Magiczny Kraków NEWSLETTER
465 fb  yt
Marsz „Razem dla pokoju” w rocznicę napaści Rosji na Ukrainę
Marsz „Razem dla pokoju” w rocznicę napaści Rosji na Ukrainę

Zbliża się pierwsza rocznica napaści Rosji na niepodległą Ukrainę. Ten przejmujący akt stał się początkiem trwającej do dziś tragicznej w skutkach wojny. W najbliższy piątek, 24 lutego, ulicami Krakowa przejdzie marsz „Razem dla pokoju”. Będzie to symboliczny wyraz solidarności z narodem ukraińskim.

Więcej lokali w II edycji programu „Mieszkanie za remont”
Więcej lokali w II edycji programu „Mieszkanie za remont”

Zakończyliśmy I edycję programu „Mieszkanie za remont”, w którym zaoferowano krakowianom 52 lokale do remontu. 15 marca rusza nabór wniosków do II edycji. Na tegorocznej liście remontowej znajdzie się ok. 100 wnioskodawców, którzy uzyskają najwyższą liczbę punktów.

Plan dla Żabińca ponownie do wglądu
Plan dla Żabińca ponownie do wglądu

Od 27 lutego do 27 marca mieszkańcy Żabińca będą mogli ponownie zapoznać się z projektem planu dla tego obszaru. Obejmuje on swoim zasięgiem cztery dzielnice: Prądnik Biały i Prądnik Czerwony, Krowodrzę oraz Stare Miasto.

Budowa S7 – zmiany na ul. Morcinka, Łowińskiego i al. Solidarności
Budowa S7 – zmiany na ul. Morcinka, Łowińskiego i al. Solidarności

W środę, 22 lutego, zostały wprowadzone zmiany w organizacji ruchu drogowego na ul. Gustawa Morcinka. Dzień później zmieni się organizacja ruchu na al. Solidarności i ul. Karola Łowińskiego. Utrudnienia mają związek z realizowaną przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad budową drogi ekspresowej S7.

Tylko trzy litery i cały alfabet korzyści – rozlicz PIT w Krakowie!
Tylko trzy litery i cały alfabet korzyści – rozlicz PIT w Krakowie!

Aktywizuje i Zazielenia, Buduje i Wspiera innowacje, dba o Czystość i stawia na Udogodnienia, udziela Dotacji i organizuje Transport, Edukuje i upowszechnia Sport... – zabrakłoby liter alfabetu, by wymienić wszystkie działania, które Kraków podejmuje na rzecz zrównoważonego rozwoju i podnoszenia jakości życia mieszkańców. A są one możliwe dzięki m.in. wpływom z podatku PIT rozliczanego pod Wawelem. Miasto konsekwentnie i z powodzeniem do tego zachęca w kampanii „Płacę podatki w Krakowie”.

Jak złożyć wniosek do BO – krok po kroku
Jak złożyć wniosek do BO – krok po kroku

Jeśli macie już pomysł na zadanie do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego, ale nie wiecie jeszcze, jak to zrobić, podpowiadamy, jak wypełnić formularz wniosku.

O!Lśnienia 2023 – trwa głosowanie internautów
O!Lśnienia 2023 – trwa głosowanie internautów

Trwa głosowanie w plebiscycie O!Lśnienia – Nagrody Kulturalne Onetu i Miasta Krakowa. Nominacje dla artystów za 2022 r. zostały ogłoszone 3 lutego w programie Katarzyny Janowskiej „Rezerwacja” w Onecie. Plebiscyt potrwa do północy 24 lutego. Zwycięzców poznamy 3 marca, podczas uroczystości wręczenia nagród w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie. Uroczystość będzie transmitowana na żywo w Onecie.

KONKURS !
Centrum Kultury Podgórza i Fundacja Studio Dono zapraszają na spektakl „Oberża pod złamanym groszem”!

Choć powstała pięć wieków temu, nie traci na aktualności i wciąż bawi do łez. Zachwyca sporą dawką improwizacji i wprost uwodzi widza, oferując mu nieoczekiwane zwroty akcji i wciągając go w misternie tkaną sieć intryg. A całości dopełniają tradycyjne skórzane maski, za którymi skrywają swoje twarze aktorzy.

KONKURS !
Wygraj lot Balonem Widokowym!

Zobacz Kraków z całkiem innej perspektywy! Lot balonem to unikalne i ekscytujące doświadczenie! Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

„Orlando”, jedna z najbardziej charakternych powieści Virginii Woolf zyskała nowe wydanie opatrzone wstępem Doroty Kotas i oryginalną okładką. Napisane prawie sto lat temu dzieło nie uległo przedawnieniu. W 1928 roku z lekkością i poczuciem humoru Virginia Woolf dobitnie skrytykowała dyskryminację ze względu na płeć, narzucanie kobietom i mężczyznom ról, które mają pełnić w społeczeństwie i patrzenie na świat poprzez stereotypy.

ZOBACZ TAKŻE:
Przed nami trening biegowy w Puszczy Niepołomickiej Spacer szlakiem „Via Medicorum” z przewodnikiem
Spacery z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego Rejestr Danych Kontaktowych
Kraków miastem modernizmu! – premiera przewodnika Najpiękniejsze drzewko emausowe – konkurs Muzeum Krakowa
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL