwartek rano. Kolejne kilkudniowe zamknięcie tej ważnej arterii planowane jest na wrzesień.

Za postój w strefie zapłacisz też kartą MKA
Za postój w strefie zapłacisz też kartą MKA

Już niebawem za postój w strefie płatnego parkowania w Krakowie będzie można płacić Małopolską Kartą Aglomeracyjną (MKA). Integracja obu systemów to efekt porozumienia, jakie podpisali Jacek Krupa - marszałek Małopolski i Leszek Zegzda z zarządu województwa oraz Piotr Kącki - prezes spółki Miejska Infrastruktura oraz Zbigniew Putaj - wiceprezes.

Nowy pomysł na Błonia i walkę ze smogiem
Nowy pomysł na Błonia i walkę ze smogiem

Błonia zostaną podzielone na pięć części, z których jedna nie będzie koszona w danym roku – to pomysł Zarządu Zieleni Miejskiej na poprawę jakości powietrza w naszym mieście.  – Nieskoszona łąka wychwytuje dużo więcej pyłów. A rośliny rosną lepiej, jeśli przez rok pozwolimy im „odpocząć” – tłumaczy Piotr Kempf, dyrektor ZZM.

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]
Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Najbliższy weekend zapowiada się na pełen wrażeń! Nowa wystawa w Muzeum Narodowym, "Jezioro łąbędzie" na lodzie w ICE, "Rewizor" Mikołaja Gogola w Teatrze Ludowym oraz zakończenie festiwalu Opera Rara... Zmęczyliśmy się wyliczaniem, po prostu sprawdźcie cały weekendowy rozkład jazdy i wybierzcie swój sposób na weekend!

„Mizantrop” Moliera już w czwartek w Kinie Kijów! [KONKURS]
„Mizantrop” Moliera już w czwartek w Kinie Kijów! [KONKURS]

Jedną z najważniejszych sztuk francuskiej dramaturgii, „Mizantropa” Moliera zobaczymy w reżyserii Clémenta Hervieu-Légera, aktora i reżysera młodego pokolenia. To jedna z najlepszych sztuk ojca francuskiej komedii, wieloznaczna i niepoddająca się jednej interpretacji. Spośród komedii Moliera wyróżnia ją szlachetność głównego bohatera Alcesta, którego trzeźwe, cyniczne spojrzenie obnaża śmieszności otoczenia. Transmisję przedstawienia z Comédie-Française w Paryżu zobaczymy w czwartek 9 lutego o godz. 20:30.

Kontrowersyjny pianista Georgijs Osokins wystąpi w Filharmonii Krakowskiej [KONKURS]
Kontrowersyjny pianista Georgijs Osokins wystąpi w Filharmonii Krakowskiej [KONKURS]

W sobotę 11 lutego 2017 roku o godz. 18.00 w Filharmonii Krakowskiej wystąpi pianista, który w trakcie ostatniego Konkursu Chopinowskiego w 2015 wywołał prawdziwą burzę wśród recenzentów i melomanów, jednych przyprawiając o zachwyt, innych o zawrót głowy – Georgijs Osokins.

Mistrzowskie loty w TAURON Arenie Kraków
Mistrzowskie loty w TAURON Arenie Kraków

Krakowska odsłona Diverse NIGHT of the JUMPs, która odbyła się w 2016 roku, została doceniona zarówno przez widzów, zawodników, partnerów, jak i FIM. Międzynarodowa Federacja Motocyklowa już po raz trzeci z rzędu przyznała Sportainment organizację tego wydarzenia w stolicy Małopolski. Mistrzowie Freestyle Motocrossu ponownie zawitają do TAURON Areny Kraków już 25 marca.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

"Załatw pogodę, ja zajmę się resztą" to historia, w której – niczym w hollywoodzkiej produkcji – wszystko może się zdarzyć. Znakomicie odmalowani bohaterowie, zabawne perypetie i sceny wzięte prosto z życia. Czy będziemy świadkami kolejnego szczęśliwego zakończenia? Polecamy Wam dziś książkę Renaty Frydrych i mamy kilka egzemplarzy specjalnie dla Was!

ZOBACZ TAKŻE:
Walentynki w Muzeum Historycznym? Czemu nie Ferie na ślizgawce
Anna Dymna i Zakopower zagrają dla artystów w potrzebie Mali odkrywcy na tropie rzeźb
Kongres Miast Kreatywnych UNESCO 2018 w Krakowie i Katowicach Cykl Tenebrae na tegorocznym festiwalu Misteria Paschalia
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL