Magiczny Kraków NEWSLETTER
342 fb  yt
Nowe propozycje cen biletów komunikacji miejskiej
Nowe propozycje cen biletów komunikacji miejskiej

W związku z sytuacją wywołaną pandemią koronawirusa i mniejszymi wpływami z biletów (od marca do maja o blisko 50 mln zł), miasto zostało zmuszone do zracjonalizowania stawek za bilety komunikacji miejskiej i dostosowania do potrzeb przewozowych. Projekt uchwały w tej sprawie został przekazany radnym miejskim. Jeśli zostanie przegłosowany, zmiany mogłyby wejść w życie 1 grudnia tego roku.

Kolejne propozycje zmian w Strefie Płatnego Parkowania
Kolejne propozycje zmian w Strefie Płatnego Parkowania

Zarząd Transportu Publicznego opracował nowe propozycje zmian w organizacji Strefy Płatnego Parkowania. Korekty będą dotyczyć wysokości abonamentu mieszkańca, a opłaty w strefie A obowiązywałyby również w niedziele. Propozycje są odpowiedzią na postulaty mieszkańców, przedsiębiorców pracujących w centrum Krakowa, którzy mają problemy ze znalezieniem miejsc parkingowych. Projekt uchwały w tej sprawie został przekazany radnym miejskim.

Kolejne korekty rozkładów jazdy komunikacji miejskiej
Kolejne korekty rozkładów jazdy komunikacji miejskiej

W najbliższą sobotę, 11 października, zostaną wprowadzone korekty powszednich rozkładów jazdy linii tramwajowej nr 16, a także linii autobusowych nr 112, 139, 151, 176, 422 i 451.

Cztery rzeźby z wystawy na kładce o. Bernatka należą do miasta
Cztery rzeźby z wystawy na kładce o. Bernatka należą do miasta

„Mała gimnastyczka z szarfą”, „Dziewczynka Pabla”, „Oczepiona”, „Zima” – cztery rzeźby będące elementami wystawy Jerzego Kędziory prezentowanej na kładce o. Bernatka zostały kupione przez miasto.

Zbliża się Krakowska Jesień Muzyczna
Zbliża się Krakowska Jesień Muzyczna

Już po raz siódmy Stowarzyszenie Artystyczne „Porta Musicae” wraz z Filharmonią im. Karola Szymanowskiego w Krakowie zapraszają na Krakowską Jesień Muzyczną. W tym roku organizatorzy proponują cykl czterech koncertów w dniach 18 oraz 20-22 października. Festiwalowe koncerty odbędą się w Filharmonii Krakowskiej.

Kulturalny przewodnik weekendowy
Kulturalny przewodnik weekendowy

Weekend będzie pełen festiwali, koncertów i spektakli! Zaprosimy Was również na Noc Poezji, a także powracające Kino Samochodowe Rozrywka. Sprawdźcie, jak możecie kulturalnie spędzić najbliższe dni!

Trwa Copernicus Festival 2020: „Czas”
Trwa Copernicus Festival 2020: „Czas”

Rozpoczęła się tegoroczna edycja Copernicus Festival 2020: „Czas”. Z wiadomych przyczyn i okoliczności, festiwal w tym roku odbywa się w formie online na kanałach YouTube, Spotify oraz Facebook. Wydarzenie potrwa do niedzieli, 11 października.

Noc Poezji 2020: Wyruszamy w poetycką podróż!
Noc Poezji 2020: Wyruszamy w poetycką podróż!

W najbliższy weekend cały Kraków będzie poetycko podróżował. Poezja opanuje przestrzeń miasta, a także wybrane księgarnie, biblioteki, kawiarnie, kluby kultury, teatry, muzea. Temat przewodni tegorocznej, jubileuszowej Nocy Poezji zaplanowanej na 9-11 października to podróż.

Posłuchaj podcastów prosto z serca Krakowa
Posłuchaj podcastów prosto z serca Krakowa

Międzynarodowe Centrum Kultury zaprasza do wysłuchania cyklu podcastów o krakowskim Rynku, które przybliżają dzieje poszczególnych miejsc, losy dawnych mieszkańców i zmiany zapisane w bezcennym dziedzictwie materialnym i niematerialnym.  

KONKURS !
Wygraj książkę Wydawnictwa Krytyki Politycznej!

W książce „Być maszyną" reporter Mark O'Connell stworzył głęboki, poruszający, i często śmieszny do łez, przekrojowy portret wpływowego ruchu transhumanistów. Zgłębiając, co to znaczy być maszyną, autor przy okazji opisał swoje przemyślenia nad tym, co to znaczy być człowiekiem.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Edukacja domowa dziś dotyczy wszystkich! Jak uczyć dziecko w domu i nie zwariować? Julie Bogart może sprawić, że dzieci będą uczyć się skuteczniej i lepiej niż w szkole! Polecamy Wam jej książkę "Szkoła w domu", którą możecie wygrać w naszym newsletterze.

ZOBACZ TAKŻE:
Trwa Human Week: II Krakowski Tydzień Zdrowia Psychicznego Stopień wodny Dąbie dla rowerzystów
Do końca tygodnia bez sprzedaży abonamentów parkingowych Linie tramwajowe nr 1 i 10 wracają na stałe trasy
Oto najnowszy numer dwutygodnika „Kraków.pl”. Przeczytaj! Przedpremiera krakowsko-warszawskiej koprodukcji w Teatrze Łaźnia Nowa
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL