Magiczny Kraków NEWSLETTER
167 fb  yt
Czas na świętowanie! Zobacz program Dni Krakowa
Czas na świętowanie! Zobacz program Dni Krakowa

Smoki, pikniki, potańcówki, jarmarki, spektakle, koncerty, biało-błękitne flagi i bardzo wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców miasta i turystów w ramach czerwcowych Dni Krakowa. Począwszy od 3 czerwca, kiedy zgodnie z jedną z najstarszych i najbarwniejszych krakowskich tradycji na Rynku Głównym odbędzie się Intronizacja Króla Kurkowego, a na Bulwarach Wiślanych widowisko plenerowe w ramach Wielkiej Parady Smoków, aż po słynne Wianki – Święto Muzyki i ostatni z pikników obywatelskich połączony z potańcówką na Błoniach – w czerwcu Kraków stanie się sceną wielkiego, miejskiego festiwalu nazwanego zgodnie z przedwojenną tradycją: Dniami Krakowa.

Integracyjny tydzień w Krakowie rozpoczęty
Integracyjny tydzień w Krakowie rozpoczęty

Rozpoczął się XVIII Tydzień Osób Niepełnosprawnych "Kocham Kraków z Wzajemnością – Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych”. Wydarzenie potrwa do 5 czerwca. Tydzień zainaugurowali na Rynku Głównym zastępca prezydenta Krakowa ds. polityki społecznej, kultury i promocji miasta Andrzej Kulig i wicemarszałek województwa małopolskiego Wojciech Kozak.

Spot z Bartoszem Kapustką promuje Kraków i UEFA EURO U21 [KONKURS]
Spot z Bartoszem Kapustką promuje Kraków i UEFA EURO U21 [KONKURS]

Trzy drużyny dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 rywalizowały w poniedziałek, 29 maja, w konkursie rzutów karnych na Orliku przy ul. Urzędniczej 65. Wydarzenie było częścią promocji UEFA EURO U21 2017 wśród najmłodszych krakowian. W nagrodę za sportową postawę wszyscy mali piłkarze otrzymali bilety na mecze turnieju, które odbędą się w naszym mieście. Podczas konkursu Andrzej Kulig, Zastępca Prezydenta Krakowa, zaprezentował też spot promujący Kraków jako miasto-gospodarza imprezy. – Ukazuje on uroki Krakowa oraz klasę piłkarską Bartosza Kapustki, który jest twarzą naszej lokalnej kampanii – podkreślił Andrzej Kulig.

Rusza przebudowa ulicy Konopnickiej
Rusza przebudowa ulicy Konopnickiej

Na ul. Konopnickiej, w rejonie ul. Orawskiej, powstanie w tym roku nowe skrzyżowanie, które w przyszłości skomunikuje tę arterię z ul. Rydlówka. Prace budowlane ruszą 1 czerwca, jednak pierwsze utrudnienia dla kierowców planowane są w lipcu.

Czerwona linia na ul. Długiej pomoże w parkowaniu
Czerwona linia na ul. Długiej pomoże w parkowaniu

Na ul. Długiej pojawiła się czerwona linia pomagająca kierowcom zaparkować samochód w odpowiednim miejscu, czyli tak, aby nie blokował przejeżdżającego tramwaju. To nowy pomysł Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu na rozwiązanie istniejącego problemu.

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]
Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

To już czerwiec! Ciężko w to uwierzyć, ale lato coraz bliżej, a pogoda w końcu dopisuje! Co to oznacza dla Krakowa? Dużo wydarzeń plenerowych, festiwali, ciekawych koncertów i nie tylko! Sprawdźcie, co będzie działo się w ten weekend w Krakowie. Zacznijcie od TAURON Areny, w końcu wystąpi tam na swojej pożegnalnej trasie Aerosmith!

Trzecie urodziny TAURON Areny Kraków [KONKURS]
Trzecie urodziny TAURON Areny Kraków [KONKURS]

Pierwsze w historii kino samochodowe we wnętrzu hali widowiskowo-sportowej, pokazy i warsztaty off-sportowe, spotkania z mistrzami, koncerty, „Dzień Dziecka” w klimacie z lat 90-tych, zwiedzanie areny, pokazy straży miejskiej, konkursy i słodkie niespodzianki… TAURON Arena Kraków po raz kolejny łączy siły z Off Sport Festiwalem i zaprasza na wyjątkowe, niezapomniane urodziny! Rezerwujcie czas 11 czerwca! Czeka Was dzień pełen wrażeń, aktywności fizycznej, niezwykłych atrakcji i doskonałej zabawy!

Patricia Kaas wystąpi w czerwcu w Krakowie! [KONKURS]
Patricia Kaas wystąpi w czerwcu w Krakowie! [KONKURS]

Podczas gdy na świecie dominują angielscy i amerykańscy artyści, niesłabnącą sławą cieszą się francuscy wykonawcy. Jedną z najwybitniejszych z nich jest Patricia Kaas, która już 16 czerwca wystąpi w Centrum Kongresowym ICE! Każda jej nowa płyta, czy trasa koncertowa jest prawdziwym artystycznym wydarzeniem na całym świecie. Ta, pochodząca z okolic Forbach, najmłodsza spośród siedmiorga rodzeństwa artystka, zasługuje na sukces. Po pierwsze dlatego, że jest obdarzona niezwykle oryginalną barwą głosu, po drugie dzięki ciężkiej pracy. Patricia umie wykorzystywać swe umiejętności, przypomina nieoszlifowany diament.

12 października Sting wystąpi w TAURON Arenie Kraków
12 października Sting wystąpi w TAURON Arenie Kraków

Po wyprzedanych koncertach w Ameryce Północnej, Europie, Ameryce Południowej i Meksyku, trasa Stinga 57th & 9th World Tour podbija świat, zdobywając entuzjastyczne recenzje fanów i dziennikarzy.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

„Moja wizja” to zapis zawodowej drogi dziennikarki Agaty Młynarskiej. W telewizji jest już weteranką. Brała udział w tworzeniu telewizji, która po roku 1989 rodziła się na nowo w wolnej Polsce. Z Jurkiem Owsiakiem współtworzyła Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, uczestniczyła w telewizyjnych rewolucjach – powstaniu pasma „śniadaniowego” i wprowadzeniu na antenę spektakularnych show. Prowadziła największe telewizyjne koncerty i gale, uczyła się od mistrzów. O tym i nie tylko opowiada swojej przyjaciółce w wywiadzie-rzeka, który możecie wygrać w naszym konkursie!

ZOBACZ TAKŻE:
Lepiej widoczne ścieżki rowerowe Badają zanieczyszczenia powietrza
Spędź lato nad Bagrami! Krakowanie nie liczą lat – startują IV Senioralia
Dzień Dziecka z Krzysztoforkiem i Dorotką Losy Krakowa i Budapesztu na nowej wystawie w MHK
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL