Magiczny Kraków NEWSLETTER
288 fb  yt
Trwają Dni Zdrowia: zadbaj o swoje zdrowie!
Trwają Dni Zdrowia: zadbaj o swoje zdrowie!

Bezpłatne badania profilaktyczne, konsultacje specjalistyczne i prelekcje organizowane w placówkach medycznych w całym regionie. Do tego tematyczna impreza plenerowa na Rynku Głównym, Konferencja Zdrowych Miast Polskich oraz Światowy Dzień Serca – do 29 września mieszkańcy Krakowa i Małopolski mogą wziąć udział w tegorocznej edycji Dni Zdrowia.

Budżet obywatelski: wkrótce głosowanie i loteria z nagrodami!
Budżet obywatelski: wkrótce głosowanie i loteria z nagrodami!

Już w najbliższą sobotę, 28 września, rusza głosowanie w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Krakowianie będą wybierać po trzy najlepsze – ich zdaniem – projekty ogólnomiejskie i dzielnicowe. W tym roku każdy, kto zagłosuje, będzie miał nie tylko realny wpływ na to, co wydarzy się w mieście, a dodatkowo zyska szansę na zdobycie jednego ze stu tabletów!

Ostatnie dni zgłaszania propozycji
Ostatnie dni zgłaszania propozycji

Zaledwie kilka dni zostało na zgłoszenie miejsca, które szczególnie sprzyja rodzinom z dziećmi. Aby dowiedzieli się o nim inni mieszkańcy Krakowa, można je zgłosić w specjalnym plebiscycie. Wyróżnione placówki oznaczone zostaną specjalną naklejką „Miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi" – jako przykłady dobrych praktyk i działań na rzecz krakowskich rodzin. Zgłoszenia przyjmowane są jeszcze tylko do 30 września.

Wavelo - masowe uszkodzenia opon
Wavelo - masowe uszkodzenia opon

Na początku sezonu letniego firma BikeU zaobserwowała masową dewastację rowerów miejskich Wavelo. Firma i Policja nie mają wątpliwości, że były to celowe działania, za którymi prawdopodobnie stoi ten sam sprawca, bądź grupa sprawców. W podobny sposób uszkodzonych zostało prawie 90 rowerów.

Święto organizacji pozarządowych w parku Jordana
Święto organizacji pozarządowych w parku Jordana

Czy zapytani na ulicy o to, ile w Krakowie działa organizacji NGO, potrafilibyśmy wymienić przynajmniej kilka z nich? Wiele osób miałoby z tym problem. A tymczasem w stolicy Małopolski prężnie działa aż dwa tysiące organizacji pozarządowych. Trzeci sektor często stanowi zagadkę dla mieszkańców, dlatego pora to zmienić. Organizowane w Krakowie Święto Organizacji Pozarządowych to idealna okazja, aby poznać i zrozumieć działalność NGO. 28 września, w godz. 12.00-18.00, w parku Jordana odbędzie się specjalny piknik NGO!

 

Kulturalny przewodnik weekendowy [KONKURS]
Kulturalny przewodnik weekendowy [KONKURS]

Początek jesieni to również czas festiwali! Dlatego w ten weekend polecamy Wam Sacrum Profanum, Ars Latrans i Festiwal Filmowy Kino Dzieci. Poza tym koncerty muzycznych legend - Budki Suflera i Chłopców z Placu Broni, a także coś dla fanów teatralnych komedii. Sprawdźcie nasz kulturalny przewodnik na weekend! 

Osiemnastka Podgórskich Dni Otwartych Drzwi
Osiemnastka Podgórskich Dni Otwartych Drzwi

Stowarzyszenie PODGORZE.PL zaprasza na XVIII Podgórskie Dni Otwartych Drzwi (PDOD), które odbędą się w dniach 27 – 29 września. Na osiemnaste urodziny PDOD, Organizatorzy przygotowali bogaty program, który realizowany będzie w kilkudziesięciu historycznych miejscach Podgórza, a także podgórskich placówkach kulturalnych i oświatowych.

Zawsze młodej jubilatce stuknął wiek - 100 lat Teatru Bagatela
Zawsze młodej jubilatce stuknął wiek - 100 lat Teatru Bagatela

Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya–Żeleńskiego obchodzi w tym roku swoje setne urodziny. Główne uroczystości będą miały miejsce w piątek, 25 października, dokładnie sto lat od otwarcia pierwszej Bagateli, jednak przez cały październik warto świętować to wydarzenie. W 1919 roku uroczystości obejmowały mszę u karmelitów, poświęcenie budynku, zwiedzanie nowego gmachu, bankiet z udziałem orkiestry i wieczorną premierę do niedawna zakazanej przez cenzurę „Kobiety bez skazy” Gabrieli Zapolskiej, oprotestowaną bezskutecznie przez krakowskie matrony u kardynała Sapiehy.

Małopolska Noc Naukowców 2019 już w piątek
Małopolska Noc Naukowców 2019 już w piątek

Już w najbliższy piątek, 27 września naukowe zagadki przestaną być zagadkami, a tajemnicze laboratoria przestaną być tajemnicze. A wszystko to dzięki naukowcom, którzy rozwiążą najtrudniejsze łamigłówki i otworzą drzwi do niedostępnych na co dzień miejsc, w których prowadzone są badania naukowe.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Po znakomicie przyjętej i uhonorowanej m. in. Nagrodą Literacką im. Gombrowicza powieści Solfatara, której akcja rozgrywa się w siedemnastowiecznych Włoszech i Francji, Maciej Hen porzuca kostium i sztafaż historyczny, aby przedstawić swoją wizję współczesnej Polski. Polecamy Wam dziś lekturę książki "Deutsch dla średnio zaawansowanych"!

ZOBACZ TAKŻE:
Zgłoś kandydata do Rady Krakowskich Seniorów Od 23 września zmiany na ul. Zabłocie
Kontrapas rowerowy na ul. Kopernika do odnowy Zasmakuj z Uniwersytetem Rolniczym
Pokaz filmowy z audiodeskrypcją w ramach „AudioMovie. Razem do Kina”
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL