Magiczny Kraków NEWSLETTER
308 fb  yt
Zakochani dostaną budki lęgowe
Zakochani dostaną budki lęgowe

Zbliżają się walentynki. Jak co roku Kraków odchodzi od sztampowego sposobu obchodzenia tego święta i proponuje dla zakochanych budki lęgowe jako symbol miłości. Ekologiczne budki powstałe z materiałów z odzysku będzie można otrzymać w piątek, 14 lutego o godz. 12 na placu Wszystkich Świętych.

Innowacja na przystankach komunikacji miejskiej
Innowacja na przystankach komunikacji miejskiej

Mieszkańcy Krakowa na multimedialnych ekranach w wiatach przystankowych mogą już śledzić w czasie rzeczywistym położenie autobusów i tramwajów. Na ekranach Digital Citylight AMS można obserwować pojazdy komunikacji miejskiej, które kursują do i z danego przystanku.

Wsiądź do zakochanego tramwaju!
Wsiądź do zakochanego tramwaju!

Dla wszystkich zakochanych krakowskie MPK przygotowało nie lada niespodziankę. W najbliższy piątek po Krakowie będzie kursował specjalny tramwaj. Będzie go można łatwo rozpoznać, bo zostanie ozdobiony czerwonymi balonikami ułożonymi w kształcie serca.

Bezpłatna „Złota Rączka” dla seniorów
Bezpłatna „Złota Rączka” dla seniorów

Od 2018 r. krakowscy seniorzy mogą korzystać z pomocy w drobnych, domowych naprawach. Wszystko to dzięki trwającemu miejskiemu programowi pod nazwą „Złota Rączka”. Od początku cieszy się ogromną popularnością. W 2019 roku przyjęto 732 zgłoszenia, w styczniu tego roku zarejestrowano już 53 prośby o naprawy.

Zarejestruj się w bazie dawców
Zarejestruj się w bazie dawców

„Kraków szuka genetycznych bliźniaków” – pod takim hasłem fundacja DKMS będzie w najbliższych dniach namawiać do rejestracji w bazie dawców szpiku kostnego i komórek macierzystych krwi na terenie Krakowa. Miasto aktywnie włączy się w tę szlachetną akcję – we wtorek, 18 lutego w siedzibie Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia przy ul. Dekerta 24, w godz. od 10.00 do 14.00 będzie można dołączyć do grona tych osób.

Kulturalny przewodnik weekendowy [KONKURS]
Kulturalny przewodnik weekendowy [KONKURS]

Walentynki w kinie, na koncercie czy może w muzeum? Jeśli wciąż nie macie pomysłu, jak spędzić ten wyjątkowy weekend, to podsuwamy Wam kilka ciekawych propozycji. W Małopolskim Ogrodzie Sztuki zagra energetyczny zespół z Wielkiej Brytanii - The Comet is Coming. Z kolei w TAURON Arenie w świat wspomnień zabierze nas legendarne The Kelly Family. Poza tym polecamy filmowe spotkania z Xavierem Dolanem i nową wystawę w Muzeum Narodowym. Kulturalny przewodnik poleca się na weekend!

Walentynkowe zaproszenie na musical „Metro” [KONKURS]
Walentynkowe zaproszenie na musical „Metro” [KONKURS]

Musical „Metro” to opowieść o młodych ludziach, którzy poszukują swojego miejsca na ziemi, o ich pragnieniach, marzeniach, ale też i rozczarowaniach. Jednak – przede wszystkim – to opowieść o romantycznej miłości, miłości którą można przeżyć wraz z bohaterami musicalu. To opowieść, która szczególnie mocno wybrzmiewa w walentynki. Najbliższa okazja, żeby zobaczyć ten wyjątkowy musical na żywo w Krakowie już 16 maja w TAURON Arenie Kraków!

Zieleń Nowej Huty doceniona przez czytelników „The Guardian”
Zieleń Nowej Huty doceniona przez czytelników „The Guardian”

Czytelnicy brytyjskiego dziennika „The Guardian” docenili Nową Hutę. Krakowska dzielnica została wyróżniona za bliskość terenów zielonych i tanie mieszkania.

W maju do szkoły i przedszkola na kółkach!
W maju do szkoły i przedszkola na kółkach!

Kampania „Rowerowy maj” wystartuje w tym roku po raz czwarty. Akcja, w której udział biorą uczniowie szkół podstawowych i przedszkolaki, ma promować wśród dzieci, młodzieży i rodziców zdrowy styl życia, zrównoważoną mobilność oraz sam rower jako środek transportu. Na zgłoszenia chętnych szkół i przedszkoli organizatorzy czekają do piątku, 21 lutego.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Powrót Dubravki Ugrešić – jednej z najciekawszych europejskich eseistek i komentatorek współczesnego świata. Zbiór sześciu esejów połączonych figurą lisa – traktowaną dosłownie lub metaforycznie. Przedstawiamy Wam książkę "Lis" i rozdajemy ją w newsletterze!

ZOBACZ TAKŻE:
Zwiedzanie w MOCAK-u w języku ukraińskim Święto komedii dell’arte w Krakowie
Przed nami 14. edycja Festiwalu AfryKamera W niedzielę 5. Bieg Walentynkowy - utrudnienia na drogach
Nowy żłobek przy ul. Wizjonerów Trwa 13. edycja konkursu „Kraków bez barier”
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL