Magiczny Kraków NEWSLETTER
427 fb  yt
Dzień Otwarty Magistratu w smoczym ekoklimacie
Dzień Otwarty Magistratu w smoczym ekoklimacie

Moc atrakcji czeka na krakowian podczas 20. Dnia Otwartego Magistratu, który odbędzie się już w niedzielę, 5 czerwca i połączy dwa istotne dla naszego miasta tematy: obchody jubileuszu 50-lecia rzeźby Smoka Wawelskiego oraz przeciwdziałanie zmianom klimatycznym. A wszystko to w lekkim, ale edukacyjnym tonie, w myśl zasady: „nauka przez zabawę”.

Półhektarowa łąka w centrum Krakowa otwarta
Półhektarowa łąka w centrum Krakowa otwarta

Przyklasztorna łąka znajdująca się za murami klasztoru na Skałce została otwarta dla mieszkańców. To efekt podpisanej umowy nieodpłatnej dzierżawy przez miasto terenu należącego do zakonu oo. paulinów.

Koniec remontu ul. Prądnickiej, od soboty zmiany w kursowaniu autobusów
Koniec remontu ul. Prądnickiej, od soboty zmiany w kursowaniu autobusów

Ostatni etap prac na ulicy Prądnickiej dobiega końca. W sobotę, 4 czerwca, przywrócona zostanie stała organizacja ruchu w rejonie pętli autobusowej „Nowy Kleparz”. W związku z tym wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu linii nr 130, 137, 140, 257, 277, 280, 301, 337, 608 i 904.

Płatna komunikacja dla uchodźców z Ukrainy / Платний проїзд для біженців з України
Płatna komunikacja dla uchodźców z Ukrainy / Платний проїзд для біженців з України

31 maja skończył się okres bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla uchodźców z Ukrainy.

31 травня закінчився період безкоштовного проїзду в громадському транспорті для біженців з України.

Ruch i ekologia na Dniach Otwartych Magistratu
Ruch i ekologia na Dniach Otwartych Magistratu

Plenerowe zajęcia fitness, sadzonki ziół kuchennych i warsztaty zero waste to plan na najbliższą niedzielę, który zrealizowany zostanie w ramach kampanii „Kraków w dobrym klimacie” i „Kraków w formie” . 5 czerwca odbędą się Dni Otwarte Magistratu przy pl. Wszystkich Świętych oraz w Rynku Podgórskim.

Już w ten weekend smoki opanują Kraków
Już w ten weekend smoki opanują Kraków

Pofruną, potańczą, poświecą, rozbawią, odrobinę postraszą…. – główni bohaterowie jedynego takiego święta w Polsce. Przed nami 21. edycja Wielkiej Parady Smoków organizowanej przez Teatr Groteska. Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia, które odbędzie się 4 i 5 czerwca, są smoki miast, katedr, zamków i pałaców polskich.

100 mln zł na inwestycje dla Krakowa
100 mln zł na inwestycje dla Krakowa

Kraków otrzyma 100 mln zł dofinansowania w ramach drugiej edycji rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Program wesprze finansowo realizację strategicznych przedsięwzięć przygotowywanych przez miasto, m.in.: zagospodarowanie parku rzecznego Tetmajera, budowę ośrodka Ruczaj – filii Centrum Kultury Podgórza czy budowę kładki pieszo-rowerowej łączącej Kazimierz z Ludwinowem.

Ruszył program „Mieszkanie za remont”
Ruszył program „Mieszkanie za remont”

Wnioski w I edycji „Mieszkania za remont" można składać od 1 do 30 czerwca. To nowy program, który będzie regulował zasady najmu gminnych mieszkań w Krakowie i zastąpi funkcjonujący przez ostatnie 12 lat „Program Pomocy Lokatorom”. Dzięki niemu możliwy będzie wynajem lokalu na czas nieokreślony, w zamian za wykonanie w nim remontu. Nowością jest wydłużenie czasu remontu – z 6 do 12 miesięcy oraz brak obowiązku wpłaty kaucji.

KONKURS !
Wygraj książkę wydawnictwa Rebis!

Kim tak naprawdę są ludzie w togach z zielonym żabotem? Jeżeli chcecie się tego dowiedzieć musicie przeczytać „Adwokatów” Artura Nowaka.

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Groteska!

Spektakl i warsztaty dla najmłodszych w jednym, czyli „Bajka o Szewczyku” w Teatrze Groteska już w najbliższą niedzielę, 5 czerwca, o godz. 11.00. Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj bilety na Teatr Baniek Mydlanych!

Teatr Baniek Mydlanych zaprasza na unikalne widowisko dla dzieci – „Tajemnica Bańki Szczęścia”, w którym znów będzie można spotkać się ze znanymi już bohaterami: Bąbelkiem i Mydlaneczką oraz Mistrzem Bulbulasem. Wydarzenie odbędzie się już, 6 czerwca o godz. 18.00, w Kinie Kijów. Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj bilety do Łaźni Nowej!

Weź udział w konkursie i wygraj bilety na spektakl „Potop”, już w najbliższą niedzielę, 5 czerwca, o godz. 20.00. Zaprasza teatr Łaźnia Nowa!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Czego oczekujemy od dobrego thrillera? Mrocznej tajemnicy, szokujących zwrotów akcji, nieoczywistej opowieści i przesiąkniętej niepokojem atmosfery! Javier Castillo udowodnił, że pisarze nadal potrafią zaskakiwać czytelników. „Co się stało z Mirandą Huff?” zachwyci wszystkich miłośników mocnych wrażeń.

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Bagatela!

„Dialogi polskie czyli Rozmowy prawdziwych Polaków z Gombrowiczem”, na podstawie tekstów Witolda Gombrowicza, Henryka Rzewuskiego i Jędrzeja Kitowicza w najbliższą sobotę, 4 czerwca o godz. 19.15 oraz niedzielę, 5 czerwca o godz. 17.00 w Teatrze Bagatela. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

ZOBACZ TAKŻE:
Rodzinny festyn na Prądniku Czerwonym Wielka Parada Smoków – zmiany w komunikacji miejskiej
Dostosuj kolor pojemnika do rodzaju odpadów Wodny plac zabaw w parku Jordana uruchomiony po zimowej przerwie
Lato pełne wrażeń w TAURON Arenie Kraków Rodzaje napojów roślinnych
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL