Magiczny Kraków NEWSLETTER
466 fb  yt
Sadzimy drzewa, ulica Krupnicza będzie zielona!
Sadzimy drzewa, ulica Krupnicza będzie zielona!

Rozpoczęło się sadzenie drzew w ciągu ulicy Krupniczej. Już za kilka tygodni nasadzane czereśnie ptasie Plena oraz olsze czarne zazielenią to miejsce. Projekt zielonej rewolucji na ul. Krupniczej jest realizowany dzięki mieszkańcom, którzy zgłosili to zadanie w budżecie obywatelskim. Koniec prac zaplanowano na 30 kwietnia.

Po roku od wybuchu wojny nadal pomagamy
Po roku od wybuchu wojny nadal pomagamy

24 lutego ubiegłego roku nad ranem świat obiegła wiadomość o wybuchu wojny w Ukrainie. Kraków nie pozostał obojętny wobec tych tragicznych informacji i rozpoczął działania pomocowe dla walczącej z agresorem Ukrainy i przybywających licznie do miasta uchodźców.

Kraków wciąż będzie leczył niepłodność metodą in vitro
Kraków wciąż będzie leczył niepłodność metodą in vitro

Do 2025 r. będzie kontynuowany „Gminny program leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Krakowa”. W ubiegłym roku program cieszył się dużym zainteresowaniem – wpłynęły aż 243 wnioski. Do procedury zapłodnienia pozaustrojowego zakwalifikowano 201 par, a na ten cel przeznaczono 1 mln zł. 

Mobilna pompownia wody zapewni bezpieczeństwo powodziowe Lesiska
Mobilna pompownia wody zapewni bezpieczeństwo powodziowe Lesiska

Wody Polskie zrealizowały mobilną pompownię dla Lesiska, którą wkrótce przejmie miejska jednostka Klimat-Energia-Gospodarka Wodna. Inwestycja pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców tego rejonu Krakowa podczas powodzi.

Ograniczenia sprzedaży alkoholu w sklepach w Krakowie – projekt uchwały
Ograniczenia sprzedaży alkoholu w sklepach w Krakowie – projekt uchwały

Prezydent Krakowa przygotował projekt uchwały w sprawie wprowadzenia ograniczeń w godzinach nocnej sprzedaży detalicznej alkoholu na terenie miasta. Zakaz miałby obowiązywać między północą a godz. 5.30 na terenie wszystkich dzielnic Krakowa. Na ostateczny kształt projektu uchwały mogą mieć wpływ stanowiska rad dzielnic. Uchwała miałaby zacząć obowiązywać od 1 lipca 2023 r.

Porozmawiajmy o dzielnicach – ostatnie dni na wypełnienie ankiety
Porozmawiajmy o dzielnicach – ostatnie dni na wypełnienie ankiety

Zapraszamy do wypełnienia ankiety w ramach akcji „Porozmawiajmy o Krakowie... – w dzielnicach I–VII”. Anonimowy formularz skierowany jest do mieszkańców Starego Miasta, Grzegórzek, Prądnika Czerwonego, Prądnika Białego, Krowodrzy, Bronowic i Zwierzyńca. Jego celem jest spisanie potrzeb i pomysłów na rzecz poprawy jakości w ich najbliższym otoczeniu.

Zgłoś wniosek do planu „Ruczaj”
Zgłoś wniosek do planu „Ruczaj”

Wydział Planowania Przestrzennego przystępuje do sporządzenia miejscowego planu dla obszaru „Ruczaj”, który obejmie swoim zasięgiem dwie dzielnice VIII Dębniki oraz IX Łagiewniki.

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Bagatela!

„Dialogi polskie czyli Rozmowy prawdziwych Polaków z Gombrowiczem”, na podstawie tekstów Witolda Gombrowicza, Henryka Rzewuskiego i Jędrzeja Kitowicza już jutro, 2 marca o godz. 19.15 w Teatrze Bagatela. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj książki wydawnictwa Albatros!

„Pony” R.J. Palacio to książka dla młodszych czytelników, którą powinni przeczytać także czytelnicy dorośli. Nowa powieść autorki bestsellerowego „Cudownego chłopaka” (która doczekała się również ekranizacji) to uniwersalna i piękna opowieść o dorastaniu, sile miłości oraz o więzach silniejszych niż przestrzeń i czas.

 

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Groteska!

W najbliższą niedzielę, 5 marca o godz. 11.00 Teatr Groteska zaprasza na spektakl „Kto pocieszy pechowego Nosorożca?” na podstawie opowiadania Leszka Kołakowskiego. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj lot Balonem Widokowym!

Zobacz Kraków z całkiem innej perspektywy! Lot balonem to unikalne i ekscytujące doświadczenie! Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj bilety na kocert Filipka!

W czwartek, 9 marca w Klubie Studio wystąpi Filipek – raper, freestyler, autor tekstów. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety na koncert!

ZOBACZ TAKŻE:
Igrzyskowy Bieg Nocny – zapisy już od 1 marca Trenuj w Krakowie! W pierwszą sobotę marca zajęcia biegowe i nordic walking dla dorosłych
Park Bednarskiego otworzy się w maju Z Krakowskim Tygodniem Zawodowców wybór szkoły nie taki trudny
Modernizacja ulic w Prokocimiu na ostatniej prostej Będzie zespół zadaniowy w sprawie dzików w mieście
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL