Magiczny Kraków NEWSLETTER
142 fb  yt
Drony będą mierzyć zanieczyszczenie powietrza w Krakowie?
Drony będą mierzyć zanieczyszczenie powietrza w Krakowie?

W Krakowie zaprezentowano drona, który za pomocą doczepionych czujników ma badać wydobywający się z kominów dym, pod kątem szkodliwych substancji powstających ze spalania śmieci.

Wymiana pieców: listopad z kolejną rekordową liczbą złożonych wniosków
Wymiana pieców: listopad z kolejną rekordową liczbą złożonych wniosków

847 wniosków o udzielenie dotacji na wymianę palenisk oraz kotłowni węglowych na proekologiczne systemy grzewcze złożyli mieszkańcy Krakowa w listopadzie. Łącznie w 2016 roku złożono 5000 dokumentów. Co ważne, od jutra krakowianie będą mogli korzystać z usług nowego Punktu informacyjno-doradczego z zakresu zmiany systemu ogrzewania przy Al. Powstania Warszawskiego.

Sylwester w Krakowie - trzy sceny, trzy dzielnice, trzy muzyczne klimaty
Sylwester w Krakowie - trzy sceny, trzy dzielnice, trzy muzyczne klimaty

Trzy sceny, trzy dzielnice, trzy muzyczne klimaty – jeden niezapomniany Sylwester w Krakowie. Nowa formuła powitania Nowego Roku gwarantuje niezatarte wspomnienia przeżyć, a różnorodność wykonawców – radość z nocy spędzonej wspólnie z innymi mieszkańcami Krakowa.

Świąteczne życzenia z Krakowa - w niedzielę koncert na Rynku Głównym
Świąteczne życzenia z Krakowa - w niedzielę koncert na Rynku Głównym

W niedzielę, 11 grudnia, na Rynku Głównym w Krakowie za sprawą największych polskich gwiazd zagości magiczna świąteczna atmosfera. Od godz. 18.30 mieszkańcy Krakowa, a od 19.00 także widzowie TVP 2, wysłuchają koncertu najpiękniejszych piosenek świątecznych, dzięki którym ciepło zagości nie tylko na krakowskim Rynku, ale także w domach mieszkańców całej Polski. Tradycyjne polskie utwory, specjalnie dla krakowskiej publiczności zaśpiewają m.in.: Kasia Cerekwicka, Patrycja Markowska, Skaldowie, Varius Manx z Kasią Stankiewicz oraz Kuba Badach. Na koncert zaprasza Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Telewizja Polska.

Enrique Iglesias wkrótce zagra w TAURON Arenie! [KONKURS]
Enrique Iglesias wkrótce zagra w TAURON Arenie! [KONKURS]

Już możecie odliczać dni, które dzielą nas od jedynego w Polsce koncertu Enrique Iglesiasa. 16 grudnia 2016 r., „książę latynoskiego brzmienia” wystąpi w TAURON Arena Kraków w ramach trasy „Sex and Love”, z którą odwiedza cały świat. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na ten koncert!

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]
Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Klimat świąt Bożego Narodzenia już unosi się w powietrzu! Jarmark na Rynku, świąteczne dekoracje w całym Krakowie, coraz więcej wydarzeń z kolędami i świątecznymi elementami. Lubimy grudzień! Ale nie tylko z powodu świąt - w grudniu też mnóstwo się dzieje! Z przyjemnością wybieraliśmy wydarzenia, które polecamy Wam na ten weekend. I do tego na kilka z nich mamy wejściówki, sprawdźcie!

Jak zmienia się Kraków - zobacz ósmy odcinek programu
Jak zmienia się Kraków - zobacz ósmy odcinek programu

Przez ostatnie kilkanaście lat w wielu dziedzinach Kraków zmienił się prawie nie do poznania. ICE Kraków i Tauron Arena Kraków znane są na całym świecie! A ciepło z MPEC jest najczystsze! Razem z Małgorzatą Broszewską-Palenik możemy zobaczyć nie tylko to, co już się zmieniło – poznamy także plany na kolejne inwestycje i udogodnienia. Sprawdzamy, jak zmienia się Kraków!

„Sprzedawca arbuzów” - Marcin Meller opowie o swojej nowej książce [KONKURS]
„Sprzedawca arbuzów” - Marcin Meller opowie o swojej nowej książce [KONKURS]

W poniedziałek, 12 grudnia w BAL-u na Zabłociu odbędzie się spotkanie z Marcinem Mellerem. Będzie on opowiadał o swojej najnowszej książce "Sprzedawca arbuzów". A u nas możecie wygrać wyjątkowe dwa egzemplarze tego wydawnictwa z autografem autora!

Kraków 100 lat temu (1936)
Kraków 100 lat temu (1936)

W gorącym czasie przed Bożym Narodzeniem roku 1936 Kraków żył przede wszystkim przygotowaniami do świąt. Handlowcy skwapliwie korzystali z tych kilku tygodni, wiedząc, że to złote żniwa – bo łatwiej znaleźć chętnych do nabywania produktów, nie tylko spożywczych, ale przede wszystkim prezentów, ozdób i masy niepotrzebnych drobiazgów. Jednak krakowianie w grudniu tamtego roku równie silnie ekscytowali się też sprawą, która poruszyła całą Europę – romansem angielskiego króla Edwarda VIII z amerykańską rozwódką Wallis Simpson. „Czas” krakowski obszernie relacjonował kolejne odsłony konfliktu króla z parlamentem. Przeczytajmy więc, co dziennik pisał 7 grudnia 1936 roku.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Zasobne plebanie, osiem wspaniałych gospodyń i dwieście wyśmienitych przepisów z różnych stron Polski. Niektóre mają po 170 lat, inne zostały spisane na potrzeby książki, bo przecież gotować można „na orientację” –  jak twierdzi jedna z bohaterek. Ważne, żeby smakowało. Właśnie to znajdziecie w książce Łukasza Modelskiego "Kuchnia na plebanii", której kilka egzemplarzy mamy dla Was dziś w ramach spóźnionych Mikołajek!

ZOBACZ TAKŻE:
Krakowski jarmark bożonarodzeniowy znowu doceniony! Już jutro startuje 9. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia
Wypożycz e-booka w krakowskiej bibliotece! Kolęda w Nowej Hucie i Podgórzu
Znamy wyniki kontroli spalania odpadów w listopadzie Zadbaj o swoje serce! W niedzielę bezpłatne badania
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL