Magiczny Kraków NEWSLETTER
460 fb  yt
Kraków zachęca mieszkańców: bądźmy w kontakcie!
Kraków zachęca mieszkańców: bądźmy w kontakcie!

Od początku roku w pełnym zakresie działa nowa miejska infolinia, która ma ułatwić krakowianom kontakt z miastem, załatwianie spraw urzędowych, a także zgłaszanie interwencji i pomysłów dotyczących funkcjonowania miasta i najbliższego otoczenia. Ale to nie wszystko, bo Krakowskie Centrum Kontaktu zostało stworzone jako projekt rozwojowy odpowiadający na potrzeby nowoczesnej metropolii – w przyszłości planowane jest uruchomienie aplikacji mobilnej i platformy internetowej.

Powstaje miasto przyszłości
Powstaje miasto przyszłości

Tak szerokiego, kompleksowego planu przeobrażenia dzielnicy w Krakowie jeszcze nie było! Nowe Miasto, nazywane często „dzielnicą wieżowców”, ma powstać w rejonie Rybitw i Płaszowa. Już w lutym miejscy radni będą dyskutować nad planem zagospodarowania przestrzennego dla tamtego terenu. Jego uchwalenie będzie rewolucyjne dla całego Krakowa.

Program strategiczny komunikacji marki Krakowa – zobacz raport
Program strategiczny komunikacji marki Krakowa – zobacz raport

Pod koniec ubiegłego roku odbyły się konsultacje społeczne w sprawie programu strategicznego komunikacji marki Krakowa na lata 2023-2030. Jest już dostępny raport w tej sprawie, który przygotował Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Krakowa.

Krakowski Panel Transportowy – wypełnij formularz konsultacyjny
Krakowski Panel Transportowy – wypełnij formularz konsultacyjny

Trwają konsultacje społeczne w ramach Krakowskiego Panelu Transportowego, które dotyczą tego jak Miasto Kraków i mieszkańcy mogą wpływać na dalszy rozwój działań na rzecz zrównoważonego transportu. Do 3 lutego można przekazywać swoje opinie za pośrednictwem formularza konsultacyjnego w formie online lub papierowej.

Przygotujmy się na powrót zimy
Przygotujmy się na powrót zimy

W najbliższych dniach czeka nas ochłodzenie i powrót zimy. W związku z tym przypominamy właścicielom, zarządcom oraz użytkownikom nieruchomości o obowiązku usuwania sopli lodowych i śniegu z dachów, a także odśnieżania chodników. Wszystkie miejskie służby są przygotowane do zimy. Akcję koordynuje MPO.

Rondo na ul. Krowoderskich Zuchów prawie gotowe
Rondo na ul. Krowoderskich Zuchów prawie gotowe

Kończą się prace przy przebudowie skrzyżowania ulic Krowoderskich Zuchów i Fieldorfa-Nila. Już wkrótce nowe rondo ma zostać udostępnione kierowcom i pieszym – informuje Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie.

Ferie zimowe, zmiany w komunikacji miejskiej
Ferie zimowe, zmiany w komunikacji miejskiej

Zbliżają się ferie zimowe. Od soboty, 28 stycznia, będą obowiązywać nowe rozkłady jazdy linii tramwajowych oraz wybranych linii autobusowych. Zmiany, związane ze zmniejszonymi potrzebami przewozowymi oraz ograniczonymi środkami finansowymi na transport publiczny, będą obowiązywać do piątku, 10 lutego.

KONKURS !
Wygraj książki wydawnictwa HarperCollins!

„Portret nieznanej kobiety” Daniela Silvy to to powieść kryminalna. Jest to historia fikcyjna, ale autora zainspirowały znane mu prawdziwe i liczne przypadki oszustw.

KONKURS !
Wygraj lot Balonem Widokowym!

Zobacz Kraków z całkiem innej perspektywy! Lot balonem to unikalne i ekscytujące doświadczenie! Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Na ziemi i w niebie toczy się walka dobra ze złem. Mała Ewa jest jedną z jej ofiar. Po stracie niebiańskiego opiekuna sama musi zadbać o swój los. „Tam gdzie spadają anioły” Doroty Terakowskiej to niezwykle mądra opowieść o miłości i odwadze.

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru KTO!

Teatr KTO zaprasza na spektakl „Słoneczni chłopcy” w najbliższą sobotę, 21 stycznia, o godz. 19.00. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj bilety do Łaźni Nowej!

„Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję” to adaptacja głośnej książki Mateusza Pakuły, dramatopisarza, dramaturga i reżysera teatralnego, znanego łaźniowym widzom z takich spektakli jak „Lem vs. P. K. Dick”, „Pluton p-Brane” i „Wieloryb the Globe”. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety na spektakl w najbliższą niedzielę, 22 stycznia, o godz. 19.00.

KONKURS !
Wygraj bilety do Kina Pod Baranami!

W dniach 20–26 stycznia w Kinie Pod Baranami odbędzie się największy przegląd kina niemieckiego w Polsce. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety na seans filmu "Bettina" 26 stycznia, o godz. 18.30.

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Bagatela!

„Aleja Zasłużonych” to propozycja Teatru Bagatela (Scena na Sarego) na najbliższą niedzielę, 22 stycznia, o godz. 17.00. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Groteska!

Teatr Groteska zaprasza w najbliższą niedzielę, 22 stycznia, o godz. 19.00 na spektakl „Skąpiec” w reżyserii Włodzimierza Nurkowskiego. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

ZOBACZ TAKŻE:
Jak i gdzie zmienić formę opodatkowania? Dyżury aptek w 2023 roku
Trwa krakowska część mistrzostw świata mężczyzn w piłce ręcznej Krakowska restauracja w gronie najlepszych w Europie
Bezpłatne zabiegi weterynaryjne dla kotów i psów Wykup mieszkania komunalnego w Krakowie – złóż wniosek
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL