Magiczny Kraków NEWSLETTER
345 fb  yt
Bezpieczne święto Wszystkich Świętych - informacje praktyczne
Bezpieczne święto Wszystkich Świętych - informacje praktyczne

W tym roku święto Wszystkich Świętych będzie inne niż dotychczas. W związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 zachęcamy do rozłożenia odwiedzin grobów swoich bliskich na najbliższe tygodnie, tak by nie tworzyć dużych zbiorowisk 1 czy 2 listopada. Pamiętajmy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa sanitarnego, zakrywaniu ust i nosa, i stosownym dystansie społecznym na terenie krakowskich nekropolii.

Szpital tymczasowy dla pacjentów z Covid-19
Szpital tymczasowy dla pacjentów z Covid-19

W dawnym budynku CUMRiK od dzisiaj rusza pierwszy w Małopolsce szpital tymczasowy. Sprzęt wraz z częścią personelu nowej placówki zapewnił Szpital Uniwersytecki.

Pomoc w czasie pandemii – infolinia
Pomoc w czasie pandemii – infolinia

Miejskie Centrum Informacji Społecznej uruchomiło infolinię, gdzie można uzyskać informacje dotyczące funkcjonowania miasta w czasie pandemii COVID-19 oraz form pomocy oferowanych przez miasto w tym trudnym czasie.

Budowa tramwaju do Górki Narodowej: kolejne zmiany
Budowa tramwaju do Górki Narodowej: kolejne zmiany

W środę, 28 października wprowadzono kolejne zmiany w organizacji ruchu związane z postępem prac przy budowie linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej. Dotyczą one ulic Pleszowskiej i Białoprądnickiej oraz skrzyżowania ulic Pachońskiego i Górnickiego.

Plebiscyt „Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi” rozstrzygnięty
Plebiscyt „Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi” rozstrzygnięty

Znamy wyniki II edycji plebiscytu „Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi”. 38 miejsc w Krakowie, które  dają przykład dobrych praktyk i działań wspierających krakowskie rodziny, otrzyma certyfikat „Miejsca Przyjaznego Rodzinom z Dziećmi”, a siedziby laureatów zostaną oznaczone specjalną naklejką.

Wspieramy seniorów
Wspieramy seniorów

Może dookoła siebie masz seniorów, osoby samotne czy niepełnosprawne, które w tych dniach wyjątkowo potrzebują Twojego wsparcia? Nie bądź obojętny – jeśli możesz, pomagaj. Rusza miejska akcja pomocy seniorom.

Kulturalny przewodnik na weekend!
Kulturalny przewodnik na weekend!

Rozpoczęcie festiwalu Sacrum Profanum, uruchomienie platformy KFF VOD, a także koncerty zaduszkowe. Wiele będzie się działo kulturalnie w zbliżający się weekend. Zachęcamy Was do wspierania kultury i wzięcia udziału w wydarzeniach!

Rośnie popularność mapy krakowskiej gastronomii
Rośnie popularność mapy krakowskiej gastronomii

Serwis mapowy „Branża gastronomiczna w Krakowie”, choć uruchomiony kilka dni temu, cieszy się ogromną popularnością. Mapa przyciąga coraz więcej mieszkańców i przedsiębiorców chcących zaznaczyć swoją obecność na mapie lub skorzystać z oferty lokali gastronomicznych dostępnej w serwisie.

Koncert  „Memento Vitae” w radiu i telewizji
Koncert „Memento Vitae” w radiu i telewizji

Od wielu lat koncert „Memento Vitae” był organizowany na cmentarzu Rakowickim. W tym roku z powodu epidemii koronawirusa wydarzenie zostało zarejestrowane wcześniej w Nowohuckim Centrum Kultury. Materiał dostępny będzie premierowo od 1 listopada w TVP Kraków i Radiu Kraków oraz na stronie internetowej.

KONKURS !
Wygraj thriller wydawnictwa HarperCollins

„Milcząca żona” Karin Slaughter to kolejny trzymający w napięciu thriller z udziałem agenta GBI Willa Trenta i lekarki sądowej Sary Linton. Powieść w wielu krajach błyskawicznie stała się bestsellerem i jest świetnie oceniania przez czytelników i krytykę. Prawa do kilku powieści Slaughter zakupiły wytwórnie filmowe i telewizyjne – platfoma Netflix pracuje nad serialem na podstawie „Układanki”. Trwają także prace nad realizacją cyklu o Grant County i serii z detektywem Willem Trentem na potrzeby telewizji.

ZOBACZ TAKŻE:
Urząd Miasta Krakowa zamknięty dla bezpośredniej obsługi klienta Funkcjonowanie Urzędu Stanu Cywilnego w czasie epidemii
Weź udział w YouthKrakHack! Nadzwyczajne Dni Tischnerowskie już w listopadzie
18. Sacrum Profanum: młodość i sztuka dawna Przed nami XVII Zaduszki Organowe im. prof. Jana Jargonia
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL