Magiczny Kraków NEWSLETTER
192 fb  yt
Kraków doceniony za organizację UEFA EURO U21 Polska 2017
Kraków doceniony za organizację UEFA EURO U21 Polska 2017

Chociaż od Młodzieżowych Mistrzostw Europy w piłce nożnej UEFA EURO U21 Polska 2017 minęło już kilka miesięcy, Kraków otrzymał kolejny dowód uznania za sprawną organizację turnieju w naszym mieście. Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz ambasador imprezy Marek Koźmiński wręczył prezydentowi Krakowa Jackowi Majchrowskiemu pamiątkowe podziękowania od UEFA i PZPN.

Zaświećmy światełka na choince i poczujmy magię świąt na Rynku
Zaświećmy światełka na choince i poczujmy magię świąt na Rynku

Mimo że zima jeszcze nie zdążyła nas zaskoczyć, w Krakowie wkrótce będzie można poczuć magię świąt. Już w sobotę, 25 listopada na Rynku Głównym oficjalnie rozpoczną się tradycyjne targi bożonarodzeniowe. To idealna okazja nie tylko do kupienia świątecznych wyrobów, ale także do wzięcia udziału w licznych wydarzeniach towarzyszących.

Świąteczny Kraków w stylu vintage!
Świąteczny Kraków w stylu vintage!

Niezwykły klimat belle époque będzie można poczuć już w sobotę 25 listopada na krakowskich ulicach dzięki ozdobom zawieszonym nad głowami spacerujących. Finezyjne ozdoby, utrzymane w stylu vintage i kolorach miasta, przykują uwagę płynnymi, falistymi liniami i charakterystycznymi dla secesji motywami kwiatowymi. W części z nich będą zamocowane podświetlane ryciny, przedstawiające Kraków na przełomie wieków, w innych pojawią się elementy inspirowane płatkami śniegu.

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]
Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Już w ten weekend poczujemy w Krakowie świąteczny klimat za sprawą Targów Bożonarodzeniowych! Po spacerze między stoiskami polecamy wybrać się do kina, na koncert lub do teatru. Mamy dla Was kilka niezawodnych propozycji na te kilka dni. Zapraszamy na weekendowy kulturalny rozkład jazdy!

Tramwajem i autobusem w Andrzejki
Tramwajem i autobusem w Andrzejki

Zbliżają się Andrzejki! W związku z przewidywanym zwiększonym zapotrzebowaniem na przejazdy komunikacją nocną, w tym okresie zostaną wprowadzone zmiany w jej funkcjonowaniu.

Od piątku do niedzieli bez tramwajów do Borku Fałęckiego
Od piątku do niedzieli bez tramwajów do Borku Fałęckiego

Od piątku, 24 listopada, do niedzieli, 26 listopada, prowadzone będą prace naprawcze torowiska tramwajowego na skrzyżowaniu ul. Zakopiańskiej i Kościuszkowców. W tym czasie zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku Łagiewniki – Borek Fałęcki oraz ruch autobusowy na ul. Kościuszkowców.

Centrum Muzyki powstanie w Krakowie
Centrum Muzyki powstanie w Krakowie

Już za kilka lat w Krakowie powstanie Centrum Muzyki, w którym znajdą się nowe sale koncertowe, a artyści z Małopolski będą mogli liczyć na doskonałe warunki pracy. Swoje próby będą mogły w nich prowadzić najważniejsze krakowskie zespoły, w tym artyści z Filharmonii im. Karola Szymanowskiego, Capella Cracoviensis i Sinfonietta Cracovia. Ale to nie wszystko – oprócz wyjątkowego kompleksu muzycznego, w bezpośrednim sąsiedztwie Bulwaru Kurlandzkiego i Wisły, powstanie też nowa, tętniąca życiem przestrzeń wypoczynku dla mieszkańców oraz turystów.

Krakowskie Forum Kultury zaprasza na „Zapiski oficera Armii Czerwonej”  [KONKURS]
Krakowskie Forum Kultury zaprasza na „Zapiski oficera Armii Czerwonej” [KONKURS]

Krakowskie Forum Kultury przedstawia nowy cykl pt. „Scena monodramu”. Już 28 listopada o godz. 19:00 na scenie przy ul. Mikołajskiej 2 zobaczymy „Zapiski oficera Armii Czerwonej”. Monogram wyreżyserował Tomasz Obara. W roli tytułowej wystąpi Piotr Cyrwus.

O sile pasji Alfonsa Długosza – założyciela wielickiego muzeum [KONKURS]
O sile pasji Alfonsa Długosza – założyciela wielickiego muzeum [KONKURS]

Wystawa „Siła pasji. Alfons Długosz 1902-1975” prezentowana w Zamku Żupnym i kopalni soli od 16 listopada 2017 r. do 28 lutego 2018 r., ukazuje ponad 100 obrazów, rysunków, fotografii, dokumentów oraz pamiątek twórcy wielickiego Muzeum, artysty plastyka i fotografika, Alfonsa Długosza.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

W dworku wczesnych lat powojennych, w dystopijnej Polsce przyszłości, w baśniowym królestwie toczonym zarazą, w krzywym zwierciadle tu i teraz – ścierają się ludzkie namiętności. Każdy pragnie spełnić swoją powinność. Nikt nie chce być samotny. Każdego czeka ból. Polecamy Wam dziś „Miłość" Ignacego Karpowicza i rozdajemy kilka egzemplarzy w konkursie!

ZOBACZ TAKŻE:
Nowe centrum rozwoju szansą dla studentów Pięć prostych kroków, czyli jak zostać dawcą szpiku
Wystawa architektury w dawnym hotelu Cracovia „Król Walca” André Rieu zagra w Krakowie
Podróżniczy weekend w Dworku Białoprądnickim Rajdowe zmagania przy stadionie im. Henryka Reymana
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL