Magiczny Kraków NEWSLETTER
422 fb  yt
Coraz mniej czasu na wymianę palenisk w gminach Metropolii Krakowskiej
Coraz mniej czasu na wymianę palenisk w gminach Metropolii Krakowskiej

Gminy Metropolii Krakowskiej od lat prowadzą działania zmierzające do poprawy jakości powietrza. Efekty są już widoczne, ale wciąż należy intensywnie pracować, aby móc oddychać czystym powietrzem. Przed wejściem w życie uchwały antysmogowej, gminy ościenne Krakowa zobowiązały się do prowadzenia działań, których celem jest znaczące przyspieszenie wymiany starych źródeł ciepła oraz pełne wdrożenie uchwały antysmogowej. Środki na ten cel przekazała Gmina Miejska Kraków.

Majówka w Krakowie – sprawdź, co się będzie działo!
Majówka w Krakowie – sprawdź, co się będzie działo!

Wspólne odśpiewanie hymnu Unii Europejskiej, koncert pieśni i piosenek patriotycznych, taneczne pokazy na Rynku Głównym, spacery i zagadki dla małych i dużych, święto kina niezależnego, a także recitale i spektakle – w majówkę w Krakowie z całą pewnością nie będziemy się nudzić.

NIK pozytywnie o ochronie terenów zielonych w Krakowie
NIK pozytywnie o ochronie terenów zielonych w Krakowie

Najwyższa Izba Kontroli zbadała działania największych miast na rzecz ochrony i zwiększania terenów zielonych. Z raportu wynika, że Kraków jest liderem w kwestii pokrycia powierzchni miejscowymi planami zagospodarowania. Dostrzeżono również zwiększenie wydatków miasta na zieleń oraz dbałość o wzrost liczby nowych nasadzeń względem koniecznej wycinki.

Dorośliśmy w Unii. Kraków od 18 lat zmienia się dzięki UE
Dorośliśmy w Unii. Kraków od 18 lat zmienia się dzięki UE

1 maja 2004 roku Polska weszła do Unii Europejskiej. W związku z przypadającą w tym roku 18. rocznicą przystąpienia naszego kraju do europejskiej wspólnoty przygotowana została specjalna wystawa podsumowująca rozwój inwestycyjny zrealizowany dzięki dofinansowaniu środków unijnych, a 1 maja mieszkańcy odśpiewają „Odę do radości”.

Wracają sezonowe i rekreacyjne linie autobusowe
Wracają sezonowe i rekreacyjne linie autobusowe

Już od najbliższej soboty, 30 kwietnia, powrócą sezonowe i rekreacyjne linie autobusowe. Ułatwią one dojazd do ogrodu zoologicznego i Ojcowskiego Parku Narodowego.

Szukamy Operatora Klastra Zabłocie 20.22
Szukamy Operatora Klastra Zabłocie 20.22

Urząd Miasta Krakowa ponownie ogłosił postępowanie przetargowe w celu wyłonienia partnera prywatnego, który będzie pełnił rolę operatora Klastra Innowacji Społeczno-Gospodarczych Zabłocie 20.22.

Komunikacja miejska w majówkę
Komunikacja miejska w majówkę

Zbliża się długi, majowy weekend. Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie informuje o zmianach w kursowaniu autobusów i tramwajów:

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Burzliwe czasy, bratobójczy konflikt, wielka polityka i małostkowa prywata. Sławomir Leśniewski wraca do epoki, o której pisał już we wcześniejszych, uwielbianych przez czytelników książkach. „Chmielnicki. Burzliwe losy Kozaków” to historia genezy i przebiegu powstania kozackiego, opowiedziana z perspektywy inicjatora buntu, hetmana Chmielnickiego.

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Bagatela!

„Dialogi polskie czyli Rozmowy prawdziwych Polaków z Gombrowiczem”, na podstawie tekstów Witolda Gombrowicza, Henryka Rzewuskiego i Jędrzeja Kitowicza w najbliższy piątek 29 kwietnia, o godz. 19.15 w Teatrze Bagatela. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru KTO!

W środę, 4 maja Teatr KTO zaprasza na spektakl „Słoneczni chłopcy” o godz. 19.00. Wystąpią Leszek Piskorz i Jacek Strama. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

ZOBACZ TAKŻE:
Szukasz lokalu użytkowego? Weź udział w aukcji W centrum Krakowa posadzono kieszonkowy las Miyawaki
W maju ruszy pilotaż „Szkolnej ulicy” na ul. Urzędniczej Tężnia nad Bagrami już otwarta
Godziny pracy magistratu w poniedziałek, 2 maja Czy warto jeść ryby?
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL