Magiczny Kraków NEWSLETTER
246 fb  yt
Krakowskie MPO „promotorem czystej energii”
Krakowskie MPO „promotorem czystej energii”

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie zostało laureatem konkursu „Promotor czystej energii” w kategorii „Czyste powietrze”. Nagrodę odebrał prezes MPO Henryk Kultys w czasie gali kongresu Envicon Environment 2018, która odbyła się 28 listopada w Warszawie.

Wavelo otwiera sezon zimowy
Wavelo otwiera sezon zimowy

W sobotę, 1 grudnia, system rowerów miejskich Wavelo rozpoczął kolejny sezon zimowy. W Wiedniu całoroczne poruszanie się na rowerze deklaruje ponad 25% entuzjastów, w Kopenhadze i Amsterdamie te liczby sięgają nawet 80%. Nawyki transportowe w najmniej przyjaznej rowerzystom porze roku zmieniają się także w naszym mieście. Krakowski jednoślad znów będzie jedynym w Polsce dostępnym przez cały rok.

Słowacka choinka w prezencie dla krakowian
Słowacka choinka w prezencie dla krakowian

W piątek, 7 grudnia, o godz. 16.30 podczas Dnia Słowacji na krakowskich targach bożonarodzeniowych niedaleko wieży ratuszowej zostanie zapalona kolejna choinka. Uroczystego zapalenia światełek dokona prezydent Jacek Majchrowski wraz z darczyńcami - konsulem generalnym Słowacji w Krakowie Tomášem Kašajem i konsulem honorowym Słowacji w Gliwicach Marianem Czernym.

To będzie niezwykły Mikołaj w Krakowie
To będzie niezwykły Mikołaj w Krakowie

To będzie z pewnością czas pełen radości, atrakcji i wielu upominków! Zadba o to Mikołaj, z którym 6 grudnia i w nadchodzący weekend spotka się wielu małych i dużych mieszkańców naszego miasta.

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]
Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Grudzień już w pełni! A kulturalnie w Krakowie nie brak wydarzeń, które oderwą Was od przedświątecznej gorączki… Chociażby rozpoczynająca się właśnie Boska Komedia, czyli jeden z najlepszych festiwali teatralnych w Polsce! Poza tym polecamy Festiwal Synestezje w Klubie Studio, spotkanie z Jakubem Żulczykiem w temacie adaptacji jego najbardziej znanej książki czy Festiwal Filmu Niemego, który Was naprawdę zaskoczy. Polecamy Wam nasz weekendowy rozkład jazdy!

Kraków stolicą światowego DJ-ingu [KONKURS]
Kraków stolicą światowego DJ-ingu [KONKURS]

Mistrzostwa Świata DJ-ów – Energa IDA World DJ Championships – już po raz dwunasty zawitają do Krakowa. W sobotę, 8 grudnia, w krakowskim centrum ICE zaprezentują się najlepsi DJ-e z dwunastu krajów. Międzynarodowe gwiazdy zawalczą o tytuł Mistrza Świata, a ich występy zwieńczy koncert Quebonafide, czołowego reprezentanta rodzimego hip-hopu. Tegoroczna edycja to również okazja do popisu dwóch najmłodszych Mistrzów Świata w historii federacji IDA i DMC po raz pierwszy występujących w parze.

Mistrzostwa Świata Super Enduro po raz trzeci w TAURON Arenie Kraków  [KONKURS]
Mistrzostwa Świata Super Enduro po raz trzeci w TAURON Arenie Kraków [KONKURS]

Już po raz trzeci w krakowskiej TAURON Arenie odbędzie się inauguracja Mistrzostwa Świata Super Enduro. Najlepsi zawodnicy z całego świata zmierzą się podczas tego niesamowitego widowiska w sobotę 8 grudnia, o godz. 18.00.

Ogłaszamy księgarnie roku!
Ogłaszamy księgarnie roku!

Która krakowska księgarnia wygra głosowanie w kończącym się plebiscycie? Które miejsca czytelniczki i czytelnicy wyróżnią tym razem Znakami Jakości Krakowa Miasta Literatury UNESCO? 13 grudnia, w Dzień Księgarza, zapraszamy na (nie)uroczystą galę wręczenia nagród w plebiscycie „Wybieramy księgarnie roku 2018”. Spotkaniu towarzyszyć będzie krakowska premiera dwóch nowych przekładów prozy Josepha Conrada na język polski: „Opowiadań” i „Tajnego agenta” z udziałem tłumaczy – Magdy Heydel i Macieja Świerkockiego.

Jamiroquai wystąpi w Krakowie
Jamiroquai wystąpi w Krakowie

Jamiroquai, pionierzy gatunku future funk i autorzy najpopularniejszych piosenek XX wieku, takich jak „Virtual Insanity”, czy „Cosmic Girl” już niedługo zawitają do Polski! Kultowy zespół wystąpi 23 maja 2019 r. o godz. 20.00 w TAURON Arena Kraków.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Wyjątkowe uzupełnienie serii o charyzmatycznej pomocy domowej, (nie)idealnej, lecz niezastąpionej. „Amelia Bedelia i Boże Narodzenie” autorstwa Peggy Parish z pewnością umili zimowe wieczory tym, którzy po przeczytaniu „Wszystkich przygód Amelii Bedelii” wciąż mają ochotę na więcej! Tym bardziej, że to książka w przekładzie Wojciecha Manna.

ZOBACZ TAKŻE:
Już jutro widowisko pt. „Teatr nasz widzę ogromny” Paczka na Gwiazdkę
Boks czy pierogi? Przyjdź do Fortu 49 i wybieraj Zakończenie budowy kolejnego kompleksu sportowego
Święty Mikołaj na sportowo Warsztaty „Sunday Funday” w Dworku Białoprądnickim
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL