Magiczny Kraków NEWSLETTER
176 fb  yt
Gorące dni w Krakowie. Uważajmy na upały oraz burze!
Gorące dni w Krakowie. Uważajmy na upały oraz burze!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie podaje, że temperatura do 5 sierpnia br. może przekroczyć 35 stopni a lokalnie może nawet osiągnąć 38 stopni! Tak wysokie temperatury stają się niebezpieczne dla naszego życia i zdrowia. Aktualnie w województwie małopolskim obowiązuje trzeci stopień zagrożenia upałami. Co więcej, do jutra, do godz. 3:00 prognozowane są burze, którym będą towarzyszyć silne porywy wiatru, a lokalnie także gradu.

Zakaz postoju dla dorożek w upały
Zakaz postoju dla dorożek w upały

W związku z wydanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzeżeniem o zagrożeniu trzeciego stopnia upałami na terenie województwa małopolskiego, Urząd Miasta Krakowa, jako zarządca Rynku Głównego, ogłosił aż do odwołania zamknięcie postoju dla dorożek na Rynku Głównym w godzinach od 10.00 do 20.00.

Od 1 sierpnia busy nie parkują na ul. Ogrodowej
Od 1 sierpnia busy nie parkują na ul. Ogrodowej

Zgodnie z ustaleniami podjętymi 30 czerwca na spotkaniu Tadeusza Trzmiela, zastępcy prezydenta Krakowa z przedstawicielami prywatnych przewoźników, od 1 sierpnia busy nie parkują już na placu przy ul. Ogrodowej.

Nowy mural powstał w Nowej Hucie
Nowy mural powstał w Nowej Hucie

Na ścianie bocznej jednego z budynków na os. Złotej Jesieni w Nowej Hucie powstał muralu autorstwa krakowskiego artysty Dariusza Milczarka. Projekt zwyciężył w plebiscycie zorganizowanym przez Urząd Miasta Krakowa i Związek Polskich Artystów Plastyków, w ramach konkursu „Awangarda - między kulturą a naturą. Ekomural”. 

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]
Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Pierwszy weekend sierpnia zapowiada się świetnie jeśli chodzi o kulturalne atrakcje! Zakończenie Tygodnia Piosenki w Krakowie, najlepsze animacje na Krakow Summer Animation Days, Festiwal Tańców Dworskich Cracovia Danza... A to dopiero początek! Od tego weekendu możecie też oglądać kino plenerowe na Podgórzu! O wszystkich najciekawszych wydarzeniach dowiecie się z naszego weekendowego rozkładu jazdy!

Kolejna część nowohuckiej sagi niedługo w księgarniach! [KONKURS]
Kolejna część nowohuckiej sagi niedługo w księgarniach! [KONKURS]

Już w październiku ukaże się trzeci tom sagi Spacer Aleją Róż, który będzie zatytułowany  "Spacer Aleją Róż Drzewa Szumiące Nadzieją". To epicka opowieść mocno osadzona na płaszczyźnie społeczno-obyczajowej. Fikcja literacka przeplata się z autentycznymi zdarzeniami, a postaci wykreowane przez pisarkę ocierają się o osoby, które dzisiaj spoglądają na nas z kart książek historycznych. Dla Was mamy poprzednie dwie części do wygrania!

Od czwartku zmiany na rondzie Czyżyńskim
Od czwartku zmiany na rondzie Czyżyńskim

W czwartek 3 sierpnia zmianie ulegnie działanie sygnalizacji świetlnej na rondzie Czyżyńskim. Kierujący pojazdami, skręcający w prawo z al. Jana Pawła II (od strony Nowej Huty), będą musieli ustąpić pierwszeństwa rowerzystom korzystającym z przejazdu rowerowego na podobnych zasadach, jak ma to miejsce na większości skrzyżowań w Krakowie.

Łąka kwietna w obiektywie – weź udział w konkursie
Łąka kwietna w obiektywie – weź udział w konkursie

W Krakowie mamy ponad 100 tysięcy metrów kwadratowych łąk kwietnych zlokalizowanych m.in. na Błoniach, w parkach Lotników, Jordana, Skalskiego, Rżąka czy przy ul. Nowosądeckiej, Armii Krajowej i Marii Konopnickiej. Aby pokazać piękno tych terenów oraz ich rolę w przyrodzie naszego miasta, Fundacja Łąka przy wsparciu Zarządu Zieleni Miejskiej zaprasza do udziału w konkursie fotograficzno-plastycznym dla mieszkańców. Nagrodami są nasiona, które pozwolą stworzyć kolejne łąki kwietne, oraz książki przyrodnicze.

Święto animacji już od jutra na placu Szczepańskim
Święto animacji już od jutra na placu Szczepańskim

Już w czwartek, 3 sierpnia, plac Szczepański zamieni się w wielkie kino plenerowe. Przed nami 9. edycja Krakow Summer Animation Days. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny a impreza potrwa aż do niedzieli.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Przez fiordy na otwarte morze. Bestseller z Norwegii o przyrodzie, która nie przestaje nas zachwycać i stawiać przed nami wyzwania oraz drzemiącej w nas tęsknocie za wielką przygodą. Przedstawiamy Wam „Księgę morza" Mortena A. Strøksnesa!

 

ZOBACZ TAKŻE:
Nowohuckie rzeźby odzyskają blask Wsiądź w Parkobus i odwiedź Bagry
Teatr Variete wystawia „Chicago” Ósmy tydzień Bulwar(t)u Sztuki
Młode życie w Kinie pod Baranami Uczestnicy Europ’Raid zawitają do Krakowa
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL